Kultūra ir menas

Čikagoje pristatomas filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“

Written by admin · 1 min read

Švenčiant Lietuvos laisvės 25-metį ES filmų festivalyje Čikagoje pristatomas filmas
„Kaip mes žaidėme revoliuciją“.

LR generalinis konsulatas Čikagoje ir Gene Siskel kino centras pristato filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ (rež. Giedrė Žickytė) peržiūras šių metų kovo 21 d., šeštadienį, 7:00 v.v.  bei kovo 25 d., trečiadienį, 8:00 v.v. Gene Siskel kino centre (164 North State Street, Chicago, Illinois 60601).

 

Minint atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 25-metį, pasirinktas filmas, pasakojantis apie ano meto įvykius iš kiek kitos perspektyvos – žaismingai atspindint jaunimo pasipriešinimą per roko kultūrą, vėliau išaugusią į Dainuojančią Revoliuciją.

Francois Rabelais laikais žmonės žinojo, kad karnavalai griauna įprastą tvarką. Michailo Gorbačiovo laikais jiems tapo aišku, kad karnavalai sugriauna imperijas.

Filmas pasakoja istoriją apie pokštą, įvykusį 9-ojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o per naujametį Kauno jaunųjų architektų karnavalą juokais atsirado roko grupė „Antis“. Cirko dvasiai artimas įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai ir net patiems grupės nariams netikėtai jie tapo ryškiausiais Dainuojančios revoliucijos vėliavnešiais ir masiniu reiškiniu, įtraukusiu tūkstančius sekėjų.

Tai istorija apie mažą šalį, ypatingą jos laikotarpį ir žmones, kurie, nepaisydami situacijos pavojingumo, iškovojo nepriklausomybę su šypsena veide ir daina lūpose.

Žiūrint šį filmą po kūną bėgioja šiurpuliukai, daugelis jo kadrų jaudina iki ašarų arba priverčia nuoširdžiai pasijuokti. Juk pasakojant apie „Antį“ ir A. Kaušpėdą be kandžios ironijos neapseisi. Filmas pasirodė pačiu laiku – dabar, kuomet mūsų tautai kaip niekad reikia moralinės atspirties, įkvėpimo šaltinio, kuomet reikia priminti, kad visuomet sunkumų akivaizdoje buvome tvirti ir susitelkę, o mūsų kūrybingumas padėdavo įveikti, rodos, neįveikiamus dalykus.
Filmas sukurtas bendradarbiaujant studijoms ,,Just a moment” (Lietuva) ir ,,13 Productions” (Prancūzija).

Aštuonioliktasis kasmetinis Europos Sąjungos filmų festivalis Čikagoje, kurį rengia Gene Siskel kino centras kartu su ES šalių konsulatais ir kitomis institucijomis, vyksta kovo 6 d. – balandžio 2 dienomis. Šių metų festivalio programoje net  61 filmas iš 27 ES valstybių. Daugiau informacijos – http://www.siskelfilmcenter.org/eufilmfest2015. Bilietus galima įsigyti internetu http://www.siskelfilmcenter.org/content/tickets bei Gene Siskel kino centro bilietų kasoje.