Be kategorijos

Pranas Kaladė. Kokių ŽMONIŲ partija tapo Tėvynės Sąjunga?

Written by Biciulystė Siūlo · 44 sec read
Pranas Kaladė. Kokių ŽMONIŲ partija tapo Tėvynės Sąjunga?Bičiulis klausia – kokių ŽMONIŲ partija tapo Tėvynės Sąjunga? Vargu ar tų, minimų Konstitucijoje, kažkokio suvereno. Sakyčiau – nuo Sąjūdžio laikų nemąžtančio būrio ta partija tikinčių, paviršium plaukiančių, naivokų idealistų ir – tarnybų…

Tarnybų žmonių, kurių „dėka“ demokratija tapo tik popierinė, Konstitucija – neveiksni ar surakinta vienos Keistokos Tarnybos (KT), primenančios TSKP CK politinį biurą. Tarnybų, kurių nuosekliomis pastangomis klesti teisingumas, viešasis interesas, sunaikinta korupcija, ištirta aibė rezonansinių įvykių… Ironizuoju, žinoma.

Tarnybų, kurios spjaudamos į tautą, prezidentą, galop į EŽTT sprendimą, Vilniaus pašonėje slapta steigė kalėjimus žmonėms kankinti.

Informacinių, tyrimų ir viešųjų ryšių tarnybų, kurių kryptingas nenuilstamas užsakomasis triūsas pasiekė orveliškas aukštumas apdorojant tautiečių smegenis, liaupsinant sistemai reikalingus veikėjus, šaipantis iš nepatogiųjų, iš šviesuomenės, primetant mums svetimas vertybes, imituojant kovas su korupcija, nutylint masių nuotaikas ir lūkesčius, slepiant tiesas ir esmes…

Galop naujųjų tarnybų, ėmusių tūkstančiais atiminėti mūsų vaikus.

Verslioms tarnyboms ta žmonių partija tinka. Partijai tinka verslios tarnybos. Nors kaip sakė teisingumo tarnybose bandžiusi ieškoti R. Kazėnienė, jei tu ne vagis – esi niekas. Turbūt net ne žmogus.