Be kategorijos

Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas Vilniuje (PLEF)

Written by admin · 3 min read

  Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas – tiesiogiai
Birželio 3 dieną Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO susirinks garsiausi lietuvių kilmės kūrėjai, sėkmingi verslininkai ir įvairių sričių ekspertai iš viso pasaulio. Jie dalysis patirtimi ir įžvalgomis, diskutuos, kaip Lietuva turėtų priimti globalius ekonominius iššūkius ir jiems pasiruošti.

Visą Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo (PLEF) renginį tiesiogiai transliuos portalas Delfi.lt, o atidarymas bei pirmosios dvi sesijos bus tiesiogiai rodomos Lietuvos televizijos kanalais: Lietuvoje transliaciją bus galima žiūrėti per „LRT Kultūra“, o užsienyje – „LRT Lituanica“ programas.
Renginyje numatomos net penkios skirtingų tematikų sesijos. Renginį pradėsiančioje sesijoje „Globalūs makroekonomikos iššūkiai: Lietuvos sprendimai“ dalyvaus finansų ekspertai Gitanas Nausėda (SEB banko prezidento patarėjas, Lietuva), James Oates (investicinio fondo „Cicero Capital“ vadovas, Škotija-Estija), Darius Daubaras (bankininkas, Didžioji Britanija), Rūta Laukien („C.W. Downer & Co.“ direktorė, JAV), Zach Mecelis (investicinio fondo „Covalis Capital“ įkūrėjas, Didžioji Britanija), Eric Stewart (Amerikos-Lietuvos verslo rūmų prezidentas, JAV). Sesiją moderuos žinomas žurnalistas Edmundas Jakilaitis.
Antrojoje sesijoje „Regioninė plėtra ir urbanizacija“ nuomonėmis keisis vienas garsiausių pasaulio architektų, lietuvių kilmės Massimiliano Fuksas, dukart Bogotos meras ir buvęs kandidatas į Kolumbijos prezidentus, dr. Antanas Mockus, Jungtinių Tautų organizacijos tarpregioninis patarėjas Paulius Kulikauskas ir architektas bei grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas. Sesiją moderuos naujųjų medijų kūrėjas, Masačusetso technologijų instituto profesorius Gediminas Urbonas.
Iš karto po pietų vyks sesija„Sumanus pramonės augimas“, kurioje diskutuos įmonių vadovai ir specialistai John Mack („CIE Automotive China“ prezidentas, Kinija), Angela Sinickas („Sinickas Communications, Inc.“ prezidentė, JAV), Francisco Ricardo Blagevitch („Asyst International“ įkūrėjas ir vadovas, Brazilija), Mažvydas Michalauskas (teisininkas, Prancūzija), Tomas Jaskelevičius (Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos prezidiumo narys, Lietuva) ir Milda Dargužaitė (VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vykdančioji direktorė, Lietuva). Šią diskusiją ves buvęs politikas, verslininkas ir mokslininkas Aleksandras Abišala.
Ketvirtojoje sesijoje „Verslumas. Technologijos. Progresas“ dalyvaus Ilja Laurs („GetJar“ įkūrėjas), Marcelle Juliet Saul Sheiman („Adv. PharmaLight“ vykdančioji direktorė, Izraelis-PAR), Jurga Žilinskienė („Today Translations“ įkūrėja, Didžioji Britanija), Peter Boyde („Carbon War Room“ vykdantysis direktorius, Australija), Viktoras Jucikas („Yplan“ įkūrėjas, Didžioji Britanija), Kornelijus Čelutka (investicinio fondo „BaltCap“ direktorius investicijoms, Lietuva). Diskusijai nepasiklysti padės garsios vadovų atrankos ir komandų formavimo agentūros „Alpina Search“ įkūrėja Daiva Naravaitė.
Paskutinėje, penktojoje sesijoje „Šalies ekonomikos augimas: kokį vaidmenį žaidžia diaspora?“ aktualius klausimus aptars Daiva Navarette (Lietuvos garbės konsulė JAV), Dainius Vaidila (Kalifornijos Lietuvių kredito sąjungos vadovas, JAV), Elian Carsenat (verslininkas, entrepreneris, Prancūzija) ir Tadas Langaitis (VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ valdybos narys, Lietuva), o ją moderuos Europos Parlamento pirmininko patarėjas Arnoldas Pranckevičius.
Visą Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo programą ir informaciją apie pranešėjus galima rasti internetinėje svetainėje www.plef.lt.

