Lietuviai pasaulyje

KONKURSAS „KAIP AŠ GARSINČIAU LIETUVOS VARDĄ“

Written by admin · 2 min read

2009 m. minime Lietuvos vardo tūkstantmetį, todėl visus metus Lietuvoje ir pasaulyje įvairiausiais būdais bus pažymima ši iškili data. Prisidėdamas prie šios sukakties LR Generalinis konsulatas Čikagoje skelbia konkursą „Kaip aš garsinčiau Lietuvos vardą“ ir kviečia jame dalyvauti visus moksleivius, gyvenančius generalinio konsulato Čikagoje

konsulinėje apygardoje – Aidaho, Ajovos, Alabamos, Arizonos, Arkanzaso, Šiaurės Dakotos, Pietų Dakotos, Ilinojaus, Indianos, Jutos, Kanzaso, Kentukio, Kolorado, Luizianos, Mičigano, Minesotos, Misisipės, Misurio, Montanos, Nebraskos, Nevados, Niu Meksikos, Ohajo, Oklahomos, Teksaso, Tenesio, Vajomingo ir Viskonsino valstijose.

„Draugas“

Šimtmetį švenčiantis dienraštis „Draugas“ kviečia tapti draugu ne šimtui, bet tūkstančiui metų!

Food Depot International

Paprastai mėgstami tie valgiai, kurie įprasti iš mažų dienų, skanūs ir sveiki. Gal todėl lietuviai išeivijoje taip ilgėjosi savo maisto, kol prieš beveik dešimtį metų mūsų kompanija „Food Depot International“ pirmoji į Ameriką atvežė lietuviškų maisto produktų. Šiuo metu mūsų asortimentas siekia virš 1000 pavadinimų. Gero apetito!

Goodwil Insurance, Mortgage ir Real Estate

Kompanijos Goodwil Insurance, Mortgage ir Real Estate dirba jums!

Visų rūšių draudimo sprendimai asmenims, šeimai, verslui.

Nekilnojamo turto paskolos, pirkimas pardavimas.

Insurhaus, Inc.

Vienintelė apie 37 metus amerikinės ir europinės patirties turinti draudimo brokerių kompanija, vienijanti ilgametę patirtį turinčius įvairiakalbius draudimo profesionalus, konsultuojančius taip pat ir lietuviškai. Įvairūs personaliniai ir komerciniai draudimai transporto kompanijoms, verslui, pastatams ir kitokiam turtui ar veiklai.

Lietuvių Fondas

Jau 47 metus Lietuvių Fondas gausiai remia lietuvišką jaunimą, švietimą, kultūrą, visuomeninius projektus. Kviečiame ir Jus tapti Lietuvių Fondo nariu!

Rotary Club of Chicagoland Lithuanians

Tai vienintelis lietuviškai kalbantis Rotary klubas Amerikoje ir vienintelis lietuviškai kalbantis Rotary klubas už Lietuvos ribų, vienijantis vietos verslininkus ir kitus bendruomenės reikalams neabejingus žmones.

DALYVIAI

Konkurse gali dalyvauti visi mokyklinio amžiaus jaunuoliai (6 – 18 m.). Atkreipiame dėmesį, jog šeštadieninės lituanistinės mokyklos lankymas ar narystė lietuviškose organizacijose nėra būtina sąlyga. Mažiesiems konkurso dalyviams gali padėti vyresni šeimos nariai, mokytojai.

Projektą galima kurti individualiai arba grupėje.

UŽDUOTIS

Konkursui reikia sukurti projektą „Kaip aš garsinčiau Lietuvos vardą“ ir jo lietuvišką arba anglišką aprašymą atsiųsti į LR Generalinį konsulatą Čikagoje. Projektas, šiuo atveju, yra apgalvotas planas, kaip garsinti Lietuvos vardą savo mieste, mokykloje, valstijoje ar plačiau. Jis gali apimti pačias įvairiausias sritis – kultūrinę, verslo, mokslo, technologijų, sporto, turizmo, žiniasklaidos ir t.t.

Projektą reikėtų pavadinti, jo aprašyme nurodyti vykdymui reikalingas priemones, vietą (-as) /erdvę, kur jis turėtų būti įgyvendinamas, aprašyti idėją, vykdymo eigą, nurodyti tikėtiną rezultatą arba kokia žmonių grupė išgirstų apie Lietuvą projektą įgyvendinus. Taip pat galima pridėti vaizdinės medžiagos, brėžinių, schemų, filmukų, maketų ir kitų priedų, padedančių geriau pristatyti projektą.

Siųsdami projekto aprašymą nepamirškite nurodyti savo vardo ir pavardės, amžiaus, adreso ir telefono, projekto pavadinimo, projekto aprašo lapų skaičiaus ir, jei yra, kitų priedų skaičiaus. Jei projektą pristato moksleivių grupė, nurodykite visų kitų grupės narių vardus, pavardes ir amžių.

KONKURSO DATOS

Projekto aprašymą į LR Generalinį konsulatą Čikagoje atsiųsti iki 2009 m. balandžio 27 d. adresu:

211 East Ontario Street

Suite 1500

Chicago, IL 60611

El. paštas: admin@ltconschi.org

Fax: 312-397-0385

Konkurso nugalėtojai skelbiami 2009 m. gegužės 8 d. , tuomet bus skelbiama ir prizų įteikimo data.

VERTINIMO KOMISIJA

LR generalinė konsulė Čikagoje, Skaistė Aniulienė, įmonės „Food Depot International“ prezidentė Angelė Kavak, dienraščio „Draugas“ vyriausioji redaktorė Dalia Cidzikaitė, Lietuvių Fondo valdybos pirmininkas Ramūnas Astrauskas, „Inurhaus, Inc.“ vadovas bei Lietuviškojo Rotary klubo Čikagoje prezidentas Saulius Janušonis ir kiti apdovanojimus įsteigusių įmonių bei organizacijų atstovai.

APDOVANOJIMAI

Projektai bus apdovanojami šiose nominacijose:

Originaliausias projektas bus apdovanotas Draudimų brokerių kompanijos „Insurhaus, Inc.“ įsteigtu prizu – rankų darbo meno kūriniu ir dovanų kortele;

Realiausiai įgyvendinamas projektas bus apdovanotas Food Depot International įmonės įsteigtu prizu – lietuviškų maisto produktų krepšeliu ir $200 vertės dovanų kortele;

Šauniausią vaikišką projektą, sukurtą ne vyresnio nei 10 m. amžiaus mokinio, muzikos grotuvu „Apple iPod nano“ (8 GB) apdovanos LR Generalinis konsulatas;

Už šauniausią visai šeimai skirtą projektą bus dovanojamas fotoaparatas. Prizą įsteigė Goodwill Insurance, Mortgage ir Real Estate;

Tautiškiausio projekto autoriui bus įteiktas Lietuvių Fondo įsteigtas apdovanojimas – kelialapis į jaunimo stovyklą „Dainava“;

Versliausas projektas bus apdovanotas Lietuviškojo Rotary klubo Čikagoje įsteigtu prizu – rankų darbo meno kūriniu ir dovanų kortele.