Be kategorijos

Zigmas Vaišvila. Laiškas Prezidentei

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

JE Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei

 2017 m. vasario 14 diena

Kreipiuosi į Jus Šv. Valentino dieną. Šv. Valentinas – vienas iš trijų Romos kankinių ir Romos šventųjų. III amžiuje Romos vyskupas Valentinas padėdavo mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kuri gintų imperiją. Dėl to Imperatorius netgi išleido įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis. Manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys, nes jam svarbesnė jo šeima.Vyskupas Valentinas išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir prašymus slapčia juos sutuokti. Klaudijus II-asis, sužinojęs, kad vyskupas paslapčia sutuokia poras, jį suėmė ir nubaudė mirties bausme. Vyskupas mirė vasario 14 dieną. Vyskupas Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Lietuvos žmonėms šiais neramiais laikais taip pat būtina meilė ir atjauta, tikrumas ateitimi, viltis ir atspara, noras ir tikrumas gyventi saugiai.

Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiai naujus lūkesčius puoselėja Prezidentu išrinkę Donaldą Trampą. Jūs, Gerbiama Prezidente, Europos Sąjungos vadovų susitikime Maltoje išmintingai pareiškėte, kad Donaldą Trampą išrinkus JAV Prezidentu, Europos Sąjungai teks išmokti nekonvekcinės diplomatijos, labiau susitelkti, patiems prisiimti daugiau atsakomybės už Europos ateitį.

Vasario 10-ąją sužinojome gerą žinią. JAV Prezidentas Donaldas Trampas artėjančios Vasario 16-osios 99-ųjų metinių proga atsiuntė Jums ir Lietuvos piliečiams sveikinimą. Mes visi labai pasiilgę gero žodžio, nuoširdžių palinkėjimų. Ir tai padarė – pasveikino mus – JAV Prezidentas.

Labai kviečiu Jus, JE Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, Vasario 16-osios šventės proga paskelbti visą JAV Prezidento Donaldo Trampo sveikinimą Jums ir Lietuvos piliečiams. Tai būtų graži ir prasminga dovana Lietuvai Vasario 16-osios šventės proga.

 Pagarbiai,

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila