Be kategorijos

Žvakutėmis languose paminėsime 1991 metų pilietinę pergalę prieš karinio perversmo organizatorius

Written by Redakcija · 1 min read

1991 metų sausį, vienybės ir laisvės siekio vedini, Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę. 

1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį, bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tomis dienomis sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, iš esmės sprendėsi Europos ateitis. Ir mes galime didžiuotis šia pergale.

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinės komisijos organizuojama kasmet nuo 2008 metų. Šias metais vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes dega ir prie iniciatyvos prisijungti kviečia Lietuvos Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkė ir Ministrė Pirmininkė. Tegul mūsų languose spindi ir širdis šildo Sausio 13-osios laisvės laužų šviesa.

Vilniuje organizatoriai kviečia žiniasklaidos atstovus atvykti į minėjimo renginį Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje (J. I. Kraševskio g. 5) ir kartu uždegti vienybės atminimo ir pergalės žvakutes.

Prie iniciatyvos visoje Lietuvoje prisijungusių mokyklų ir kitų įstaigų bei organizacijų sąrašą galite rasti https://www.komisija.lt/renginiai/kvieciame-dalyvauti-pilietineje-iniciatyvoje-atmintis-gyva-nes-liudija-2/

Daugiau informacijos Jums maloniai suteiks:

Ronaldas Račinskas (8-698-42330) – Komisijos direktorius;

Ingrida Vilkienė (8-618-47475) – Komisijos švietimo programų koordinatorė;

Visoje Lietuvoje 2022 metų sausio 13 d. 8.00 valandą ryto, kartu, dešimčiai minučių languose uždegdami vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes prisiminsime ir paminėsime prieš trisdešimt vienerius metus iškovotą mūsų laisvės pergalę. 

Apie 2000 Lietuvos švietimo įstaigų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą prisiminti 1991 metų sausį iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.