Lietuviai pasaulyje

ES filmų festivalyje Čikagoje lietuviško filmo sėkmė

Written by Redakcija · 1 min read

Wats Dilyte  Devynioliktame kasmetiniame Europos Sąjungos filmų festivalyje Generalinis konsulatas Čikagoje ir Gene Siskel kino centras pristatė 2015 m. lietuvišką filmą „Dainų šalis“ (Land of Songs). Peržiūrose dalyvavo bei į žiūrovų klausimus atsakė filmo režisierė Aldona Watts.

„Pirmą kartą lankydamasi Lietuvoje, kai buvau vos 12 metų mergaitė, susižavėjau Puvočių kaimo močiutėmis ir jų dainuojamomis lietuvių liaudies dainomis. Tada pažadėjau joms, jog vieną dieną sugrįšiu ir sukursiu apie jas filmą. Po daugelio metų vėl atvykusi į Puvočius pamačiau, kad iš viso močiučių būrio likusios tik penkios, ir supratau, jog, jei jų dainavimo ir asmeninių istorijų filme neįamžinsiu dabar, tai šis gražus kaimo paveldas išnyks. Taip filmas “Land of Songs” iš idėjos tapo realybe“ – pasakojo filmo režisierė A. Watts.

priemimas16    Kaip ir kiekvienais metais Čikagos lietuvių bendruomenė itin gausiai susirinko pasižiūrėti Amerikos lietuvės sukurto filmo apie keletą Dzūkijos kraštų dainuojančių močiučių – į pirmąją peržiūrą parduoti visi bilietai. Susirinkusius žiūrovus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena pasveikino generalinis konsulas Marijus Gudynas, o po filmo pabendrauti bei pasivaišinti lietuviškais užkandžiais pakvietė Čikagos-Vilniaus susigiminiavusių miestų komitetas. Pagrindinis priėmimo rėmėjas – „HMD Trucking“, kiti rėmėjai: „Kunigaikščių užeiga“, „Food Depot International“, „Lietuvių Fondas“, „Boodell & Domanskis LLC“, „Atlantic Express Corporation“.

gudynas 16  Itin džiugu, jog Europos Sąjungos filmų festivalio Čikagoje kuratoriai lietuvišką filmą “Dainų šalis” įtraukė į rekomenduojamų festivalio filmų vienuoliktuką.

Nuotraukose priėmimo po filmo peržiūros akimirkos (fot. T. Bublys):

Filmo „Dainų šalis“ režisierė Aldona Watts su Čikagos susigiminiavusių miestų programos koordinatore Ieva Dilyte,

Svečiai vaišinasi, 

Konsulato darbuotoja Agnė Vertelkaitė, generalinis konsulas Marijus Gudynas ir Čikagos susigiminiavusių miestų programos koordinatore Ieva Dilytė, surengę lietuviško filmo peržiūras bei priėmimą.  

Generalinio konsulato Čikagoje informacija