Aktualijos

Zigmo Vaišvilos pranešimas spaudai 2017 m. rugpjūčio 8 d.

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

2017 m. rugpjūčio 8 d. Zigmas Vaišvila apklaustas specialuoju liudytoju ikiteisminiame tyrime dėl to, kad jis tariamai neperdavė UAB „FF Lizingas“ bankroto administratoriui UAB „Admivita“ įmonės trumpalaikio (nenaudoto veikloje) turto, kurio vertė 2,4 mln. EUR.

Apklausa įvyko Zigmo Vaišvilos iniciatyva, nors tęsiamas jo gydymas po 2016 m. birželio 29 d. patirtų sunkių politraumų ir keturių sudėtingų chirurginių operacijų. Medikų nuomone, Z. Vaišvila negali dalyvauti teismuose ir ikiteisminio tyrimo apklausose. Z. Vaišvila buvo supažindinas su prokurorės nutarimu, kuriame be konkrečių argumentų nurodyta, kad jo statusas byloje yra liudytojas dėl jo paties galimai padarytos nusikalstamos veikos – bankroto administratoriui neperduoto įmonės turto. Nutarime nenurodyta, kokį turtą Z. Vaišvila neperdavė. Ikiteisminį tyrimą inicijavusi bankroto administratoriaus atstovė Inga Dūdienė nepateikė duomenų, koks turtas neperduotas.

Z. Vaišvila patvirtino, kad atsakys į visus klausimus, jei bus nurodyta, kokio turto jis neperdavė.

Apklausoje paaiškėjo, kad prokurorei įpareigojus UAB „Admivita“ pateikti neperduoto turto sąrašą, bankroto administratorius pripažino, kad dalis šio turto yra ir nekilnojamasis turtas, kurio tarpe yra ir bankroto administratoriaus ne tik perimti, bet ir parduoti jau viešai pagarsėję trys gyvenamosios paskirties sklypai Palangoje už 1333 EUR. Tai yra apie 40 kartų mažiau nei rinkos kaina.

Apklausos metu Z. Vaišvila pateikė paaiškinimus ir įrodymus, patvirtinančius, kad bankroto administratorius vengė priimti turtą, o visą nekilnojamąjį turtą ne tik perėmė, bet ir, esant kritinei Z. Vaišvilos sveikatos būklei, pernai iššvaistė ar pasisavino už nepadoriai mažas kainas. Z. Vaišvila tyrimui pateikė ir įrodymus, kad kitas UAB „Admivita“ reikalaujamas perduoti kilnojamasis turtas buvo pavogtas dar 2014 m., o vagystėje,kuri tiriama kitame ikiteisminiame tyrime pagal Z. Vaišvilos pareiškimą, pagal nurodytų liudininkų paaiškinimus, dalyvavo ir UAB „Admivita“.

Z. Vaišvila pateikė ir kreditorių komiteto nutarimą, kuriuo nurašytos su duomenimis UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos programos. Už įmonės apskaitos duomenų sunaikinimą įstatymas numato baudžiamąją atsakomybę.

Dėl Z. Vaišvilos bankroto administratoriui tariamai neperduoto 2,4 mln. EUR vertės UAB „FF Lizingas“ trumpalaikio turto UAB „Admivita“ š.m. birželyje kreipėsi ieškiniu į Vilniaus apygardos teismą ir civilinio proceso tvarka. Vėlgi be jokių įrodymų teismui pateiktu ieškiniu dar kartą reikalaujama tų pačių 2,4 mln. EUR. Civilinėje byloje teismas š.m. birželio 26 d. nutartimi pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – 2,4 mln. EUR Z. Vaišvilos turto ir lėšų areštą.

Šią teismo nutartį vykdantis antstolis Donatas Kisielius dar kartą areštavo 2,4 mln. suma EUR Z. Vaišvilos turtą ir lėšas, nors tai daryti įstatymas jam neleidžia. Antstolis D. Kisielius netęsėjo Z. Vaišvilai duoto žodžio, kad pakeis savo patvarkymą, kuriuo Z. Vaišvilai uždraudė vykdyti visus įsipareigojimus, nors teismas tokio apribojimo nutartyje nenustatė. Iki šiol antstolis D. Kisielius neatsakė į Z. Vaišvilos prašymus leisti pirkti vaistus, mokėti už komunalines paslaugas. Z. Vaišvila paskutinę galimą dieną apskundė teismui antstolio D. Kisieliaus veiksmus, teismas iki ginčo išnagrinėjimo sustabdė šios vykdomosios bylos vykdymą.

Š.m. rugpjūčio 1 d. Vilniaus apygardos prokuratūra tenkino Z. Vaišvilos skundą ir panaikino Vilniaus ekonominės policijos atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „FF Lizingas“ bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ ir kreditorių komiteto narių veiksmais pasisavinto ar iššvaistyto UAB „FF Lizingas“ nekilnojamojo turto. Z. Vaišvilos pateiktais duomenimis, įmonei tokiu būdu padaryta apie 3,5 mln. EUR žala.