Mums rašo

Algirdas Karčiauskas. Kaip LRT šulai tyli apie Lietuvos vardo išstūmimą iš eterio…

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Kolegos ir visuomeniški  bendrapiliečiai, Jums  patinka, kad ,,elektriko”   A. S. kompanija išbraukė Lietuvos vardą iš nacionalinio transliuotojo eterio?
Šis mano susirašinėjimas rodo, kad arba slepiama info arba ten dirba trintukai. Prašiau LRT tarybos referentės Irenos ir pirmininko Ž.P. konkrečios info vasario mėnesio gale , o gavau šnipštą (apačioje).Tad, šiandien dar kartą parašiau:

,,Gerb ponia Irena ,  dėkoju už greitą reakciją, bet deja ji visai ne į temą…Dar kartą primenu, kokios KONKREČIOS informacijos, kaip Liet. radijo ir TV informacijos vartotojas,aš prašiau gerb.  tarybos pimininko  pono Ž .P.   :
,,Gerb. pone Žygintai, prašau Jūsų pateikti informaciją  :
1)  NUO KURIŲ METŲ   nac. transliuotojo  radijo  laidose nebeliko ŠAUKINIO  ,, Lietuvos radijas”,  ,,Lietuvos radijo žinios” ir kitų ( SU NESUTRUMPINTAIS  ŽODŽIAIS  ,,Lietuvos”  ir  tt.2) NUO KADA ,KONKREČIAI,   IR KIENO SPRENDIMU atsirado šaukinys ,,LRT žinios”  ir aibė kitų šaukinių su trumpiniu LRT, bei ekrano užsklandos – vinjetės  nac. televizijoje  be užrašo ,,Lietuvos televizija” ?
   Manes, gerb. Irena, nedomina Jūsų pateikta ne į temą reklaminė mežiaga apie tai, kokia puiki yra LRT ir pats logotipas..Man reikalinga aiški, konkreti mano pageidaujama informacija (su datomis, su  nuoroda, kas priėmė  ir atsako už minėtus sprendimus). 

Gerb.  pone Žygintai, atkreipiu Jūsų dėmesį, kad interesantams, besikreipiantiems į LRT tarybos pirmininką, turėtų  būti atsakoma ne formaliai, bet  į temą..O gal prašoma  informacija tokia sudėtinga ar slapta 🙂 , kad  atsakyti kompetetingai galite tik Jūs pats arba tik pavaduotoja?
Pagarbiai ir su viltimi sulaukti KONKREČIŲ DUOMENŲ-
Algirdas Karčiauskas   02.03.2017

  LRT darbuotoja:
,,Gerb. p.Algirdai,
Norėtume nesutikti su Jumis, kad Lietuvos vardas dingo iš nacionalinio transliuotojo eterio. Nesame atlikę skaičiavimų, bet šiandien jis skamba gal net dažniau, negu bet kada anksčiau. Laidų vedėjai vietoje oficialus pavadinimo LRT radijas ar LRT televizija labai dažnai vartoja Lietuvos televizija, Lietuvos radijas. Be to, Lietuvos vardas daugybę kartų per dieną skamba pavadinimuose tokių televizijos laidų, kaip „Laba diena, Lietuva“ ir „Labas rytas, Lietuva“, sukasi jų audio ir video anonsuose ir panašiai. Radijuje transliuojama laida „Lietuvos diena“ ir t.t.

Kodėl buvo nuspręsta modifikuoti oficialų pavadinimą? LRT šiandien – tai daugiau nei Lietuvos radijas ir Lietuvos televizija. Esame didžiausias Lietuvos transliuotojas, vienijantis 4 televizijos kanalus, 3 radijo programas ir interneto portalą. Todėl šiandien LRT nebėra tikslu vadinti Lietuvos radiju ir televizija. Atnaujintas LRT prekės ženklas, pirmiausia, ir yra skirtas parodyti šiai visumai – LRT.

Mūsų stiprybė – programų ir kanalų įvairovė, kur kiekvienas gali rasti sau artimas laidas ir temas. Plačiajai auditorijai skirtus LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ, interneto portalą LRT.LT, papildo savo žiūrovą ir klausytoją išsiugdę specializuoti kanalai. Klasikinės muzikos gerbėjai renkasi radijo stotį LRT KLASIKA, jaunimas – LRT OPUS. Naujasis televizijos LRT KULTŪRA vardas padeda geriau atskleisti kanalo turinį, o LRT LITUANICA pavadinimas ir laidos vienys po visą pasaulį pasklidusius išeivius.

Mus, dirbančius LRT – kuriančius laidas, pranešančius žinias televizijos ir radijo eteryje ar interneto portale vienija tos pačios pamatinės vertybės: žodžio ir kūrybos laisvė, nepriklausomybė, objektyvumas, nešališkumas, sąžiningumas, pagarba visuomenei, žmogui, Lietuvos kultūros paveldui.

Tad naujasis LRT ženklas, kuris nuo šiol žymės kiekvieną mūsų žiniasklaidos priemonę, ne tik nurodo vieno ar kito kanalo priklausomybę nacionaliniam transliuotojui, bet kartu yra kokybės ir objektyvumo garantas. Ženklas žiūrovui, klausytojui ar interneto vartotojui, jog kanalas, kurį ji pasirinko, yra visuomeninio transliuotojo dalis, o jo pateikiama informacija yra objektyvi, tiksli, nešališka ir neįtakojama jokių kitų, išskyrus visuomenės, interesų.

Tikimės, kad vis dėlto priprasite prie naujųjų pavadinimų. Norime jus patikinti, kad mūsų kuriamam turiniui pavadinimo pakeitimas įtakos neturėjo ir neturės.”
Virginija Bunevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Tel. +3705 236 3240
Mob. +370 686 91963
Faks. +370 5 2363208
lrt@lrt.lt www.lrt.lt

Kauno rinkeju klubas