Kultūra ir menas

Poligloto G.Degėsio fotografijų parodos “SAWUBONA AFRIKA” atidarymas

Written by admin · 1 min read

  „Afrika į mano gyvenimą užklydo kelis kartus ir visai netikėtai. Pirmą kartą tai atsitiko, kai studijavau Italijoje ir pradėjau mokytis suahelių kalbos; išgirstas nakupenda, „aš tave myliu”, patraukė mano dėmesį savo
 skambesiu.

 

 “Antrą kartą egzotinė Afrika į mano erdvę pasibeldė, kai išvykau stažuotis į Paryžių. Ten aplankiau Musée du Quai Branly. Įėjęs į Užsachario Afrikos  salę, negalėjau atsižiūrėti į skulptūras, alsuojančias pirmapradiškumu,  didingumu bei slėpininga gelme. 

Juodąjame Žemyne buvojau daug kartų, bet kiekvieną sykį jį atrasdavau vis  kitokį. Drįstu pagarsinti, jog Afriką įsimylėjau, joje atradau save, ir  tikiuosi, jog Ji atrado dalelę savęs manyje”, -pasakoja filosofijos mokslų daktaras ir poliglotas G.Degėsys.

 Vėliau pati paroda taps “keliaujanti” ir aplankys daugelį Lietuvos vietų bei iškeliaus į užsienį. Didelio formato egzotiški darbai ypač traukia akį ir žada užburti afrikietiška dvasia.
 “Kaskart prisimenu vieno keliautojo pasakytą mintį: „Jeigu neturi bent  kruopelės juodaodžio sielos, Afrika tau bus svetima ir tu joje būsi  nesuprastas“.

Minint Vilniaus universiteto Orientalistikos centro 20-metį, noriu  pasidalinti bent keliomis akimirkomis iš neužmirštamų savo kelionių po  Juodąjį Žemyną – SAWUBONA, AFRIKA! (zulų kalba: Sveika, Afrika!).“, – kalba  Afrikos žinovas G.Degėsys. 

Parodos atidarymas vyks Vilniaus universiteto bibliotekos Galerijoje, 16  val. (Universiteto g. 3, III aukštas). Renginyje dalyvauja: parodos  autorius dr. Gediminas DEGĖSYS (VU), dr. Valdas JASKŪNAS (VU), dr. Naglis  KARDELIS (LKTI), kelionių ekspertas Marius MAURAGAS (“Go Africa”,  ekspedicijos “Amber Route BC” dalyvis Alkas Paltarokas (Amber Route BC) ir
 kiti. Paroda veiks iki š. m. lapkričio 5 d.