Be kategorijos

Kovo 11-osios Akto signatarai: „Didesnį absurdą sunku sugalvoti!“

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Kovo 11-osios Akto signatarai: „Didesnį absurdą sunku sugalvoti!“Skelbiame Kovo 11-osios Akto signatarų Viliaus Baldišio, Vidmanto Povilionio, Eimanto Grakausko, dr. Z.Šličytės, Vlado Terlecko, Rimvydo R. Survilos ir Eugenijaus Petrovo pareiškimą, kuriame piktinamasi Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimu dramaturgui ir rašytojui Mariui Ivaškevičiui. Jų teigimu, Komisijos sprendimas skirti tokią garbingą premiją „partizanų ir jų vadų ciniškam, vulgariam juodintojui bei čekistinių būdelių aukštintojui“ „apnuogino situaciją, kai Lietuvos politinė valdžia neturi nuoseklios istorinės atminties politikos gairių ir principų: viena ranka LLKS ir partizanams duodama Laisvės premija, o kita ranka – Nacionalinė premija (ir daug didesnė pinigų suma) antipartizaninio ir postmodernistinio opuso kūrėjui M.Ivaškevičiui. Didesnį absurdą sunku sugalvoti!“. Signatarų įsitikinimu, Komisija dar kartą „įžeidė Laisvės kovotojus, jų rėmėjus, pilietiškus Lietuvos žmones, pagrįstai sukėlė jų protestus ir suskaldė visuomenę“, diskreditavo pačią Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų
              

P A R E I Š K I M A S 
2019 m. sausio 13 d.
 

Dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos diskreditavimo
Mus, Kovo 11-osios Akto signatarus, Lietuvos valstybingumo atkūrimo pradininkus, šokiravo Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimas pagarsėjusiam partizanų ir jų vadų ciniškam, vulgariam juodintojui bei čekistinių būdelių aukštintojui Mariui Ivaškevičiui. Dar labiau mus glumina tai, kad jam premija skirta, kai šventėme Lietuvos valstybingumo 100-metį. 2018 metai buvo paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Šiemet minėsime Prezidento Jono Žemaičio-Vytauto metines ir LLKS Tarybos Deklaracijos 70-ies metų sukaktį.  O Maskva intensyvina dezinformacinį karą prieš Lietuvą.

Todėl Nacionalinės kultūros ir meno premijų komisijos (toliau – Komisijos) beprecedentinis sprendimas skirti premiją M.Ivaškevičiui įžeidė Laisvės kovotojus, jų rėmėjus, pilietiškus Lietuvos žmones, pagrįstai sukėlė jų protestus ir suskaldė visuomenę. Šis sprendimas apnuogino situaciją, kai Lietuvos politinė valdžia neturi nuoseklios istorinės atminties politikos gairių ir principų: viena ranka LLKS ir partizanams duodama Laisvės premija, o kita ranka – Nacionalinė premija (ir daug didesnė pinigų suma) antipartizaninio ir postmodernistinio opuso kūrėjui M.Ivaškevičiui.

Didesnį absurdą sunku sugalvoti!

Reikalaujame sustabdyti (atšaukti) Komisijos sprendimą dėl premijos skyrimo minėtam asmeniui. Pakeisti Komisijos sudėtį kvalifikuotais, neangažuotais specialistais, kuriems Valstybės istorinė atmintis, patriotizmas ir teisingumo atstatymas nebūtų užgožtas antraeiliais siauraprofesiniais reiškiniais.

Laukiame Prezidentės, Seimo Pirmininko ir Ministro Pirmininko valinio pareiškimo dėl Komisijos absurdiško sprendimo. Priešingu atveju tai reikš, kad oficialia Lietuvos politika tapo pasaulį stebinančios mūsų partizanų ilgalaikės kovos, disidentų veiklos, Sausio 13-osios gynėjų pasiaukojimo menkinimas ir diskreditavimas.

Turime vilties, kad garbinga Nacionalinė premija dar kartą nebus išniekinta pačią svarbiausią Lietuvos dieną – Vasario 16-ąją – garbingiausioje vietoje – Lietuvos Respublikos Prezidentūroje – jos įteikimu M.Ivaškevičiui.

Pasirašo:
Vilius Baldišis
Vidmantas Povilionis
Eimantas Grakauskas
dr. Z.Šličytė
Vladas Terleckas
Rimvydas R. Survila
Eugenijus Petrovas