Mums rašo

Europos valstybė, šmeižtas ir tautai svarbių institucijų naikinimas

Written by Redakcija · 2 min read
Europos Sąjunga stovi ant esminio pasirinkimo slenksčio. TS-LKD atstovas Matas Maldeikis šmeižia Nacionalinį susivienijimą, o Seimo pirmininkė siekia naikinti institucijas, atsakingas už tautai svarbių kultūros sričių puoselėjimą. Žemiau apžvelgiame šias ir kitas temas, bei kviečiame prisijungti visus, palaikančius tai, ką darome.
Nacionalinio susivienijimo narių publikacijos:
Vytautas Sinica. Europos valstybės kūrimas mojuojant Orbano kaliause
Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas dr. Vytautas Sinica
Europos Sąjunga stovi pasirinkimo kryžkelėje. Ligšiolinė Lisabonos sutarties surėdyta ES, nors nuolatos bando peržengti savo įgaliojimus, yra valstybių sąjunga. Suverenumo svarbą suvokiančios ES narės, kaip Danija arba Lenkija, gali elgtis ir elgiasi kaip suverenios. Dėl to tenka pakovoti, bet tai įmanoma. Tai gali iš esmės pasikeisti.
Straipsnio nuoroda čia.
Ramūnas Aušrotas. Šeimos institucijai kylantys iššūkiai Lietuvoje
Ramūno Aušroto publikacijoje esminiais iššūkiais šeimai Lietuvoje įvardijami du dalykai. Pirma – bandymas įstatymuose perrašyti šeimos sampratą, ir antra – valstybės reguliacinė politika, pasižyminti kišimusi į šeimos gyvenimą. Plačiau skaitykite čia.
Seimo etikos sargai tirs Maldeikio pasisakymus apie Nacionalinį susivienijimą
Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl šmeižikiškų viešų TS-LKD atstovo Seime Mato Maldeikio pasisakymų. Savo įraše socialiniuose tinkluose Matas Maldeikis teigė, jog Nacionalinis susivienijimas yra fašistinė partija, gaunantis Gedimino Žiemelio finansinę paramą. Abu teiginiai yra žinomai melagingi, o sąmoningas jų išsakymas prieštarauja Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms.
Plačiau apie šią situaciją – “Delfi” straipsnyje, kurio nuoroda čia.
Linas Karpavičius. Tai gali būti paskutinė lietuvio galimybė
Savo publikacijoje Linas Karpavičius aptaria potencialiai paskutinę galimybę apsaugoti valstybę, apginti kalbą, išsaugoti nacionalinį paveldą ir šeimą. Straipsnio nuoroda čia.
Daiva Jakubonienė. Dviem moterims vaikai neatsiranda. Ar tai surogatinė tėvystė?
Aptardama viešojoje erdvėje nuskambėjusį B. Sabatauskaitės nėštumo atvejį, Daiva Jakubonienė kelia klausimus apie moralines ir etines problemas susijusias su biologinio vaiko tėvo suteikta kūdikio pradėjimo paslauga. Straipsnio nuoroda čia.
Almantas Stankūnas. Ar dėl Vilniaus šilumos tinklų investicijų Klaipėdoje turėtų spręsti Vilniaus m. taryba?
Almantas Stankūnas: <…> Kai paprašiau pranešėjo iš VŠT atsakyti į mano iškeltus klausimus, teko ilgai vargti papildomai klausinėjant, bet taip ir nesužinojau kodėl VŠT nutarė pirkti katilines Klaipėdoje o ne tas, kurias Vilniuje pastatė privatūs investuotojai. Nebus pateiktas ir VŠT investicijų Klaipėdoje planas iš kurio matytųsi kokios buvo nagrinėtos investicinės alternatyvos, kiek ir iš kokių lėšų numatoma investuoti nes tai yra konfidenciali informacija. Straipsnio nuoroda čia.

Taip pat svarbus ir A. Stankūno siekis atskleisti Lėšų grobstymo atliekų sektoriuje detales. Čia galite rasti vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas A. Stankūno klausimas Vilniaus merui. O čia rasite “Facebook” įrašą, kuriame plačiau paaiškinamas klausimo kontekstas.
Jūratė Sofija Laučiūtė. Rusai juokiasi. O lietuviai?
Jūratė Sofija Laučiūtė:

Taigi, siūloma naikinti eilę institucijų, kurios iki šiol buvo atsakingos ir Seimui atskaitingos už lietuvių TAUTAI svarbių kultūros sričių puoselėjimą ir plėtotę. O vietoje jų norima steigti darinį, kuris, viena vertus, grėsmingai panašus į George Orwell‘o romane „1984-ieji“ aprašytąją Meilės ministeriją, o kita vertus, atvirai ciniškai atkartoja vienos iš aukščiausias pareigas Rusijoje užimančios moters, Rusijos Federacijos Tarybos (aukštųjų parlamento rūmų) pirmininkės Valentinos Matvijenkos viešai pristatytą svajonę įsteigti Rusijoje Laimės ministeriją („Ministerstvo sčastja“), kuri ekspertuotų kitų ministerijų siūlymus ir įstatymus ir vertintų, ar jie atneš laimę Rusijos žmonėms.

Straipsnio nuoroda čia.
Vytautas Sinica. Nauja knyga, griaunanti mitus apie nacionalizmą
Galiausiai pažymėtina V. Sinicos publikacija, kurioje pristatoma nauja “Valstybingumo Studijų Centro” iš leista knyga – “Nacionalizmo dorybė”. Trumpa pristatymo ištrauka:

Nacionalizmas skelbia paprastą principą – kiekviena to siekianti ir pajėgi pasiekti tauta gali turėti valstybę ir joje pati valdyti save. XIX amžiaus pradžioje suformuluotas ir to paties amžiaus viduryje pradėtas taikyti praktikoje šis principas iš esmės pakeitė pasaulio žemėlapį ir žmonijos sugyvenimo principus. XIX amžiuje jis sukėlė Tautų pavasarį – įvairių tautų pastangų siekti tautinio atgimimo, susipratimo ir, dažniausiai ginklu, savosios nepriklausomybės bangą. Aukščiausią tašką ši doktrina įgijo po Pirmojo pasaulinio karo, kai JAV prezidentas ją pavertė tarptautinės tvarkos principu – tautų apsisprendimo teise. Straipsnio nuoroda čia.
Nors informacinė blokada aižėja, tikrai nė iš tolo negalime lygintis žiniasklaidos dėmesiu su didžiųjų partijų atstovais. Tai lemtingai svarbus jų pranašumas ir sunkumas mūsų kelyje. Dėl šios priežasties mums ypač svarbūs socialiniai tinklai ir galimybė juose skleisti savo idėjas. Kviečiame kiekvieną, mumis besidomintį, sekti mus Facebook socialiniame tinkle: Nacionalinis susivienijimas  Jaunimo sambūris „Pro Patria“