Kultūra ir menas

Lietuviški filmai sulaukė sėkmės Baltijos šalių dokumentikos forume

Written by admin · 53 sec read

Šį sekmadienį Rygoje baigėsi tradicinis kasmetinis Baltijos šalių dokumentinio kino projektų forumas „Baltic Sea Forum for Documentaries“, į kurį buvo atrinkti ir pristatyti 24 kuriami filmai iš keturiolikos pasaulio šalių.

Į forumą buvo atrinkti ir du kino projektai iš Lietuvos – tai šiuo metu kuriamas režisierės Giedrės Žickytės darbas „Padėkos diena“ (studija „Moonmakers“, prod. G. Žickytė) bei debiutinis režisierės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ (studija „A Laukas“, prod. Dovydas Petravičius).

 

Abiejų filmų projektai buvo pirmą kartą pristatyti tarptautinei rinkai ir sulaukė didžiulio susidomėjimo bei pasiūlymų iš potencialių tarptautinių partnerių, užsienio transliuotojų ir platintojų. Projektų autoriai taip pat konsultavosi su kino ekspertais, tobulino filmo idėjos pristatymo įgūdžius, užmezgė naudingų kontaktų.

Dokumentinis filmas „Padėkos diena“ pasakos apie dramatišką ir kupiną paradoksų lietuvio jūreivio odisėją. Prieš 4 dešimtmečius iš sovietų laivo jis peršoko į amerikiečių katerį ir tapo pasauliniu laisvės herojumi.
Dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ netikėtu žvilgsniu pažvelgs į įvykius kontraversiškai vertinamoje kormoranų kolonijoje. Tai bus vizualaus originalumo ir humoro nestokojantis kūrinys, laužantis filmų apie gamtą konvencijas.

Baltijos jūros šalių dokumentikos forumas yra  vienas svarbiausių šio regiono filmų projektų sklaidos ir finansavimo renginių, į kurį suvažiuoja būtent šiuo regionu besidomintys rinkos dalyviai.

Į forumą pakviestų lietuviškų dokumentinių filmų projektų autorių dalyvavimą apmokymuose bei viešame pristatyme dalinai parėmė Lietuvos kino centras.
alkas.lt