Kultūra ir menas

Europos Sąjungos filmų festivalyje Čikagoje Lietuvai atstovaus filmas „Laiškai Sofijai“

Written by admin · 51 sec read


LR Generalinis konsulatas Čikagoje ir Gene Siskel kino centras pristato filmo „Laiškai Sofijai“ peržiūras šių metų kovo 16 d., šeštadienį, 3:30 val. popiet bei kovo 20 d., trečiadienį, 7:45 val. vakaro Gene Siskel kino centre (164 North State Street, Chicago, Illinois 60601). Planuojama, kad peržiūroje dalyvaus filmo režisierius Robertas Mullanas, kuris papasakos apie filmo idėją bei kūrimo procesą, atsakys į žiūrovų klausimus, bei generalinis konsulas Marijus Gudynas.


Tikrais įvykiais paremta istorija atskleidžia Lietuvos genijaus meilę moteriai ir gimtajai šaliai. Filmas sukurtas remiantis žymaus lietuvių kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir jo žmonos lietuvių rašytojos, visuomenės veikėjos, literatūros ir meno kritikės Sofijos Kymantaitės gyvenimo faktais. „Laiškai Sofijai“ pasakoja ne tik apie dviejų iškilių asmenybių meilės istoriją, bet ir apie lietuvių kalbą bei tautinį atgimimą carinėje Lietuvoje. Scenarijaus autorius ir režisierius Robertas Mullanas, pagrindinius vaidmenis atlieka Rokas Zubovas ir Marija Korenkaitė. Taip pat vaidina Artūras Aleksėjevas, Rugilė Alytaitė, Rimvydas Ambrazavičius, Nikolaj Antonov, Saulius Balandis, Andrius Bialobžeskis ir Tomas Bimbiris.
Šešioliktasis kasmetinis Europos Sąjungos filmų festivalis Čikagoje, kurį rengia Gene Siskel kino centras kartu su ES šalių konsulatais, vyks kovo 1-28 dienomis. Šių metų festivalio programoje net 61 filmai iš daugelio ES valstybių. Daugiau informacijos – http://www.siskelfilmcenter.org/eufilmfest2013. Bilietai parduodami per Ticketmaster tel. 800-982-2787 arba interneto svetainėje www.ticketmaster.com bei Gene Siskel kino centro bilietų kasoje.