Lietuviai pasaulyje

Už £1.6 milijonų apgavystę lietuvių pora – už grotų

Written by admin · 47 sec read

 

Precendento neturinčioje byloje Linconshire – lietuvių pavardės. Vyras ir žmona penkeriems su puse metų įkalinti už tai, kad apsimetinėjo turintys brigadininkų licenzijas.
Kaip pranešė recruiter.co.uk, bylą, kurioje nuteisti lietuviai sutuoktiniai Stasys ir Virginija Skarbaliai, teisėjas pavadino „pirma tokia Jungtinėje Karalystėje”.

Vyras ir moteris nuteisti už nelegaliai gautus dokumentus siekiant įtikinti kitus, kad abu jie yra licenzijuoti brigadininkai.

Teisme paaiškėjo, kad naudodamasis kitu vardu – olandų piliečio Charles Luske, S. Skarbalius įkūrė įmonę pavadinimu „CV Staff Services”. Pasinaudodamas pavogta tapatybe, jis iš Brigadininkų licenzijavimo agentūros (angl. Gangmasters Licensing Authority) gavo specialią licenziją atidaryti banko sąskaitoms.

Iki 2011-ųjų agentūra suklastotą lietuvio licenziją atnaujino keturis kartus. Tuo metu „CV Staff Services”, kuri siųsdavo darbininkus žemės ūkio darbams, metinė apyvarta siekė net £1,6 milijono.

Sukčių pora sučiupta prieš dvejus metus, kai licenzijas išduodančios agentūros inspektoriai atvyko patikrinti įmonės ir sutiko kelis žmones, kurie į vadovą kreipėsi skritingais vardais – Stasiu ir Charles.

S. Skarbalius gavo dvejus metus kalėjimo, o jo žmona – trejus.

Lietuviams paskelbęs nuosprendį, teisėjas sakė: „Brigadininkų licenzijavimo agentūra pasikliauja sąžiningumu. Licenzija nėra teisė, ji turi būti užsitarnaujama ir ją gavę žmonės tampa atsakingi už dažnai pažeidžiamus ir išnaudojamus žmones.”