Aktualijos

Žudynės Paryžiuje (papildyta)

Written by admin · 1 min read

  Vėlų penktadienio (11/13/15) vakarą, apie 21:15 v.v. (vietos laiku), Paryžiuje nugriaudejo sprogimai, šūviai. Net šešiose, arti Paryžiaus centro esančiose vietose  teroristai, ginkluoti kalašnikovais, šaukdami ,,Allahu akbar!”, šaudė į taikius žmones, nutarusius praleisti savaitgalio vakarą kas kur – stadione, kur vyko draugiškos futbolo varžybos tarp Vokietijos ir Prancūzijos rinktinių, koncertų salėje ar kavinėse, restoranuose.


Stadione,  šalia kurio nugriaudėjo trijų savižudžių sukelti bombų sprogimai (21:17 v.v.), buvo ir Prancūzijos prezidentas  François Hollande kartu su vidaus reikalų ministru Bernard Cazeneuve. Jie skubiai buvo saugiai nugabenti į vidaus reikalų ministeriją.

Bataclan koncertų salėjė (21:20 val.v.), kur buvo susirinkę per tūkstantį JAV California muzikantų metalistų ansamblio Eagles of Death Metal (,,Mirties metalo ereliai”
https://www.facebook.com/pages/Le-Bataclan/185892584774500?ref=ts)

 gerbėjų,  buvo nušauta apie šimtas žiūrovų. Patys muzikantai sugebėjo išnešti sveiką kailį pro scenos gale esančias duris. Teroristai, prieš šaudymą, rėkė: ,,Čia jums už Siriją!” Per policijos reidą vienas teroristas buvo nukautas, o kiti du susisprogdino. Policija pranešė, kad vienas teroristas atakavo žmones Petit Cambodge restorane (Paryžiaus 10 ir 11 rajone), netoli Le Carillon Bar’o, užpuolimai įvyko ir kitose  viešose vietose. Pareigūnų teigimu, tai greičiausiai buvo šešios gerai koordinuotos atakos iš Prancūzijos išorės, o atakas surengė šalyje gyvenantys džihadistai (jihad).

Žuvusiųjų  – 127 žmonės, sužeistų – 180, kurių 80 kritinės būklės. Ir tas skaičius auga.

Prancūzijos prezidentas 23 val. 58 min. vietos laiku,  paskelbė ypatingąją padėtį šalyje ir įsakė uždaryti visas išorines Prancūzijos sienas. Tai pirmas toks atvejis nuo 2005-ųjų metų. Visos miesto mokyklos šeštadienį nedirbs.

Šeštadienio (lapkričio 14 d.) rytą paskelbtas trijų dienų gedulas. Valstybės ir Europos sąjungos nuleistos iki pusės, perrištos juodais gedulo kaspinais.

1 val. 9 min. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos prezidentui dėl teroro atakų Paryžiuje, pareikalavusių daugybės taikių žmonių gyvybių aukų ir sužeistųjų.

„Toks žiaurumas yra niekuo nepateisinamas ir turi sulaukti pelnyto atpildo ir pasmerkimo“, – rašoma prezidentės užuojautoje.

Didžiosios Britanijos Ministras pirmininkas David Cameron: ,,Tai barbarų nusikaltimas žmonijai”. Jis pareiškė:‘we must be prepared for British casualties’ from Paris attacks.

Prezidentas Barack Obama išreiškė viltį, kad teroristai, kur jie bebūtų bus teisiami.

 New York’e, Boston’e ir kituose JAV miestuose šią naktį padidinta apsauga.

Amerikos oro linijos pristabdė skrydžius į Paryžių.

Bič. informacija