Kultūra ir menas

Mindaugas Iskevičius. Kultūros renginiai Kaune

Written by Redakcija · 4 min read

Maloniai primename apie renginius:
Rugsėjo 23 d., pirmadienį, 17 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) įvyks Aldonos Ruseckaitės eilėraščių knygos „Debesiu“ (Kaunas: Leidykla „Kauko laiptai“, 2019) pristatymas;

Rugsėjo 23 d., pirmadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322) vyks žurnalisto Gintauto Genio (1956–2017 m.) istorinių romanų trilogijos „Pagaunės medžioklė“ pristatymas;

Rugsėjo 23 d.17.30 -19.30 v. Kęstučio g.62 , KaunasFilmo “Nijolė” peržiūra ir susitikimas su Antanu Mockumi;

SUSITIKIMAS SU VIOLETA BAKUTIENERugsėjo 24 d., antradienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys Juozo Grušo memorialinis muziejuje;
KNYGOS APIE J. TUMĄ-VAIŽGANTĄ PRISTATYMASRugsėjo 26 d, ketvirtadienį, 16 val. J. Tumo-Vaižganto memorialinis muziejuje;
ŽYGIS „ŽODIS, ŽEMĖ, ŽINGSNIS“Rugsėjo 28 d., šeštadienį, kviečiame visus visus – ir žygeivius, ir kultūros entuziastus – į žygį! Minėsime du šimtmečius – 100-ąsias partizano, poeto B. Krivicko gimimo metines ir 100-ąsias Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metines. Daugiau informacijos kvietimuose.Kviečiame dalyvauti.

PLTNMRA pirmininko pavaduotoja Julija Iskevičienė tel.861023614

**https://www.facebook.com/events/2427887370610526/  Rugsėjo 23 d.17.30 -19.30 v. Kęstučio g.62 , Kaunas

Filmo “Nijolė” peržiūra ir susitikimas su Antanu Mockumi

Išsami informacija

Filmo Nijolė pristatyme dalyvaus filmo kūrėjai – Sandro Bozzolo ir Maria Cecilia Reyes bei Antanas Mockus.

Nijolė Šivickas – garsi Kolumbijos menininkė. Daugybę laiko ji praleido viena savo keramikos studijoje. Gražų amžių nugyvenusi moteris prisipažino, kad ji visada sunkiai galėjusi ilgiau išbūti su žmonėmis, bendraujant su ja, juntama išmintis ir aiškūs gyvenimo principai. To iš Nijolės išmoko ir jos sūnus Antanas Mockus – profesorius ir buvęs Bogotos meras. Tačiau, priešingai nei mama, jis nuolat sukasi tarp žmonių. Filme Nijolė ir Antanas kartu keliauja į Lietuvą, kur ketina ne tik susitikti su seniai matytais giminaičiais, bet ir Vilniuje pristatyti menininkės kūrybą. Iš pažiūros tokie skirtingi, mama ir sūnus, tarpusavyje bendraujantys ispaniškai ir lietuviškai, vis dėlto gyvena išvien – nepaliaudami tikėti žmogaus laisve, teisybe pasaulyje ir gerbdami vienas kito skirtybes.


Filmo anonsas – https://youtu.be/Aj9AWSEtl98


Filmo gamybą ir kelionę po Lietuvos kino sales dalinai finansavo Lietuvos kino centras.

***

Rugsėjo 23 d., pirmadienį, 17 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) įvyks Aldonos Ruseckaitės eilėraščių knygos „Debesiu“ (Kaunas: Leidykla „Kauko laiptai“, 2019) pristatymas.

Dalyvaus: poetė Aldona Ruseckaitė, leidėjas Viktoras Rudžianskas, poetė, kritikė Ieva Rudžianskaitė, aktorė Daiva Škelevaitė, smuikininkė Kristina Katavičiūtė.

Kviečiame! Įėjimas nemokamas.

*Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.  

***

G. Genio istorinių romanų trilogijoje – sudėtingas Lietuvos istorijos tarpsnis 

Rugsėjo 23 d., pirmadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322) vyks žurnalisto Gintauto Genio (1956–2017 m.) istorinių romanų trilogijos „Pagaunės medžioklė“ pristatymas. Dalyvaus leidyklos „Kalendorius“ direktorius Aurelijus Noruševičius, aktorius, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, renginį moderuos Rimantė Tamoliūnienė.

„Teatro vaiku“ vadintas Gintautas Genys daugybę valandų praleisdavo Kauno dramos teatro salėje. Su pasididžiavimu širdyje jis stebėjo tai, kas vyksta scenoje, kur jo tėvas, aktorius Kęstutis Genys, „be jokio pasigailėjimo save degindavo kūrybos liepsnose iki pelenų“. Toks teatrinių patirčių bagažas ir tėvo tikėjimas laisva Lietuva skatino Gintauto domėjimąsi savo krašto istorija bei kultūra. Nenuostabu, kad autoriaus įvairialypio kūrybinio palikimo sąraše yra ir istorinio romano žanras. Paskutinioji G. Genio trilogija „Pagaunės medžioklė“ skirta labai sudėtingam ir skausmingam Lietuvos istorijos tarpsniui – Abiejų Tautų Respublikos žlugimui ir padalijimui. Garbę, patriotizmą, kūrybą keitė neapykanta, melas, išdavystės ir visa ko naikinimas. Griuvo gyvenimai, pasitikėjimas, santykiai, bet kartu pradėjo formuotis nauji žmogiškieji ryšiai, augo ne tik baimė, bet ir siekis priešintis pavergėjui. 1831 ir 1863 metų sukilimai, laisvės troškimas, sudėtinga istorinių asmenybių akistata su to meto tikrove, giminystės ryšiai, problemos ir realijos, kiti būdingi epochos bruožai, – visa tai sukuria dramatišką istorinio proceso viziją. Tragiškos aplinkybės sustiprina romano emocinį klodą, o intriguojantys veikėjų nuotykiai, kartais įgaunantys detektyvinį atspalvį, neleidžia skaitytojui atsitraukti nuo knygos. Lengvu stiliumi parašytas romanas ne tik atskleidžia sudėtingus Rusijos, Lietuvos ir Lenkijos santykius, bet ir atlieka švietėjišką misiją, žvelgdamas į įvykius giliau nei vadovėlis ar mokslinis straipsnis. Tad knyga bus įdomi  ir autentiškumo ieškantiems tautiečiams, ir žinių trokštantiems vyresniųjų klasių moksleiviams.  Juoba kad jau ne vienas istorijos mokytojas yra pažėręs komplimentų šiam romanui, kaip nuostabiam Lietuvos istorijos pažinimo šaltiniui…

