Lietuviai pasaulyje

LR Generaliniame konsulate Čikagoje viešėjo Rasos lituanistinės mokyklos mokiniai

Written by admin · 47 sec read

               
Šių metų kovo 11 d. LR Generaliniame konsulate Čikagoje sulaukta svečių – atvyko gausus būrys Rasos lituanistinės mokyklos mokinių, jų tėvelių ir mokytojų, kuriuos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga pasveikino Generalinė konsulė Skaistė Aniulienė. 

Viešnagės metu konsulai Ramūnas Loda ir Kristina Tamošaitytė mokyklos kolektyvui pristatė konsulato Čikagoje istoriją, papasakojo, ką dirba konsuliniai pareigūnai, pademonstravo konsulate sumontuotą Lietuvos pasų biometrijos įrangą. Ekskursijos metu svečiai pamatė, kaip keičiami, išduodami pasai, asmens grįžimo pažymėjimai, vizos ir atsakė į improvizuotos viktorinos klausimus. Aktyviausi ir teisingai atsakiusieji į klausimus mokiniai buvo apdovanoti simboliniais suvenyrais.
Po pažintinės ekskursijos Rasos lituanistinės mokyklos kolektyvą, mokinius bei jų tėvelius sveikino JAV su darbo vizitu viešintis švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis. Ministras pristatė studijų Lietuvos mokyklose ir universitetuose galimybes, su mokiniais ir jų tėveliais aptarė aktualias lituanistinio švietimo temas. 
Jūratės Liutkienės vadovaujamą Rasos lituanistinę mokyklą lanko 52 mokiniai nuo 4 iki 15 metų. Jau aštuntus metus čia mokoma lietuvių kalbos ir literatūros, Lietuvos istorijos bei geografijos, taip pat muzikos, tautodailės, tautinių šokių, etikos ir tikybos.
Po ekskursijos konsulate Rasos mokyklos delegacija prisijungė prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo paminėjimo ,,Navy Pier“ centre.
   
Nuotraukoje Rasos lituanistinės mokyklos kolektyvo apsilankymo generaliniame konsulate Čikagoje akimirka.