Kultūra ir menas

Artūras Sinkevičius. Kauną drebins patrakėliai folkrokeriai Otava Yo iš Sankt Peterburgo! Suklegos 2018 jau čia pat!

Written by Redakcija · 3 min read

logo Tarptautinis šiuolaikinio ir tradicinio folkloro festivalis Suklegos jau devynioliktą kartą sukvies pasaulio muzikos gerbėjus ir atlikėjus po vienu stogu. Postfolk, folkjazz, world music, new age – tai tik dalis pavadinimų, kurie apibūdina festivalio atlikėjų muziką. Laiko patikrinti ir nauji šiuolaikinės ir tradicinės muzikos projektai net tris dienas džiugins įvairiausių skonių melomanus.

Abrahambrody1 baltos varnos 2 (1)

Suklegos stengiasi išlaikyti tradiciją ir kviesti artimiausius kaimynus, kad pažintume jų tradiciją ir pajustume naujųjų amžių muzikos sroves. Festivalyje dalyvaus atlikėjai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos ir Farerų salų.

Dabasan Duo_Malva_&_Priks (1) Pirmą festivalio dieną žiūrovus kviečiame pasiklausyti jaunųjų atlikėjų. Rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, koncertas vyks atsinaujinusioje Kauno kultūros centro „Tautos namai“ salėje.

Folkloro klubas GILĖ, šiemet išleidęs jau septintąją save CD plokštelę, žada pristatyti naujausius savo kūrinius. Energijos ir laisvės nestokojantys dainininkai ir muzikantai tradicines dainas apvelka į švelnias ir šviesias aranžuotes.

Dzikie Jabłka Otava Yo 2018 Daug nuostabių ansamblių užauginusi Vita Braziulienė šiemet koncertuos su artimiausiais savo žmonėmis. ALDAI – taip pasivadino šeimyninis kvartetas. Nuo pat vaikystės šeimoje skambėjusios tradicinės dainos išugdė nuostabias kūrybingas asmenybes, žaismingai, kūrybiškai, naujai atgaivinančias tradicinę muziką.

Folkroko grupė GYVATA iš Klaipėdos po šiokios tokios pauzės vėl žengia į Suklegų sceną su nauju albumu „Išvandravau”. Beveik prieš dešimtmetį žymaus alternatyvios muzikos kūrėjo Donio suburtas kolektyvas nenustygsta ieškojimuose ir žada naujo skabesio pripildytą pasirodymą.

Folk duetas iš Švedijos JÄRVENTAUS/DLUZEWSKI festivalyje pristato savo debiutinį albumą „Juoda žemė“. Du talentingi muzikantai kuria pasaulį, kuriame muzika paprastai kalba pati už save. Šiaurinės Švedijos dalies Norrbotten šaknys aiškiai girdisi visoje muzikoje, kuri nuneš į seniai praėjusius laikus ir pažadins ateities ilgesį.

Penktadienį, rugsėjo 28 d. į „Tautos namų” salę pakviesime savo šalyse gerai žinomus muzikos kūrėjus, iškovojusius šlovę tarptautiniuose festivaliuose.

DUO MALVA & PRIKS – tai eksperimentinio folkloro duetas, jungiantis du Estijoje gerai žinomus muzikantus. Nors muzikantai tik du, jų klausantis atrodo, kad scenoje – visas roko kolektyvas. Šiuolaikiški ir tuo pačiu tradiciniai muzikos atlikėjai stebins Suklegų žiūrovus įvairiais sintetiniais, gyvais ir efektų pripildytais garsais.

Dvi unikaliais vokalais išsiskiriančios sesės pasivadinusios BALTOMIS VARNOMIS ir du talentingi muzikantai daugeliui tapo tikru atradimu. Autorinė jų kūryba iki pat šaknų persismelkusi etno elementų. Gerumu bei žavesiu švytintys muzikantai suvirpins net didžiausių etno skeptikų širdis.

