Kultūra ir menas

Lietuvio pasaulinė premjera skambės Ciuricho „Tonhalle“

Written by admin · 40 sec read

Rugsėjo 12 d. lietuvių kompozitorius Gediminas Gelgotas pristatys savo naują simfoninį kūrinį „Mountains. Waters. (Freedom)“ vienoje žymiausių Europos salių Ciuricho „Tonhalle“. Premjerą atliks Baltijos jaunimo filharmonijos orkestras, diriguojamas Kristjano Järvi.

Naująja kompozicija 29 metų menininkas tęsia savo tarpžanrinius eksperimentus jungdamas akademinę muziką su populiariąja kultūra. Būtent noras būti suprastam publikos, neužsidaryti elitinio meno izoliatoriuje suvedė kompozitorių su žymios estų dinastijos atstovu, JAV dirigentu K.Järviu. Jis, kaip ir G.Gelgotas, mėgsta akademinės ir populiariosios kūrybos lydinius, pabrėžia ritminį muzikos pradą.

 

Sausį Leipcigo „Gewandhaus“ salėje su MDR simfoniniu orkestru (Vokietija), birželį – Vilniaus festivalyje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu atliktą G.Gelgoto kūrinį „Extracultural“ estų garsenybė pavadino vienu geriausių pastaruoju metu parašytų kūrinių. K.Järvi daug kartų dirigavo Vakaruose ir Gedimino „Never Ignore the Cosmic Ocean“.

„Mes gyvename puikioje eroje, kai skirtingi muzikos žanrai vėl susiliejo į visumą. Gediminas taip pat savo kūryboje remiasi į visų rūšių popmuziką. Tai nuostabu“, – žavėjosi lietuvio kūryba dirigentas.

Naująjį kūrinį G.Gelgotui užsakė Šveicarijos „Orpheum“ fondas.

lrytas.lt