Be kategorijos

Sveikinimai Vasario 16-osios proga (2015)

Written by admin · 54 sec read

Brangūs pasaulio lietuviai,
Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena – tai mūsų laisvės ir vienybės pamatas.Nepriklausomybės Aktas yra svarbiausias XX amžiaus Lietuvos dokumentas. Jis pakeitė mūsų istoriją ir įtvirtino Lietuvos, kaip savarankiškos valstybės, statusą.

 Tūkstantmetė istorija liudija, kad Lietuva niekada nebuvo palaužta. Patyrėme, ką reiškia netekti savo žemės. Prarasti namus ir artimuosius. Patyrėme bandymusnutildyti gimtąją kalbą. Skaldyti visuomenę.

Tačiau mūsų tauta sugebėjo atsitiesti. Laisvės kovose ir vienybėje. Atsiremdama į didingą istoriją ir kultūrą. Ji drąsiai žengė vakarietiškos tapatybės kryptimi ir neabejojo, kad mūsų prigimtyje – laisvė. Išsaugota, apginta, neįkainojama.

Laisvės reikšmę kiekvienam iš mūsų svarbu suvokti iš naujo. Privalome nepamiršti, kad XX amžiuje ji buvo viltis ir svajonė, o šiandien – galimybė kurti patiems. Kurti ir stiprinti Lietuvą kaip demokratišką, brandžią ir modernią valstybę.

Lietuva yra mūsų namai, už kuriuos turime būti atsakingi visi. Jūs – Lietuvos veidaspasaulyje. Tikiu, kad kalbėdami ir dainuodami lietuviškai, susitikdami gausiose tautiečių bendruomenėse šiandien ir visada Jūs esate kartu su savo Tėvyne.

Valstybės atkūrimo diena – laisvos Lietuvos ir visų jos piliečių šventė. Didžiuokimės ir tikėkime Lietuva. Branginkime savo laisvę ir būkime jos verti. Tegul Lietuvos balsas sklinda per visą pasaulį.

Su švente Jus visus!

Dalia Grybauskaitė,
Lietuvos Respublikos Prezidentė

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Tėvynė mūsų

Sveikinimai Vasario 16-osios proga

Written by admin · 1 min read

Aktualijos

Sveikinimai Vasario 16-osios proga

Written by admin · 1 min read

Sveikina Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

LR Prezidentės sveikinimas Vasario 16-osios proga

(more…)