Be kategorijos

A. Lydeka: „Iki dvigubos pilietybės užsienyje gimusiems lietuviams lieka vienas žingsnis“.

Written by admin · 41 sec read

Seimas po svarstymo pritarė liberalo Armino Lydekos siūlymui, kad užsienyje gimę lietuviai automatiškai išsaugotų Lietuvos pilietybę. Tai reiškia, kad jiems nebeliks prievolės sulaukus 21 metų rinktis, kurią – Lietuvos ar užsienio valstybės – pilietybę turėti.

Vakar Seimui pritarus Pilietybės įstatymo pataisoms, iki jų įsigaliojimo lieka vienas balsavimas parlamente. „Jeigu norime stipresnės ir vieningesnės Lietuvos – dviguba pilietybė yra būtinas žingsnis. Lietuviškas pasas yra ne tik duotybė, bet ir vertybė, kurios negalima atiminėti. Manau, turime gerą progą dar prieš didžiąsias metų šventes įteisinti dvigubą pilietybę visiems užsienyje gimusiems tautiečiams. Balsuosime už didesnę Lietuvą“, – teigia įstatymo pataisų iniciatorius A. Lydeka.

 

Atsižvelgiant į liberalo pateiktas Pilietybės įstatymo pataisas, užsienyje ar mišriose šeimose gimę lietuvių vaikai automatiškai išsaugotų dvigubą pilietybę. Pagal dabar galiojančias Pilietybės įstatymo nuostatas, užsienyje gimę ir 21 metų sulaukę Lietuvos piliečiai – lietuvių vaikai – turi apsispręsti, kurią pilietybę – Lietuvos ar kitos šalies – pasirinkti.

Daugiau informacijos:
Arminas Lydeka
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
Tel. +370 698 42 638
El. p. arminas.lydeka@lrs.lt

Atsiuntė Rytis Masilionis

Ryšiai su visuomene

Mob. Tel. 8 620 918 21

El. p.: liberalai@lrs.lt