Aktualijos, Be kategorijos

LR PREZIDENTUI – DĖL ŽVEJŲ VERSLININKŲ PRIĖMIMO

Written by Redakcija · 2 min read

ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“
„ŽUVININKŲ RŪMAI“ THE ALLIANCE OF ASSOCIATIONS
L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius, tel+370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com 

Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai
Asociacijų sąjungos “Žuvininkų rūmai” nariams
Žiniasklaidai

DĖL ŽVEJŲ VERSLININKŲ PRIĖMIMO Vilnius, 2020-09-29Lietuvos teritorijos tyvuliuoja 3000 ežerų, 1500 tvenkinių, 29000 upių, upelių, kanalų ir Kuršių marios. Tokiu vandenų gausumu Lietuva yra tarp pirmaujančių Europoje. Vandens telkiniai yra valstybės turtas.

Nuo senų senovės jais naudojasi visi Lietuvos gyventojai ir jie buvo žmonių maitinimosi šaltinių. Pagal Lietuvos Konstituciją vandens telkinių produkcija turi teisę naudotis visi Lietuvos žmonės.

VALSTYBĖS PRIEVOLĖ yra siekti, kad mėlynieji plotai būtų derlingesni kaip tai daroma žemės ūkyje, nes pasaulio vandenyse žuvų ištekliai mažėja.
2007 metais premjeras G. Kirkilas pradėjo propaguoti amoraliausią politiką aiškindamas, kad vandens telkiniais turėtų naudotis tik žvejai mėgėjai, aiškindamas, kad žvejai verslininkai nualino vandens telkinius, rakonieriauja, apstato ežerus vandens tinklais ir trukdo žvejams mėgėjams gaudyti žuvis.
Šitai G. Kirkilo parengtai strategijai pritarė kai kurie valdantieji, politikai. Politikai ir jų parankiniai, siekiant rinkimuose pritraukti daugiau žvejų mėgėjų balsų buvo sukiršyti žvejai mėgėjai prieš žvejus verslininkus. TOTALIAI visuomenė buvo nuteikinėjama prieš žvejus verslininkus.
2019-06-06 ir 2019-10-30 asociacijų sąjunga „Žuvininkų rūmai“ prašė JŪSŲ
susitikti su žvejais verslininkais, mokslininkais ir specialistais dėl verslinės žvejybos organizavimo vidaus vandenyse gaudyti kuojas, ešerius, karosus, lydekas, karšius, lynus, raudes, starkius, plakius. PREZIDENTŪRA NEREAGAVO. 

ŽINOMA, kad 1 darbo vietai sukurti Europos Sąjunga skiria apie 15-20 tūks eurų. CORONOS-19 AKIVAIZDOJE ežerų žvejams verslininkams net neskiriama limitų žvejybai.

Nuo Prezidento rinkimų pradžios Jūs puoselėjate GEROVĖS VALSTYBĖS idėją.
Tačiau joje VISIŠKAI NEATSIRADO VIETOS VIDAUS VANDENŲ ŽVEJAMS
VERSLININKAMS. Per praėjusį laikotarpį parašėme Jums daug argumentuotų laiškų. Deja, nebuvo įsiklausyta – matyt, todėl, kad visą žiniasklaidą užgožia verslinės žuvininkystės DRAUDIKŲ melagingi, neargumentuoti ir žvejus verslininkus niekinantys straipsniai, kur pirmais smuikais groja mazuroniai, mažeikos, jonauskai, kai kurie Seimo nariai ir jau dabar kandidatuojantys į Seimą. 

Kai kada yra pateikiama ir objektyvių žinių apie žvejus verslininkus. 2020-09-24 „Vakaro žinios“ atspausdino buvusio aktyvaus Klaipėdos miesto politiko ir visuomenės veikėjo, buvusio Klaipėdos miesto tarybos pirmininko, buvusio Seimo nario, rašytojo, daktaro Vytauto Čepo straipsnį „Nepakeliama sveiko proto našta“.

Atkreiptinas dėmesys, kad rugsėjo 27 dieną per Tele3 laidoje apie 12 val tendencingai buvo bandoma įrodinėti, kad Kuršių marių verslininkai brakonieriauja – specialiai iškviesti pareigūnai iš Vilniaus tikrino ir Kuršių marių žvejus, ir Klaipėdos aplinkosaugininkus. Spec. dalinys pripažino,
kad patikrinti Kuršių marių žvejai nebrakonieriauja.

NESUPRANTAMA KOKIA POLITINĖ PSICHOZĖ AR KOKIOS PRAGARO JĖGOS VEIKIA Lietuvos valdyme ir politikoje siekiančios ir įtakojančios vidaus vandenyse uždrausti verslininkams gaudyti kuojas, ešerius, karosus, lydekas, karšius, lynus, raudes, starkius, plakius, kai 2017-04-07 Aplinkos ministras K. Navickas OFICIALIAI AIŠKINO, kad ištyrinėtuose 384 ežeruose ir tvenkiniuose bendra žuvų biomasė 2011-2016 m padidėjusi 1,5 karto, o vidutinis žuvies svoris padidėjo apie 1,3 – 1,4 karto. PAŽYMĖTINA, kad nuo to laiko uždraudus verslinę žvejybą prekinių žuvų ištekliai dar pagausėjo. Žmonių skaičius Lietuvoje sumažėjo, o daugybė vaikų ir paauglių atsisako žuvauti ir užsiiminėja kompiuteriais ir mobiliakais. 

PARADOKSAS – į daugybę siūlymų gausinti žuvų išteklius valdantieji ir
politikai nereaguoja. Jie žino vienintelį veiksmą DRAUSTI VERSLININKAMS
ŽUVAUTI. 

Artėja rinkimai – prasidėjo masiški puolimai prieš žvejus verslininkus
PRAŠOME JŪSŲ susitikti su vidaus vandenų, Kuršių marių ir Priekrantės
žvejais verslininkais, mokslininkais ir specialistais dėl verslinės žvejybos organizavimo.
Informuojame, kad 2020-09-29 dieną pirmame ir antrame prieduose nurodyti
dokumentai įteikti Jo Ekscelencijai Prancūzijos Prezidentui Emanueliui Makronui. 

PRIDEDAME asociacijos sąjungos „Žuvininkų rūmai“ laiškai:
1. 2020-07-26 d. COVID-19 akivaizdoje žiūr. www.fisheryabc .eu
2. 2020-09-09 d. Žuvininkystės valdyme politinės, ekonominės ir socialinės
diversijos ir sabotažas.
3. 2020-09-17 d. Artėja rinkimai – prasidėjo puolimai prieš žvejus verslininkus.
4. Vytauto Čepo straipsnis.

Asociacijų sąjungos “Žuvininkų rūmai” prezidentas L. Kerosierius