Ar žinote, kas sieja „McKinsey“, „General Motors“, BBC ir „Shell“, MIT, Harvardo ir Kembridžo universitetus? Tai pasaulio lietuvių patirtis, kuria jie dalysis Pasaulio lietuvių ekonomikos forume – unikaliame ir didžiausiame ekonomikos renginyje pasaulio lietuviams, padedančiame kurti dialogą su lietuvių kilmės verslo lyderiais iš viso pasaulio.

LR Prezidentė Dalia Grybauskai​tė kviečia naudotis pasaulio lietuvių žiniomis

Lietuvos respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė globoja Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą (PLEF), kuriame birželio 3 d. Vilniuje susitiks visame pasaulyje išsibarstę ir pasaulinės sėkmės bei pripažinimo sulaukę lietuviai.

„Sveikai auganti šalies ekonomika – visų pasaulio lietuvių pasiekimas. Mūsų kraštiečių žinios, kontaktai ir kapitalas užsienyje atveria Lietuvai naujas galimybes ir padeda stiprinti konkurencingumą, kurti naujas darbo vietas žmonėms ,“ – sako šalies vadovė.

Trims renginio pranešėjams – vienam garsiausių pasaulyje architektui, litvakų kilmės Massimiliano Fuksui, buvusiam Kolumbijos sostinės Bogotos merui dr. Antanui Mockui ir „Get Jar“ įkūrėjui Iljai Laursui bus įteikti „Pasaulio lietuvio“ apdovanojimai.

Pasak Prezidentės, Lietuva netrukus stos prie Europos Sąjungos vairo. Pritaikydami sėkmingus lyderystės principus ir plėsdami bendradarbiavimą, pasaulio lietuviai gali prisidėti prie Lietuvos ir visos Europos gerovės kūrimo bei savo darbais ir inovacijomis garsinti šalį.

Nuo vadovavimo didžiulėms pramonės gamykloms ir tarptautinėms korporacijoms, pasaulinių urbanizacijos ir socialinių problemų sprendimo  iki sėkmingo verslo bei unikalių idėjų kūrimo – PLEF dalyvausiančių lietuvių kilmės specialistų iš JAV, Kenijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Kinijos, Izraelio ir kitų šalių patirtis apima visas ekonominiam ir socialiniam vystymuisi svarbias sritis.

Desantas iš Silicio slėnio

Sėkmingas karjeras užsienyje padariusių lietuvaičių bus galima sutikti ne tik tarp forumo pranešėjų, bet ir PLEF dalyvių tarpe.

Silicio slėnį atstovaus jau ketvirtus metus „Facebook“ duomenų bazes kuriantis, praeityje prie Wikipedia augimo prisidėjęs Domas Mituzas, bei svarų indėlį į pasaulinę „Get Jar“ sėkmę įdėjęs Romanas Zantovičius.

Patirties su Silicio slėnio investicijų paieška turi ir Londone gyvenantis Viktoras Jucikas – vienas iš populiarios „Yplan“ programėlės, tapusios tikra sensacija Londone, kūrėjų, apie kurį rašė „The Telegraph“ (http://www.telegraph.co.uk/sponsored/business/youth-business-enterprise/10073250/yplan-rytis-vitkauskas-interview.html).

Dar vienas svečias iš Silicio slėnio – Laurynas Kavaliauskas, vienas iš debesų kompiuterijos sprendimus kuriančios įmonės „Lidlabs Inc.“ įkūrėjų ir vadovų.

Visi jie iš garsiojo Jungtinių valstijų technologijų ir inovacijų centro atsiveža savo patirtį, žinias ir idėjas, kuriomis dalysis su Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyviais.

Ar žinote, kas sieja „McKinsey“, „General Motors“, BBC ir „Shell“, MIT, Harvardo ir Kembridžo universitetus? Tai pasaulio lietuvių patirtis, kuria jie dalysis Pasaulio lietuvių ekonomikos forume – unikaliame ir didžiausiame ekonomikos renginyje pasaulio lietuviams, padedančiame kurti dialogą su lietuvių kilmės verslo lyderiais iš viso pasaulio.

Renginį pristato organizacija „GLL | Global Lithuanian Leaders“ ir Lietuvos verslo konfederacija. Renginio partneriai: verslo paramos agentūra VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, LR Užsienio reikalų ministerija, AB „TEO LT“, integruotos komunikacijos agentūra UAB „VIP viešosios informacijos partneriai“, didžiausias Lietuvoje naujienų portalas „Delfi“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, verslo dienraštis „Verslo žinios“, leidinių grupė „IQ“ ir kiti. Renginio partneris „Forum One“ suteikia 25 proc. nuolaidą PLEF dalyviams.

Daugiau informacijos http://www.plef.lt.