Lietuviai pasaulyje

IEŠKOME RĖMĖJŲ!

Written by Redakcija · 3 min read

Antrasis madų šou Filadelfijos lietuvių namuose – 2023-iųjų 29 balandžio dieną!

Prisimenate pirmąją mūsų madų šou Lietuvių namuose praeitų metų gegužę? Gyvą, spalvingą, visus sužavėjusį renginį? Publika pageidauja tokio ir šiais metais, ir mes sakome – prašau! – kalba Karina Šivokas, viena iš renginio organizatorių. 

Praeitų metų renginio reklaminis plakatas

Taip, taip, mes galime, norime, ir mes pajėgios sukurti dar ne vieną panašią šventę mūsų bendruomenės nariams, – Karinai pritaria Erika Mateliūnienė, kartu organizavusi pirmąjį renginį.

Kalbinu abi moteris.

Tokios šventės organizavimas – didžiulis darbas. Ar nesijaučia nuovargio po pirmosios? Juk pas jus abi – savi verslai, šeimos, vaikai, tad užsiėmimų, rūpesčių ir be švenčių organizavimo turite su kaupu. 

Karina: O, ne. Kaip tik atvirkščiai. Pirmasis pavykęs madų šou mus įkvėpė, suteikė pasitikėjimo savimi ir jėgų eiti toliau. Energijos – su kaupu!

Erika: Taip, abi esame užsiėmusios savo darbais, gyvenimu ir šeimomis. Kaip ir visi. Bet kas, jei ne mes, sukursime bendruomenei naują šventę? Reikia, reiškia, sukursim ją ir vėl.

Koks bus tas kitas, antrasis madų šou – kuo jis skirsis nuo pirmojo? 

Karina: Renginio tikslas bus tas pats – paremti lietuvių namus, atgaivinti mūsų vietinės bendriuomenės kultūrinį gyvenimq. Kartu su Erika, tikimės pareklamuoti savo verslus. Žiūrovų skaičius turėtų išlikti tas pats – 190. Tai lietuvių namų didžiosios salės talpa su žiūrovais, sėdinčiais prie stalų. Jau išsiuntėm pakvietimus visiems praeitų metų šou dalyvavusiems rūbų dizaineriams. Rūbų kolekcijos (tikimės), bus visos naujos. Ieškome ir naujų dizainerių. Norėtume matyti Filadelfijos apylinkėse ir gretimose valstijose (ir ne tik) gyvenančių tautinių mažumų rūbų dizainerių kūrybą. Praeitais metais žiūrovams labai patiko šokių kolektyvų pasirodymai (gruzinų, ispanų). Galvojame šokių kolektyvus įtraukti į programą ir šiemet. Į šių metų šou koncertinę dalį pakvietėme Lietuvos Filharmonijos Čiurlionio styginį kvartetą. 

Erika: Pernai mano kolekciją sudarė vien išeiginiai, proginiai rūbai. Šiemet žiūrovams pristatysiu universalių rūbų kolekciją: rūbų, tinkančių ir šventei, ir darbui ofise, ir kasdienai. Dauguma rūbų tradiciškai bus skirta moterims ir merginoms, bet bus nepamiršti ir vyrai. Juk ir jie nori atrodyti gražiai, stilingai. Sukursiu madingus ansamblius. Ir dar. Praeitais metais rūbus siuvau atskiriems modeliams pagal jų figūras, o šiemet siūsiu standartinių – mažo, vidutinio ir didelio – dydžių rūbus. Jei jums, žiūrovui ar žiūrovei, patiks demonstruojamas rūbas, ir jis bus jūsų dydžio, galėsite tą rūbą įsigyti tuojau pat po šou. 

Ar jau pradėjote darbus? 

Karina: Taip, darbus jau pradėjome. Planuojame, galvojame, ką reikia padaryt.  Kūčios, Kalėdos, Naujieji Metai praėjo; šventinis laikotarpis baigėsi. Pats laikas “užgulti darbus”.  Laikas rinkti komandą. Be komandos, vienas (na, mes dviese) lauke – ne karys. Reikia ir rėmėjų. Mes ir mūsų komanda, pagalbininkai, dirbam be atlygio, bet reikia lėšų statybinėms medžiagoms. Pernai įrengėm persirengimo kambarius, sutvarkėm salės užkulisius. Šiemet eilės laukia damų ir kavalierių tualetų kambariai. Tos patalpos verkiant prašosi remonto.  Jei tik spėsime, norėtume jas atnaujinti. Reikia lėšų ir salės apšvietimui, ir scenos apipavidalinimui. Reikės samdyti dizainerį bilietų, skrajučių, foto sienutės grafikai sukurti. Reikės apmokėti bent dalį kelionės kaštų styginiam kvartetui. Turime ir aibę kitų “out of pocket”  išlaidų, susijusių su šou.

Madų šou organizuojate nebe pirmą kartą. Takas jau pramintas. Ar tai reiškia, kad šiemet, antrąjį kartą, bus lengviau suburti komandą, lengviau rasti rėmėjų, lengviau organizuoti visą šou?  

Erika: Su komanda, manau, bus lengviau – jau turim. Tai mūsų draugai ir pažįstami, ir Lithuanian Ladies Club narės,- dauguma tie patys/pačios, kaip ir praeitais metais. Su rėmėjais – ir sunkiau, ir lengviau.  Lengviau, nes jie mums žinomi, tie patys mūsų ištikimi ir patikimi draugai. Jie rėmė mus praeitais metais; tikimės, parems ir šiemet. Pirmajam renginiui, su, palyginti, nedidelėmis lėšomis, gautomis iš draugų, nuveikėme kalnus. Bet… mūsų draugai, kaip ir mes, dar tik 10-15 metų atvykę į Jungtines Valstijas. Jie, kaip ir mes, dar tik stojasi ,,ant kojų”.  Negalime iš draugų tikėtis, kad jie savanoriškai dirbtų mūsų šou ir aukotų (nors jie ir tą, ir tą daro). Būtų be galo gera sulaukti paramos iš platesnio lietuvių (ir ne tik) rato. Jei tik galite, paremkite mūsų šou. Būtume dėkingi. Jūsų pervestos lėšos labai padėtų mums. O jei negalite prisidėti pinigais, prašome į talką. Kviečiame visus. 

Karina: Į klausimą ar antrą kartą organizuoti šou yra lengviau, atsakyčiau, kad ir taip, ir ne. Lengviau, nes, kaip sakėte, takas jau pramintas. Jau turime patirties. Žinome, kas ir kaip. Sunkiau, nes pirmasis mūsų šou labai pavyko. Žiūrovams padarėme įspūdį. Salė liko sužavėta.  Žiūrovo lūkesčių kartelę antrajam šou pakėlėmė aukštai. Dabar štai sukame galvas, ką daryti, kaip nenuvilti žiūrovo, kaip šiemetinį šou parengti dar geriau. 

Karina, Erika, ačiū jums už pokalbį. Sėkmės jums!

************************

Paremkite mus – paremkite mūsų šou, paremkite mūsų Filadelfijos lietuvių namus! 

Lėšas galima pervesti per Vinco Krėvės mokyklėlę (Venmo sąskaita

Paskirtis: Madų Šou-2023) arba per Lietuvių kultūros centrą (mail a check payable to Lithuanian Culture Center to Lithuanian Music Hall, 2715 E Allegheny Ave, Philadelphia PA 19134 for: Madų Šou-2023). 

Paramos laukiame nuo šiandien iki šių metų balandžio 30 dienos

Nuoširdžiai dėkojame visiems!

Kalbėjosi Dalia Kairiūkštienė