Kultūra ir menas

Eurovizija 2016

Written by Redakcija · 1 min read

Euroviz Montvyd  Lietuvos atstovas Donatas Montvydas, dainavęs antrajame 61-ojo, “Eurovizijos” dainų konkurso pusfinalyje, su daina “I’ve been waiting for this night”, pateko į finalą.Ketvirtadienio vakarą Stokholme, “Globe” arenoje, antrajame “Eurovizijos” pusfinalyje vietas į finalą, be mūsų šalies atstovo, iškovojo:

Latvija, Justs,  Heartbeat”

Gruzija, Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz,  Midnight Gold”

Bulgarija, Poli Genova,  If Love Was a Crime”

Australija, Dami Im,  Sound of Silence”

Ukraina, Džamala,  1944″

Serbija, Sanja Vučič,  Goodbye (Shelter)”

Lenkija, MichaB Szpak,  Color of Your Life”

Izraelis, Hovi Star,  Made of Stars”

Lietuva, Donatas Montvydas (Donny Montell)  I’ve Been Waiting for This Night”

Belgija, Laura Tesoro,  What’s the Pressure”.

Finalas įvyks gegužės 14-iąją. Tiesiai į jį patenka “didysis penketas” – Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Italija ir Ispanija bei praėjusių metų nugalėtoja Švedija.

2016 metų “Eurovizijos” dainų konkursas vyksta Stokholmo arenoje “Globe”. Švedijoje šis dainų konkursas rengiamas jau šeštą kartą. Tai jau trečias kartas, kai Švedija rengia konkursą šiame amžiuje (nuo 2000 metų), – Švedija konkursą rengė 2000 m. Stokholme, o vėliau – 2013 m. Malmėje.

Konkurse dalyvauja 42 šalys. Į “Euroviziją” sugrįžo Bulgarija, Kroatija, Bosnija ir Hercegovina bei Ukraina. 2015 metais tik finale dalyvavusi Australija, šiemet turės praeiti ir pusfinalių etapą. Šiais metais konkurse nebus Portugalijos. Rumunija buvo pašalinta iš šių metų “Eurovizijos” dainų konkurso dėl didelių kelerius metus neapmokėtų skolų.

Šių metų konkursas – pirmasis su nauja balsavimo sistema nuo 1975 metų: nuo 2016 metų du atskirus taškų rinkinius išdalins tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai.

Garbę surengti “Euroviziją” Švedijai pernai iškovojo šios šalies atstovas dainininkas Mensas Zelmerliovas (Mans Zelmerlow) su daina “Heroes”.

Renginį vedė Eurovizijos 2015 m. nugalėtojas Mensas Zelmerliovas ir 2013 metų Eurovizijos Švedijoje vedėja Petra Mede.

Lietuva “Eurovizijos” konkurse dalyvauja septynioliktąjį kartą. Pernai mūsų šaliai atstovavo Monika Linkytė ir Vaidas Baumila su daina “This Time”. Jubiliejinio 60-ojo konkurso finale jie liko 18-ti. Sėkmingiausiai konkurse yra pasirodęs projektas “LT United”, 2006 metais užėmęs šeštąją vietą.

“Eurovizija” pradėta rengti nuo 1956 m. ir yra vienas iš populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje.

respublika.lt