Kultūra ir menas

Jaunos lietuvių dizainerės kolekcija Londono mados savaitės finale

Written by admin · 1 min read


Estelos Nevinskaitės kolekcija.

Lietuvė Rytų Londono universiteto studentė Estela Nevinskaitė pateko į 2013 metų Fashion awareness direct (FAD) konkurso finalą. Jo metu savo darbus demonstruos 15 studentų iš įvairių Jungtinės Karalystės koledžų ir universitetų. Trijų pirmųjų vietų laimėtojai gaus finansavimą ir galimybę stažuotis bei įsidarbinti mados sektoriuje.

Tarp 15 talentingų finalistų yra ir Rytų Londono universiteto paskutinio kurso bakalauro studentė – 20-metė lietuvė. Jos darbai į finalą buvo atrinkti iš daugiau nei 100 dalyvių, siuntusių paraiškas FAD konkurso organizatoriams.
 
Konkurso finalas ir kolekcijų demonstravimas vyks baigiantis Londono mados savaitei, kaip dalis “Fashion scout” (anksčiau vadintos „Vauxhall fashion scout“) programos. Dalyviai dar turi šiek tiek laiko iki mados savaitės finalo patobulinti savo kūrinius. Kolekcijas vertins aukščiausio lygio specialistų grupė – laikraščio „Telegraph“ mados redaktorius, talentų ieškotojas Hillary Alexander ir kiti mados, dizaino ir kultūros sričių specialistai.
 
Pati E. Nevinskaitė apie savo kūrybą kalba taip: „Mano įkvėpimo šaltinis – 21-ajame amžiuje itin padidėjusio streso suvokimas. Drabužiai yra mūsų antroji oda ir, pavyzdžiui, suknelė, atlieka daug funkcijų, susijusių su mūsų kūnu – ji gali mus paslėpti ir apsaugoti, padėti pasijusti šiltai ir saugiai. Bet ar drabužiai gali mus nuraminti? Šis klausimas paskatino mane kurti drabužius, kurie padėtų žmonėms atsipalaiduoti ir pasijusti taip, lyg raminantis levandos kvapas keliautų mūsų kūnu, kvėpavimo organais”.
 
Kūrybinė labdaros organizacija FAD šį konkursą rengia jau dvyliktus metus, skatindama mados studentus išlaisvinti savo mąstymą iš komercinių rėmų, atsigręžti kūryboje ir darbuose į meną, kultūrą ir platesnes socialines tendencijas.
 
2000-iais šį konkursą laimėjo kita Lietuvos dizainerė Rasa Abramavičiūtė, kuriai įteikta 2000 svarų sterlingų premija ir stažuotė pas dizainerę Vivienne Westwood. Konkursas jai vėliau padėjo įsidarbinti pas dizainerį David Koma.
 
LR Kultūros ministerijos inf.