Kultūra ir menas

Koncertuoja Mindaugas Briedis, lankosi rašytojas Vytautas Rašickas

Written by admin · 1 min read

Čikagoje koncertuos poetas ir muzikantas Mindaugas Briedis

LR Generalinis konsulatas Čikagoje, bendradarbiaudamas su partneriais, organizuoja Mindaugo Briedžio pasirodymus. Mindaugas Briedis – humanitarinių mokslų (filosofija) daktaras, profesorius ir Vilniaus bardų bendruomenės narys. Greta darbo Vilniaus universitetuose M. Briedis kuria muziką, tekstus, groja gitara ir dainuoja.

Kartu su juo pasirodys Aušrinė Garsonaitė – talentinga multi-instrumentalistė, grojanti smuiku bei fortepijonu.

Viešnagei JAV parengta geriausių dainų programa, kurių „angliška“ dalis yra bendras M. Briedžio ir Čikagos poeto bei filosofo Steven Schroeder kūrybos vaisius. Pasirodymų metu Mindaugas mielai bendrauja kūrybos, kultūros ir buities virsmų šiuolaikiniame pasaulyje temomis. Koncertai „Laikas ir maistas“, kuriuose pasirodys duetas rengiami:

Spalio 13 d., ketvirtadienį, 6:30 val. vakaro Čikagos kultūros centre (78 E. Washington St., Chicago, IL 60602), Sidney Yates Gallery salėje (4 aukšte). Organizacinis partneris – Vilniaus-Čikagos susigiminiavusių miestų komitetas. Susirinkusieji bus vaišinami vynu ir užkandžiais. Įėjimas nemokamas.
Spalio 14 d., penktadienį, 7:00 val. vakaro restorane „Kunigaikščių užeiga“ (6312 S. Harlem Ave., Summit, IL 60501). Daugiau informacijos tel. 708-594-5622.

Spalio 15 d., šeštadienį, 5:00 val. vakaro, Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje (6812 South Washtenaw Ave., Chicago, IL 60629). Koncertas vyks iš karto po vakarinių Šv. Mišių. Įėjimas nemokamas.

Spalio 16 muzikantai išvyks į New Mexico valstiją, kur taip pat surengs pasirodymus Santa Fe mieste. Grįžę į Čikagą, spalio 19 d., trečiadienį, 7:30 val. vakaro ,,Chopin Theater” (1543 West Division St., Chicago, IL 60642) Mindaugas Briedis ir Aušrinė Garsonaitė pasirodys jungtiniame koncerte „Bordo Bardo…“ su Kęstučiu Stančiausku (gitara), Aldegunda (vokalas), Al Day (vokalas, gitara), Victor Sanders (gitara), Airis (mušamieji) ir kitais. Daugiau informacijos tel. 708-574-3992.

Maloniai kviečiame atvykti pasiklausyti šiuolaikinių lietuvių menininkų kūrinių. Daugiau sužinoti apie M. Briedį, jo kūrybą bei pasiklausyti jo sukurtos muzikos galima apsilankius interneto svetainėse – www.bestiariumas.lt bei http://www.youtube.com/user/Briedismusic .

***

JAV lankysis žinomas rašytojas Vytautas Račickas

LR Generalinio konsulato kvietimu spalio 13 – 24 dienomis JAV lankysis bei savo kūrybą pristatys žinomas Lietuvos rašytojas, Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtos Vaikų literatūros premijos laureatas Vytautas Račickas. Bene garsiausi jo kūriniai – „Zuika padūkėlis“, „Zuika dar gyvas“, „Nauji Zuikos nuotykiai“, „Šlepetė“ – įvertinti įvairiomis literatūrinėmis premijomis.
Apsilankymą JAV rašytojas pradės Detroito mieste, kur savo kūrybą pristatys Žiburio lituanistinės mokyklos mokiniams, dalyvaus radijo laidose ir bendruomenės organizuojamuose renginiuose. Vėliau atvykęs į Čikagą V. Račickas lankysis didžiausiose miesto (Čikagos ir Maironio) lituanistinėse mokyklose bei susitiks su jų mokiniais ir mokytojais.
Spalio 21 d., penktadienį, 7:00 val. vakaro Balzeko lietuvių kultūros muziejuje (6500 S. Pulaski Rd., Chicago) rengiamas literatūrinis vakaras su Vytautu Račicku. Maloniai kviečiame atvykti pasiklausyti rašytojo kūrybos pristatymo, jo pasisakymo aktualiomis kultūrinėmis temomis, pabendrauti. Įėjimas į renginį nemokamas.
Viešnagės Čikagoje metu V. Račickas taip pat lankysis laikraščio „Draugas“ redakcijoje, Čikagos jaunimo bei Pasaulio lietuvių centruose ir kitose Amerikos lietuviams reikšmingose vietose, susitiks su Čikagos ir apylinkių lietuvių „Rotary“ klubo nariais.