O penktadienio vakarą audringai pabaigs folk-punk rokeriai OTAVA YO iš Sankt Peterburgo. Rusiško temperamento ir humoro nestokojantys muzikantai tradicinėmis dainomis su „rusišku beatu” pajudins visus salėje esančius žiūrovus.

Paskutinė, baigiamoji festivalio diena (rugsėjo 29 d., šeštadienis) laukia tikrai įspūdinga. Pasaulio muzikos propaguotojai Lietuvoje „Gera Muzika Gyvai“ ir festivalis Suklegos surengs bendrą baigiamąjį koncertą VDU didžiojoje salėje.

Latvijos postfolkloro grupės DABA SAN muzika – daininga ir giedra, sklidina protėvių mitų ir supančios gamtos grožio. Smagūs, energingi, lyriški, tyrumo kupini balsai ir įvairių instrumentų darna sklinda iš šios grupės pasirodymų. Dar vieni svečiai – tai grupė DZIKIE JABŁKA iš kaimyninės Lenkijos, sugebanti puikiai suderinti du tolimus elementus: tradicines slavų melodijas ir Afrikos būgnų energiją. Tokio junginio Suklegų žiūrovai dar neregėjo.

Šeštadienį taip pat išvysime Niujorką, Londoną ir Vašingtoną aplankiusį projektą „ANCESTORS/PROTEVIAI“. Tai sutartinių giedotojų grupės „Trys keturiose“ ir smuikininko, kompozitoriaus Abraham Brody kelerių metų kūrybinio bendradarbiavimo išdava. Griaudamas ribas tarp klasikinės ir folklorinės muzikos, tarp autorinės kūrybos ir interpretacijos, rodydamas ypatingą dėmesį lietuvių sutartinėms ir lietuvių etninei muzikai apskritai, amerikietis muzikantas išreiškia savosios tapatybės paieškas.

Ir visą šią trijų dienų pasaulio muzikos fiestą vainikuos bičiulių „Gera Muzika Gyvai“ pakviesta viešnia iš Farerų salų – EIVØR Pálsdóttir, muzikos pasaulyje geriausiai žinoma savo vardu EIVØR. Vokalistė, dainų autorė, instrumentalistė pasižymi reto grožio ir galingumo balsu. Jos kūrybos paletė varijuoja nuo farerų muzikos ištakų, tradicinių baladžių, iki džiazo, country, folk, europietiškos klasikinės muzikos, bigbendams būdingo stiliaus, trip hop atspalvį turinčio roko ir elektroninės muzikos. Visus šiuos eksperimentinius motyvus apjungiantį unikalų stilių atlikėja įvardina folktronica pavadinimu, kuriam pilnai išsiskleisti padeda nuoširdūs ir lyriški dainų tekstai, atliekami farerų, anglų bei islandų kalbomis. 

Pasak festivalio prezidento Artūro Sinkevičiaus, šiai metais išgirsite įvairiaspalvę, išskirtinę, netradicinę, kruopščiai atrinktą programą.

Daugiau informacijos apie programą ir atlikėjus surasite puslapyje www.suklegos.lt.

Kviečiame pažvelgti į folklorą kitaip.

Tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis

The international festival of traditional and modern folklore 

2018.09.27-29 Kaunas 

09.27 – KETVIRTADIENIS 18.00

Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79 
GILĖ LTU
ALDAI LTU
GYVATA LTU
JÄRVENTAUS/DLUZEWSKI SWE 

09.28 – PENKTADIENIS 18.00

Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79  

BALTOS VARNOS LTU
DUO MALVA & PRIKS EST
OTAVA YO RUS 

09.29 – ŠEŠTADIENIS 16.00

Vytauto Didžiojo universiteto didžioji salė, S. Daukanto g. 28
DABA SAN LAT
DZIKIE JABŁKA POL
ABRAHAM BRODY & TRYS KETURIOSE LTU
EIVØR FRO

Artūras Sinkevičius

Kauno etninės veiklos klubas

Informacija: info@suklegos.lt

Tel. 868393786