Be kategorijos

Konstitucinis Teismas metė iššūkį Tautai (papildyta komentarais)

Written by admin · 4 min read

Konstitucinis Teismas (KT) ir toliau užsispyrusiai laikosi pozicijos ir nusprendė nieko netaisyti savo nukaltoje pilietybės doktrinoje. Tai paaiškėjo po trečiadienio KT nutarimo, kai teisėjai nusprendė, kad nepakeitus Konstitucijos po Nepriklausomybės atkūrimo išvykusiems lietuviams negalima įstatymu išsaugoti Lietuvos pilietybės, jei jie įgijo užsienio šalies pilietybę.

Taip pat šis sprendimas nepajudino iš mirties taško galimybės Lietuvos pilietybę suteikti užsienio sportininkams, kurie nori ginti mūsų šalies garbę.

KT savo išaiškinimą pateikė prezidentės Dalios Grybauskaitės prašymu.

Čia turime pabrėžti, kad Konstitucinis Teismas savo sprendimą paskelbė atsižvelgdamas į ankstenę doktriną, jog dvigubos pilietybės atvejai turi būti ypač retos išimtys, o ne paplitęs reiškinys.
 
Tai reiškia, kad KT verčiau siūlo keisti Konstituciją, nei keisti savo išaiškinimą, nes KT kaip Romos popiežius – neklysta. KT laikosi logikos, kad jis negali klaidingai interpretuoti Konstitucijos.
 
Taip KT metė iššūkį Tautai, nes keisti šį Konstitucijos skirsnį galima tik referendumu.
 
Tad referendumas yra neišvengiamybė. Juo piliečiai turės galimybę įrodyti, kad KT klydo interpretuodamas Konstituciją ir skaldydamas Tautą.
 
Lieka priimti šį iššūkį ir organizuoti referendumą.

ekspertai.eu
******
KOMENTARAI

Darius Rupšys · Vilniaus Dailės Akademija

Viską šia tema kuo puikiausiai paaiškino vienas Konstitucijos kūrėjų L.N. Rasimas šiame straipsnyje:http://www.ekspertai.eu/l-n-rasimas-butina-sustabdyti-konstitucija-pazeidinejanti-konstitucini-teisma/
 
“Nepamenu gerai, kas pasiūlė, bet sutarėme, kad dvigubos pilietybės klausimus geriausiai išspręs Pilietybės įstatymas, priklausomai nuo aplinkybių, reikmių ir politinės padėties. Tą visados galės nustatyti Seimas priimdamas įstatymus, tad 12 straipsnyje įrašėme, kad paprastai Lietuvoje žmogus gali turėti tik vieną pilietybę, tačiau atskirais įstatymu numatytais atvejais gali būti ir dviguba pilietybė. Ir niekur Konstitucijoje nėra žodžio „išimtis“. Tačiau Konstitucinis Teismas atskirą atvejį išaiškino kaip išimties atvejį, nors, iškilus ginčui dėl pilietybės, Konstitucinio Teismo darbas buvo tik patikrinti, ar tie atskiri atvejai yra numatyti įstatyme, ar jų nėra.”

Jonas Vaiškūnas ·

KT išaiškino tik tai kas jau buvo išaiškinta. Tai gera pamoka politikams kurie nuolat kursto kreiptis į KT dar ir dar kartą dėl to paties. Jokiu dvigubų ir trigubų pilietybių. Tėvynė yra viena.

Pirmyn, vergai nužemintieji…
Kas čia tokie,,gudročiai”skleidžia nesąmones,kad emigravę Lietuvos piliečiai atsisako patys Lietuvos pilietybės?!(Juk ji atimama!).Kam reikia klaidinti žmones?Tai išlikusios stagnatoriškos sovietinės teisėsaugos,,patriarcho” Kūrio,sukurpusio LR konstituciją su dvigubais standartais ir ,,išaiškinimais” produktas,kurį vykdo jo ,,krikštavaikiai” teisėjai.Kodėl,skubėdami užkirsti kelią dvigubai pilietybei nesusimąstote,kad emigrantų dėka dar laikosi išvogta ir toliau vagiama Lietuvos valstybė,kurios piliečius-savo tėvus,likusius Lietuvoje bei vaikus,kuriems užmoka už mokslus išvykę sunkiai dirbti svetur artimieji gelbėja iš skurdo,per metus atsiųsdami po keletą milijardų litų?Ar tai nepadeda Lietuvos skylėtam ir prasiskolintam biudžetui egzistuoti?Juk tie atsiųsti pinigai nusėda Lietuvoje.Net su tokia pagalba šaliai vos sugebama išmokėti varganus atlyginimus dirbantiesiems Lietuvoje bei pensininkams užsidirbtas sūriu prakaitu pensijas,beje,nuo kurių sugebėta nugvelbti ir negrąžinti-tiesiog,pavogta.Paprasčiausias pavydas graužia,jei emigrantai,jau gimdami,gavę iš savo tėvų dovaną-savo Tėvynės pilietybę,prašo kažkokių užmigusių ant laurų valdžiažmogių,sovietinio raugo ,,dievukų”-teisininkų,kaip išmaldos-neatimti prigimtinės teisės į savo pilietybę.Daugybė išsivysčiusių šalių turi net po 2-3 pilietybes ir,gyvendami svetur,myli savo Tėvynę ir padeda jai.Ar galite įsivaizduoti,kas atsitiktų,jeigu beveik milijonas emigravusių staiga sugrįžtų ir pareikalautų juos įdarbinti,aprūpinti būstais,socialinėmis garantijomis?Juk dabar jau didžiausios eilės likusių Lietuvoje bedarbių mėnesiais laukia net menkiausiai apmokamo darbo pasiūlymų ir nesulaukia.Dirbdamas svetimoje šalyje ne visuomet gausi geresnį darbą,nors ir sugebi,jei nesi tos šalies pilietis.Svetingos šalys iš emigrantų,suteikdamos savo šalies pilietybę,nereikalauja,kad atvykėliai atsisakytų savo gimtosios šalies pilietybės.Bet už tai Lietuva išskėstomis rankomis jau priėmė keliasdešimt tūkstančių musulmonų kraštų,indusų,kiniečių ir kitokio plauko atvykėlių be jokių jiems ypatingų reikalavimų – valstybinės kalbos,šalies istorijos mokėjimo ar pažinimo, reikalavimų,norint gauti Lietuvos pilietybę.Anot rusų-,,šyre krug” arba,kaip sakydavo vienas Cėkašnikas(rodos,Suslovas):,,Bus Lietuva be lietuvių”.Matyt,to ir siekiama.Susirūpino,mat,kas gins Lietuvos valstybę?-Gal ir praverstų apginti savo šalies dorus piliečius nuo Lietuvoje įsisiautėjusios korupcijos,žulikams ir pedofilams tarnaujančios kišeninės teisėsaugos,iš kontrabandų verslo tunkančių naujųjų milijonierių ir užsnūdusių letargo miegu kelioms kadencijoms tūnančių seimūnų savivalės…-su šakėmis ar kuokomis prieš įstrigusį okupacijos dešimtmečių raugo prišvinkusį buldozerį!

