Kultūra ir menas

PASTANGOS SUPAŽINDINTI AMERIKIEČIUS SU LIETUVOS ISTORIJA

Written by admin · 57 sec read

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis spalio 1 d. susitikime su lietuvišką trilogiją Arlingtono ,,Artisphere“ teatre pastačiusiu lietuvių režisieriumi Paulium Rajecku kalbėjo apie būtinybę informuoti Amerikos žmones apie sudėtingą Lietuvos XX amžiaus istoriją.

Ambasadorius su nusipelniusiu dramaturgu ir aktoriumi P.Rajecku susitiko ambasadoje Vašingtone, prieš prasidedant paskutiniai jo pastatytos trilogijos spektaklio „Mano brangioji lietuvaitė“ demonstracijai. Vėliau ambasadorius apsilankė ir pačiame spektaklyje, kur viešai padėkojo P.Rajackui už vis dar mažai žinomos sudėtingos Lietuvos istorijos pristatymą Amerikos publikai. „

Lietuva, daug nukentėjusi nuo abiejų totalitarinių režimų, sugebėjo atsitiesti ir šiandien kartu su JAV kuria saugesnį ir žmogiškesnį pasaulį“, – sakė ambasadorius.

Nusipelniusio dramaturgo ir aktoriaus Pauliaus Rajecko režisuota ir suvaidinta ,,Lietuviškos trilogijos“ spektaklių serija prasidėjo rugsėjo 15 dieną. Trilogiją, pagrįstą tikrais Antrojo pasaulinio karo įvykiais, sudarė Pauliaus Rajecko ir George Chieffet sukurtas spektaklis ,,Laiškai tėvynei“, pastatymas Geirfe Chieffet.

George Chieffet sukurtas ir pastatytas ,,Meilė gydo vėžį – miuziklas“ (muzika – Pauliaus Rajecko) ir George Chieffet parašytas, Pauliaus Rajecko statytas „Mano brangioji lietuvaitė“. Paskutiniame spektaklyje, skirtingai nuo pirmųjų, kuriuose Paulius Rajeckas pasirodo vienas, vaidina ir kviestiniai aktoriai – Ayana Lowe ir Demetri Bonaros.

Spektakliuose atskleidžiamas karo ir okupacijos suluošintas žmonių likimas, jų pasirinkimai ir pastangos įsikurti jiems svetimame pasaulyje. Pagrindinės trilogijos temos – asimiliacija, prietarai, meilė, praradimai.
P.Rajeckas paskutinį kartą lankęsis Lietuvoje 1986 m., išreiškė pageidavimą kitąmet savo trilogiją pristatyti ir Lietuvoje.

Nuotrauka iš susitikimo su lietuvių dramaturgu ir režisieriumi P.Rajecku (viduryje) ir jo sutuoktine Julianne Dow (kairėje) ambasadoje Vašingtone.