Kultūra ir menas

Europos džiazo festivalyje Čikagoje Lietuvai atstovauta netradiciškai

Written by admin · 53 sec read

  Š.m. lapkričio 6 d. ir 7 d. vykusiame septintajame kasmetiniame „European Jazz Meets Chicago“ festivalyje LR Generalinio konsulato rūpesčiu ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva pristatyta netradiciškai. Be kasmet renginyje dalyvaujančio Lietuvos džiazo muzikanto, kuriuo šiais metais buvo saksofonininkas Dovydas Stalmokas, šiemet pasirodė ir garsioji folkloro atlikėja Veronika Povilionienė.

Festivalio atidarymo metu dainininkė ne tik pradžiugino svečius unikaliomis lietuvių liaudies dainomis, bet ir pakvietė pritarti sutartinėms. Susirinkusiems Europos vardu kalbėjęs generalinis konsulas Marijus Gudynas džiaugėsi dar viena proga megzti bei puoselėti transatlantinius saitus tarp JAV ir Europos.

  Vėliau prasidėjo improvizuoto džiazo pasirodymai, kuriuose muzikantai iš Europos šalių grojo kartu su vietos džiazmenais. Dovydas Stalmokas muzikavo kartu su trimis gerai džiazo mylėtojams žinomais kolegomis amerikiečiais: Josh Berman (kornetas), Kent Kessler (bosas) ir Tim Daisy (būgnai). Europietiško džiazo vakaruose taip pat koncertavo muzikantai iš Šveicarijos, Lenkijos, Austrijos, Prancūzijos, Olandijos, Švedijos, Vokietijos. „European Jazz Meets Chicago“ tradiciškai pradeda stambesnį kelių dienų festivalį „Umbrella Music Festival“.

  Po festivalio Čikagoje saksofonistas Dovydas Stalmokas vyks į Indianapolį, kur susitiks su lietuvių bendruomenės nariais bei pradžiugins juos savo muzika. Menininko apsilankymą Indijanos valstijoje organizuoja JAV Lietuvių bendruomenės Indianapolio apylinkė.
    Abiejų Lietuvos atstovų dalyvavimą Europos džiazo festivalyje parėmė LR Užsienio reikalų ministerija, Generalinis konsulatas Čikagoje bei „Švyturys“.
    
    Nuotraukose Europos džiazo festivalio akimirkos (fot. V. Rupeika).