Tomai Viluckai, kodėl reikia duoti pilietybę užsienio sportininkams ? Tegul gina savo šalies garbę, kaip mūsų plaukikė. Paskui reiks suteikti pilietybę užsienio tinkuotojams, paskui kiniečių virėjams.
Utenka to, kad teisė į Lietuvos pilietybę yra prigimtinė kiekvieno lietuvio teisė.

Gražina Pagal LN Rasimą, ten parašyta, kad dvigubos pilietybės klausimus geriausiai išspręs Pilietybės įstatymas, priklausomai nuo aplinkybių, reikmių ir politinės padėties. Tą visados galės nustatyti Seimas priimdamas įstatymus, tad 12 straipsnyje įrašėme, kad paprastai Lietuvoje žmogus gali turėti tik vieną pilietybę, tačiau atskirais įstatymu numatytais atvejais gali būti ir dviguba pilietybė. Ir niekur Konstitucijoje nėra žodžio „išimtis“. Tačiau Konstitucinis Teismas atskirą atvejį išaiškino kaip išimties atvejį, nors, iškilus ginčui dėl pilietybės, Konstitucinio Teismo darbas buvo tik patikrinti, ar tie atskiri atvejai yra numatyti įstatyme, ar jų nėra.
Tai apie kokias išimtis kalba ir politikai ir KT? Tai kas čia darosi? Ar jau tiek nusimokėme, kad nebesuprantame, kas juodu ant balto parašyta?
 …Atskirais įstatymu numatytais atvejais…o ne išimties! Ir nereikia čia nei referndumo, nei KT, nei Konstitucijos keisti. Reikia naujo įstatymo! Taip aiškina Konstitucijos kūrėjas.

BŪTINA keisti REFERENDUMO įstatymą,mažinant parašų skaičių iki 100 000.Tai žingsnis NR.1.Po to seks mėšlidės valymo darbai.
 Kas pateiks Referendumo įstatymo naują redakciją?
 Signatarai,gal Jūs?

kol KT dirbs
buve komunistai ar tokios tomos Birmontienes, tol visi teisejai bus kurti ir akli vieno is LR Konstitucijos kurejo N.Rasimo (Rasimaviciaus) str. issakytiems pastebejimams. Ji pravartu perskaityti visiems seimunams ir paciai poniai Prezidentei: http://www.ekspertai.eu/l-n-rasimas-butina-sustabdyti-konstitucija-pazeidinejanti-konstitucini-teisma/. Istatymu, pritaikytu iseivijai del dvigubos pilietybes, ji papildant paprastu sakiniu: ,,LR pilietybe islaikoma priemus kitos salies pilietybe, jei asmuo ar jo tevai, seneliai gime Lietuvos valstybeje ir buvo jos pilieciais iki 1940 m. birzelio 15 d.”, t.y. iki rusu okupacijos. Automatiskai atkristu okupantu, kolonistu palikuonys, lenkai, kurie iki minetos datos turejo Lenkijos pilietybe. Dalis ju buvo kolonistai, atsiusti i Lietuva po Vilniaus ir krasto atplesimo nuo Lietuvos. Butent, visi, kurie iki 1940 06 15 negime Lietuvoje ir t.t., ir yra “atskiras” atvejis. KT teiseja Tamara (Toma) Birmontiene neturetu dalyvauti sio klausimo svarstyme ir nusisalinti, nes viso labo ji tera tik teoretike ir niekada jokiame teisme nedirbo!!! Cia tik V.Adamkaus kalte, kad ji, KGB’isto palikuone tapo Lietuvos KT nare. Nykstanti, issisklaidanti tauta niekam neberupi. Tik duokit pinigu, o patys eikite velniop. (900 zydu Adamkus suteike LR pilietybe – juk jie neatsisake Izraelio ar JAV pilietybes! 65 tukst. imigrantu jau gyvena LR ir dalis is ju turi Lietuvos pilietybe. Ar jie visi kalba, raso lietuviskai?!) Referendumas – tai absurdas, kuriuo meginama visiems laikams isstumti is Tevynes tuos , kurie dar gyvena Lietuva.