Kultūra ir menas

Julija Iskevičienė. Nacionalinis Kauno dramos teatras – seniausias Lietuvos teatras pradeda savo šimtąjį sezoną!

Written by Redakcija · 1 min read

Sukaupę šimtametę patirtį, norime išlikti gaivūs, gyvybingi, paveikūs ir jaudinantys taip, lyg būtume susitikę pirmą kartą.  Pirmasis profesionalus, pirmas rekonstruotas ir tas pirmas, į kurį nori sugrįžti čia kūrybinį kelią pradėjęs režisierius ir teatru susižavėjęs žiūrovas.

Todėl šį išskirtinį sezoną Jums pristatome ir pripažintų meistrų, ir daug žadančių jaunųjų kūrėjų darbus.

Pirmoji premjera (rugsėjo 6, 7, 8 d.) – Gintaro Varno režisuotas spektaklis „Sombras“, kuriamas kartu su Utopia teatru. Tai spektaklis – eksperimentas pagal Federico Garcia Lorca kūrybą bei Luigi Pirandello pjesę „Šeši personažai ieško autoriaus“, kviečiantis pamąstyti apie tai, kas yra Teatras, apie jo prasmę ir vertę, padiskutuoti su F. Garcia Lorca, kuris teigė, kad teatras – tai peilis, iki pusės panardintas į sapną, bet skrodžiantis iki pat būties gelmių.

Spalį sulauksime svečių iš Sakartvelo, Kutaisio miesto dramos teatro, jie parodys du spektaklius: komediją pagal Floriano Zellerio pjesę „Tiesa“ ir psichologinę dramą „Dupletas“ H. Pinterio ir Vaclovo Havelo pjesių motyvais.

Šį rudenį režisierius Povilas Makauskas repetuos spektaklį vaikams pagal Sébastien Perez ir Benjamin Lacombe knygą “The Fairy Herbarium”, pasakojančią apie išskirtinių gabumų Rusų botaniką, atsiųstą į legendinį Brocliande mišką ieškoti nemirtingumo eliksyro. Atklydęs į keistų mažų fėjų ir augalų pasaulį, režisierius pasakos apie sparčiai kintančius gamtos ir šiandienos žmogaus santykius. Premjera – gruodžio 6, 7, 8 d. Didžiojoje Scenoje.

Kita šių metų premjera – režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklis „Panika“ pagal suomių dramaturgo Mika Myllyaho pjesę, analizuojančią dabartines vyriškumo problemas. Ką šiandien reiškia būti vyru, ko iš jo tikimasi, ar gali vyras būti ir jautrus, ir sėkmingas, – visa tai šiuolaikinėje komedijoje, režisuojamoje moters. Premjera – gruodžio 13, 14, 15 d. Rūtos salėje.

Prasidėjus naujiems metams, pas mus atvyks Slovėnijos teatro garsus jaunosios kartos režisierius Jaša Koceli, kuris, pasitelkęs antikines dramas, kurs spektaklį „Elektra: laukimas“. Premjera numatyta kovą, artėjant Teatro dienai. Taip pat sulauksime reikšmingojo mūsų teatrui režisieriaus Jono Jurašo, kuris pasirinko itin sudėtingą ir intelektualią Eugene`o O`Neillo pjesę „Ilgos dienos kelionė į naktį“.

Tai tik dalis kūrybinių planų..

Ir dar – nuo šio sezono mūsų scenoje išvysite daug naujų veidų! NKDT trupės kūrybinę energiją jaunatviškais resursais papildys visas jaunų aktorių kursas, ką tik baigęs LMTA ( vadovai Vidas Bareikis ir Algirdas Latėnas).

PLTNMRA pirmininko pavaduotoja
 Julija Iskevičienė 
tel.861023614