Maloniai kviečiame dalyvauti. Įėjimas nemokamas. Bus galima įsigyti knygų.

Parengė:

Rimantė Tamoliūnienė,

KAVB Kultūros renginių ir leidybos grupės vadovė

 El. paštas: r.tamoliuniene@kvb.lt , tel. 8-37 324417

**

SUSITIKIMAS SU VIOLETA BAKUTIENE

Rugsėjo 24 d., antradienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys Juozo Grušo memorialinis muziejus kviečia į susitikimą su rašytoja, knygnešės Felicijos Bortkevičienės vardo Kalbos premijos laureate, muzikinių-literatūrinių programų kūrėja ir atlikėja Violeta Bakutiene. Renginyje bus pristatomi autorinės kūrybos fragmentai, supažindinama su naujausiomis muzikinėmis-literatūrinėmis kompozicijomis. 
 
Knygos „Įkvėpti gyvenimo“ autorė dalinsis mintimis apie kultūros aktualijas, kalbės apie sumanymus, puoselėjančius tautinę savimonę, su publicistės, žurnalistės pastabumu ir atida atskleis puslapius iš kelionių dienoraščių.
Rašytojo namuose niekada nepamirštamas jų šeimininkas. Skambės įžvalgos, skirtos rašytojo Juozo Grušo, daugelį metų aukščiausias moralines nuostatas puoselėjusio ir jomis dosniai besidalijusio žmogaus, atminimui. „Jis dar gerus dvidešimt metų iki atgimimo kėlė Lietuvos valstybingumo gaivinimo idėją. J. Grušo kūryboje ryškus žmogaus būties, jos prasmės ir galimybių apmąstymas. Juk praėjusiame šimtmetyje jo sukurtų ir teatruose pastatytų dramų estetinio įspūdžio galia vis dar reikšminga kitokius konfliktus patiriančioje šiuolaikinėje teatro ir gyvenimo scenoje. Įvairialypės asmenybės, rašytojo, dramaturgo, sukūrusio savo veikalais moralinio teismo teatrą, vertėjo, publicisto kūrybos reikšmė lietuvių kultūros istorijoje neginčijama“, – teigia Violeta Bakutienė 

**

KNYGOS APIE J. TUMĄ-VAIŽGANTĄ PRISTATYMAS

Rugsėjo 26 d, ketvirtadienį, 16 val. J. Tumo-Vaižganto memorialinis muziejus kviečia į naujos knygos „Universalus Juozas Tumas-Vaižgantas kaip Viešpaties diena“ pristatymą. Renginyje dalyvaus knygos autorius, istorikas, publicistas Juozas Brazauskas.
  

  **

ŽYGIS „ŽODIS, ŽEMĖ, ŽINGSNIS“

Rugsėjo 28 d., šeštadienį, kviečiame visus visus – ir žygeivius, ir kultūros entuziastus – į žygį! Minėsime du šimtmečius – 100-ąsias partizano, poeto B. Krivicko gimimo metines ir 100-ąsias Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metines. Jūsų laukia ne tik smagus pasivaikščiojimas gryname ore, bet ir poezijos skaitymai, negirdėtos istorijos apie pogrindinę spaudą, gardi šaulių gaminta košė (tausokime gamtą – atsineškime savo šaukštą ir dubenėlį).
Pasiimkite artimuosius, draugus, augintinius, registruokitės telefonu (8 37) 206842 arba el. paštu vrs@maironiomuziejus.lt, nurodydami savo vardą, pavardę, telefono numerį, ir pasimatome rugsėjo 28 d. 10.00 val. mašinų stovėjimo aikštelėje prie IX forto muziejaus.
 
Bendroji informacija:
Žygio maršrutas: Kauno IX forto muziejus – pogrindžio spaustuvė „ab“ – Lentainių piliakalnis –Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčia – Kauno IX forto muziejus.
Maršruto ilgis – apie 15 km.
Žygio pradžia – 10.00 val. (trukmė 5–6 val.)
Pasirūpinkite žygiui tinkamais rūbais ir avalyne – žygiuosime bet kokiu oru!
Dalyvaudami žygyje sutinkate, kad nuotraukos, kuriose esate ir Jūs, būtų naudojamos renginio viešinimo tikslais.
Kiekvienas dalyvis žygio metu pats atsako už savo sveikatą.
 
Renginį organizuoja Maironio lietuvių literatūros muziejus ir Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-oji rinktinė.