Mums rašo

Administracijos darbuotojų asociacija kviečia į seminarus didžiausiuose Lietuvos miestuose

Written by Redakcija · 2 min read

logo Administ sarb asoc 2016 m.  pradžioje dėl vykdomos socialinės reformos planuojama radikaliai keisti šiuo metu Lietuvoje galiojantį Darbo kodeksą. Keičiasi nuostatos susijusios darbo ir poilsio laiko pakeitimais: lankstesnis darbo laikas, numatoma daugiau viršvalandžių, pakeista darbo laiko apskaita bei darbo grafikų skelbimo procedūra, trumpinamas atostogų laikas kai kuriems darbuotojams. Nustatoma galimybė mokėti atostoginius atostogų metu. Kasmetinių atostogų skaičiavimo pakeitimai, O nuo 2016 m. sausio 1 d. nei nuo 2016 m. liepos 1d. keičiasi darbo laiko ir darbo užmokesčio skaičiavimo tvarka.

Ar esate pasiruošę didiesiems pokyčiams?

Administracijos darbuotojų asociacija kviečia į seminarus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, kuriuose mūsų kvalifikuoti lektoriai suteiks Jūms naudingų praktinių žinių bei atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

Seminarų lektorė: Darbo laiko bei darbo užmokesčio ekspertė Raimonda Valutienė

Dalyviams užsiregistravusiems iki kovo 15 dienos pritaikysime papildomą 10 proc. nuolaidą! 

(Administracijos darbuotojų asociacija įtraukta į valstybės tarnautojų mokymo įmonių sąrašą)

Detali informacija pateikta žemiau

DARBO LAIKO IR DARBO UŽMOKESČIO NUSTATYMAS IR APSKAITA.

NAUJAS POŽIŪRIS Į DARBO SANTYKIUS, DARBO LAIKĄ IR DARBO UŽMOKESTĮ

(Teisės aktų pakeitimai nuo 2016 m. sausio 1 dienos ir kovo 1 d.)

SEMINARAS SKIRTAS

Valstybės ir savivaldybių institucijų, biudžetinių  įstaigų ir organizacijų, privataus kapitalo įmonių finansininkams, personalo skyrių darbuotojams, administratoriams, vadovams ir visiems atsakingiems už darbo laiko ir darbo užmokesčio apskaitą įmonėse. Seminaro metu siekiama pagilinti žinias ir įgūdžius sudarant darbo grafikus, pildant darbo laiko apskaitos žiniaraščius ir teisingai apskaitant darbo užmokestį.

 SEMINARO TIKSLAI

Žinoti: Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius darbo santykius, darbo ir poilsio laiką bei darbo užmokestį.

Mokėti: teisingai sudaryti darbo sutartis, pildyti darbo grafikus, darbo laiko apskaitos žiniaraščius, apskaičiuoti darbo užmokestį ir su juo susijusias išmokas.

Suvokti: kaip svarbu darbo sutartyje teisingai įvardinti darbo sąlygas, darbo laiko trukmę, darbo ir poilsio balanso esmę, darbo užmokesčio apskaitos niuansus.

SEMINARO TURINYS:

I dalis. Šios dienos aktualija – LR Darbo kodeksas ir jo reglamentas. Darbo laikas ir darbo užmokestis.

 • Norminiai dokumentai, reglamentuojantys darbo užmokesčio apskaitą. Teisės aktų, reglamentuojančių darbo užmokestį, pasikeitimai nuo 2016 m.
 • Pagrindinės ir kintamosios darbo užmokesčio sudėtinės dalys. Darbo užmokesčio nustatymas darbo sutartyse. Darbo apmokėjimo sistemos. Išskaitos iš darbo užmokesčio.
 • Darbo laikas. Kas įeina ir kas neįeina į darbo laiką. Kaip teisingai nustatyti darbo laiką darbo sutartyje. Praktiniai pavyzdžiai.
 • Vidutinis darbo užmokestis. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimas – tvarkos taikymas. Atostoginių, kompensacijų už nepanaudotas atostogas, išeitinių išmokų, ligos pašalpų ir kitų priskaitymų, naudojant vidutinį darbo užmokestį, apskaičiavimas.
 • Komandiruotės. Jų apmokėjimas, apskaitymas, apmokestinimas.

II dalis. Suminė darbo laiko apskaita.

 • Suminės darbo laiko apskaitos nauda. Kada ir kaip būtina įvesti suminę darbo laiko apskaitą.
 • Suminės darbo laiko apskaitos grafikų sudarymas. Apribojimai sudarant darbo grafiką. Darbo grafiko keitimas. Darbo grafikų pavyzdžiai ir kaip juos taikyti praktikoje. Kur ir kada skelbti darbo grafikus?
 • Darbo laiko apskaitos žiniaraščio pildymo tvarka. Darbuotojo darbo ir poilsio balansas.
 • Darbo laikas švenčių bei poilsio dienomis. Paros ir savaitės nepertraukiamojo poilsio ypatumai; viršvalandiniai darbai; darbo laiko apskaitos taikymas ir budėjimo ypatumai.
 • Darbo laiko apskaitos ypatumai transporto įmonėse.

III dalis. Pasiruošimas naujojo Darbo kodekso nuostatų taikymui:

 • Socialinis dialogas. Darbdavio santykis su darbuotojais, darbo sutartys – susitarimai su darbuotoju,  planuojamos darbo sutarčių rūšys, numatomos darbo sutarties sąlygos. Darbo sutarties vykdymas ir pasibaigimas, planuojamos atleidimo sąlygos.
 • Darbo užmokesčio sąvoka naujajame Darbo kodekse. Darbo apmokėjimo sistemos.
 • Darbo laikas. Kas numatoma naujajame Darbo Kodekso projekte? Darbo laiko sąvoka, struktūra, darbo laiko trukmė ir apskaita.

Seminarai vyks:

 • Balandžio 12 d. Kaune, viešbučio „Kaunas“ konferencijų salėje (Laisvės al. 79, Kaunas)
 • Balandžio 13 d. Vilniuje, viešbučio „Panorama“ konferencijų salėje (Sodų g. 14, Vilnius)
 • Balandžio 14 d. Šiauliuose, viešbučio „Šaulys“ konferencijų salėje (Vasario 16-osios 40, Šiauliai)
 • Balandžio 15 d. Klaipėdoje, viešbučio „Europa City Aurora“ konferencijų salėje (Nemuno g. 51, Klaipėda)

Seminaro kaina: 59.00  € (kaina su pietumis 66,00  €) dalyvaujant daugiau nei vienam tos pačios įstaigos darbuotojui taikomos nuolaidos. Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Seminaro trukmė 6 ak. valandos

Norėdami registruotis į seminarus užpildykite registracijos anketą http://adasociacija.lt/adaanketa/ arba elektroniniu paštu registracija@adasociacija.lt atsiųskite savo įstaigos rekvizitus, dalyvio vardą, pavardę bei telefono numerį, jei ketinate registruotis kaip fizinis asmuo atsiųskite savo vardą pavardę ir telefono numerį.  Išankstinė registracija yra privaloma.

Seminarą organizuoja ADMINISTRACIJOS DARBUOTOJŲ ASOCIACIJA.
į.k. 301819500,
adresas Žirmūnų g.68, Vilnius
Tel/ faks. ( 85 ) 276 33 77; el. paštas: info@adasociacija.lt