Be kategorijos

LR ambasados JAV pranešimai

Written by admin · 2 min read

Pristatant Lietuvos pirmininkavimą būsimiemsiems JAV lyderiams akcentuojama visapusė transatlantinės partnerystės nauda

Lietuvos ambasada Vašingtone tęsia esminių Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai tikslų pristatymą jaunajai amerikiečių ekspertų kartai. Liepos 29–30 dienomis su Lietuvos prioritetais už ES vairo supažindinti JAV diplomatinės akademijos studentai ir Kongreso stažuotojai.

Liepos 29 dieną su prioritetine transatlantinės partnerystės vieta pirmininkavimo darbotvarkėje pagrindiniuose JAV Kongreso rūmuose Kapitolijuje supažindinti čia besistažuojantys jaunuoliai.

„Strateginė ES ir JAV partnerystė būtina siekiant esminių Lietuvos pirmininkavimo tikslų – patikimos, augančios ir atviros Europos. Tiek energetinė nepriklausomybė, tiek darbo vietų kūrimas, tiek gyvybinga ES Rytų partnerystė neįsivaizduojama be koordinuotų ES ir JAV pastangų“, – stažuotojams sakė Lietuvos ambasados JAV įgaliotasis ministras Rolandas Kačinskas.

Jis atkreipė dėmesį į Lietuvos pirmininkavimo metu prasidėjusias derybas dėl ES ir JAV laisvosios prekybos ir investicijų sutarties.

„Labai svarbu, kad techninės derybų detalės neužgožtų svarbiausio tikslo – bendromis vertybėmis ir istorija paremtos strateginės partnerystės. Neatsitiktinai Europos saugumo strategijoje pabrėžiama, kad veikdamos kartu, ES ir JAV yra galinga jėga, padedanti siekti gėrio pasaulyje“, – strateginį ES dokumentą citavo Lietuvos diplomatas.

Kartu su nevyriausybine jaunuosius lyderius ugdančia organizacija „JAV-ES vyriausybinių iniciatyvų fondas“ ambasados organizuotame renginyje pranešimus taip pat skaitė JAV ir Europos Sąjungos santykių ekspertai, žinomų analitinių centrų atstovai.

Laisvosios prekybos sutarčiai bei kitiems svarbiausiems transatlantinės partnerystės darbotvarkės klausimams daugiausia dėmesio skirta ir pirmininkavimo pristatyme JAV valstybės departamento Užsienio tarnybos institute paskyrimams Europoje rengiamiems amerikiečių diplomatams.

Čia taip pat aktyviai diskutuota apie vieningą Europos energetikos rinką bei ekonominę situaciją.

Liepos 31 d. su Lietuvos darbais ir siekiais už Tarybos vairo bus supažindinta ir 50 ambasadą aplankysiančių jaunuolių iš organizacijos „Global Youth Leaders“.

-.-.-.-.-

Su JAV verslu Bostone aptartas Lietuvos pirmininkavimas ES ir Lietuvos verslo misisja

2013 m. liepos 26 d. laikinai LR ambasadai JAV vadovaujantis ministras-patarėjas Simonas Šatūnas apsilankė viename iš pasaulinės JAV kompanijos “Thermo Fisher Scientific” padalinių – Kompetencijos Centre Tewksbury – bei susitiko su JAV Masačiusetso valstijos biotechnologijų, sveikatos mokslų bei medicinos sektoriaus įmones vienijančios didžiausios verslo tarybos “MassBio” prezidentu Robert Coughlin bei šios tarybos Ekonominių ir Vyriausybinių reikalų direktoriumi Peter Abair.

Susitikimų metų LR diplomatas pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus bei svarbiausius ekonominio renginius, įvyksiančius Lietuvoje, kurie galėtų sudominti JAV verslą. “Tikimės, kad prasidėję pokalbiai tarp JAV ir ES dėl naujos prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) dar labiau sustiprins transatlantinius ekonominius santykius ir atvers naujų galimybių plėstis jau dabar abiejuose Atlanto pusėse, o taip pat ir Lietuvoje, investavusioms JAV įmonėms”, – lankydamasis “Thermo Fisher Scientific” įmonėje ir susitikdamas su šios įmonės prezidentu cheminei analizei D. LeBanc, viceprezidentais analitinių instrumentų vystymui Lisa White bei Jim Neville. S. Šatūnas pasidžiaugė “Thermo Fisher Scientific” sėkmingomis investicijomis Lietuvoje bei ragino ir toliau domėtis galimybėmis Lietuvoje, stiprinti partnersyte su vietos Universitetais bei verslu, pažymėdamas, kad LR Vyriausybė itin remia į mokslą, inovacijas bei atradimus orientuotas užsienio investicijas.


Pokalbio su “MassBio” Prezidentu R. Coughlin metu aptartas Lietuvos ir Bostono biotechnologijų bei sveikatos mokslų sektoriaus bendradarbiavimas. “Džiaugiames tvirta “MassBio” ir LR “VŠĮ “Versli Lietuva” partneryste ir tikimės, kad rugsėjo 16-20 d. Baltijos šalių biotechnologijų įmonių, mokslo įstaigų verslo misija į Bostoną atvers naujų galimybių Baltijos šalių verslui, leis Lietuvos įmonėms užmegzti naujus ryšius su JAV verslo įmonėmis. Masačiusetso valstija ir Bostonas garsėja savo biotechnologijų sektoriumi, čia yra įsikūrę 9 ir 10 didžiausių pasaulinių biotechnologijų įmonių dideli padaliniai”, – sake S. Šatūnas

 
“MassBio” – viena didžiausių biotechnologijų verslo asociacijų JAV, vienijanti apie 600 verslo ir mokslo subjektų.

Daugiau apie verslo misiją į Bostoną galima rasti šioje nuorodoje – http://www.enterpriselithuania.com/en/events/trade-mission-to-boston-ma-usa-for-life-sciences-institutes-universities-and-companies/

Nuotraukos:

1) Susitikimas su “MassBio” Prezidentu R. Coughlin (dešinėje) ir direktoriumi P. Abair (kairėje).

2) Susitikimas su “Thermo Fisher Scientific” kompanijos padalinių vadovais.

Šalis, kurioje gyvename

LR ambasados JAV pranešimai

Written by admin · 1 min read

Senatoriui McCainui Lietuva yra Laisvės ir Demokratijos pavyzdys

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis gruodžio 13 d. JAV senatoriaus John McCaino kvietimu dalyvavo pirmajame McCaino instituto renginyje Arizonos valstijos sostinėje Phoenix. Oficialus McCaino instituto (“The McCain Institute for International Leadership”) atidarymas aukščiausiu lygiu numatomas 2013

(more…)

Aktualijos

LR ambasados JAV pranešimai

Written by admin · 2 min read

Ministras G.Steponavičius: ,,Holokausto švietimo programa – prasmingas darbas ugdant jaunimą“
JAV su darbo vizitu viešintis švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kovo 5 d. Vašingtone apsilankė Holokausto memorialiniame muziejuje ir susitiko su šio muziejaus direktore Sarah Bloomfield.

(more…)