Be kategorijos

Švęskime tarptautinę neįgaliųjų dieną prasmingai – su LPF „Algojimas“ ir Naujuoju neįgaliųjų teatru

Written by admin · 1 min read

Gruodžio 3-oji – tarptautinė neįgaliųjų diena, todėl šią ypatingą šventę Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ kartu su Naujuoju neįgaliųjų teatru, kviečia į socialinės fotografijos parodą „neGalios nePaliesti“, kuri vyks gruodžio 3 d., 17.30 val. Vaidilos teatre Vilniuje, Jakšto g. 9.
Tą patį vakarą po parodos atidarymo, 18.30 val. Vaidilos teatro salėje turėsite galimybę išvysti Naujojo neįgaliųjų teatro spektaklį „Stiklinis žvėrynas“, rež. Artūras Šabliauskas.

 

 „Visi esame vienodi ir tuo pačiu unikalūs – tiek sveikieji, tiek negalią turintieji, todėl minint tarptautinę neįgaliųjų dieną norime atkreipti visuomenės dėmesį į „kitokius“, į negalią turinčius vaikus, kurių Lietuvoje auga apie trisdešimt tūkstančių, o kasdien įvairiausių formų negalia nustatoma 5–6 vaikams“, – sakė LPF „Algojimas“ vadovė Aušra Stančikienė.
Gruodžio 3-ą dieną vilniečiams ir miesto svečiams pristatoma fotografijų paroda „neGalios nePaliesti“ – tai LPF „Algojimas“ veiklą reprezentuojantis projektas, kurio moto – visi mes vienodi. Joje bus galima išvysti 2010 metais fotografo Algimanto Aleksandravičiaus užfiksuotas akimirkas iš fotosesijų, kuriose dalyvavo negalią turintys vaikai ir žymūs Lietuvos asmenys, tarp kurių baleto primarijus Nerijus Juška, dizaineris Juozas Statkevičius ir kiti.
Parodos atidarymo dalyviai bilietus į Naujojo neįgaliųjų teatro tragikomediją „Stiklinis žvėrynas“ galės įsigyti su 50 proc. nuolaida. Tai puikus spektaklis, siekiantis atskleisti neigiamą visuomenės poveikį, kurį ji daro jautriam, neprisitaikiančiam individui. Jame pasakojama šeimos istorija, kurios veikėjai nesugeba realiai gyventi ir mąstyti…
Atvykę į Vaidilos teatrą Vilniuje, galėsite ne tik pasigrožėti nuostabiomis A. Aleksandravičiaus fotografijomis, ne tik panirti į spektaklio siūlomą pasaulį, bet ir išgirsti talentingo Čiurliono menų gimnazijos jaunimo atliekamą fortepijoninę muziką.
Švęskime neįgaliųjų dieną kartu!

Parengė Edita Anglickaitė, LPF „Algojimas“