Mums rašo

Fondas „Lituanica“ – skleiskime „Lituanica“ vardą kartu!

Written by Redakcija · 1 min read

Lituanica kerusauskas  Šių metų pradžioje įsikūręs Fondas „Lituanica” pradėjo savo veiklą, garsindamas „Lituanica” vardą pasaulyje. Fondas yra prekės ženklo „Lituanica“ valdytojas ir, platinant prekes ir paslaugas su „Lituanica“ prekės ženklu, siekia ieškoti naujų rinkų lietuviškai produkcijai, taip didinant jos žinomumą kitose šalyse. Fondas ieško naujų ir netradicinių formų, kaip populiarinti „Lituanica“ vardą visame pasaulyje, prasmingai ir turiningai paminėti S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbį.„Fondo steigėjams visada buvo ir yra svarbi Lietuva ir lietuvybė. Mūsų idėjos vienaip ar kitaip susijusios su Lietuva. Dar 1984 m. su bendraminčiais nusprendėme organizuoti pirmąjį tarptautinį roko festivalį Lietuvoje „Lituanika“. Festivalius rengėme nuo 1985 iki 1988 m. Tuo metu jie sutelkė lietuvius, koncertuose apsilankė tūkstančiai žmonių. Praėjo 33 metai…

Šiandien matome, kaip Lietuva tuštėja, žmonės išvyksta. Norisi naujų idėjų. Reikia ieškoti naujų formų, kaip suvienyti lietuvius. Šio projekto iniciatoriai visą gyvenimą dirbo ir dirba su įvairiomis šalimis – JAV, Didžiąja Britanija, Latvija, Vokietija, Danija, Suomija, Indija, Ukraina, Rusija, Azerbaidžanu ir kitomis. Ir šiandien jau sunku surasti  šalį, kur negyvena ar nebūtų gyvenęs nors vienas lietuvis. Mums patinka idėjos, per kurias galima suburti žmones, kad jie tiesiog ateitų, atrastų ir realizuotų savo interesus”, – sako Fondo „Lituanica” direktorius Sigitas Kerušauskas.

Fondas turi visas teises ir įgaliojimus naudotis „Lituanica” vardu, kurias jam suteikė ir įtvirtino Pasaulinė intelektualios nuosavybės organizacija, reziduojanti Ženevoje (Šveicarija), Lietuvos Respublikos valstybinis registrų centras ir Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras.

Pagrindinės Fondo veiklos sritys – verslumo skatinimas, žmonių būrimas veikti drauge per socialines programas po „Lituanica“ idėja. Pasak S. Kerušausko, ši idėja gali skatinti žmones ne tik gaminti ir realizuoti produkciją. Ji gali padėti bendraminčiams skatinti verslumą, bendrauti, teikti savo idėjas ir nebijoti jas realizuoti.

„Nors Fondas įkurtas neseniai darbai jau pajudėjo: skelbiame prekės ženklo „Lituanica“ kūrimo konkursą. Vedame derybas su Lietuvos gamintojais. O iki birželio 1 d. laukiame pasiūlymų ir idėjų kaip paminėti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 85-ąsias metines. Norime tai padaryti prasmingai ir netradiciškai, įtraukiant kuo daugiau tėvynainių, esančių skirtingose šalyse. Ir kartu įprasminti „Lituanicos“ lakūnų – S. Dariaus ir S. Girėno ateities kartoms paliktą testamentą“, – sako Sigitas Kerušauskas.

Fondas „Lituanica“ – ne pelno siekianti įstaiga. Prisijungti prie Fondo veiklos ir joje dalyvauti gali kiekvienas – tiek juridinis, tiek fizinis asmuo: tereikia apsispręsti: ar tapti fondo dalininku (akcininku), ar rėmėju. Tuomet atsiveria galimybės įsilieti į Fondo veiklą – dalyvauti jo valdyme, teikti savo pasiūlymus, įgyvendinti verslo idėjas, dalyvauti diskusijose, kviesti prie Fondo veiklos prisidėti draugus, kolegas ir bendraminčius.

Informacija apie fondo veiklą www.lituanica.eu.lt.

VšĮ fondas „Lituanica“

Direktorius                                                            

Sigitas Kerušauskas

Tel.: +370 687 71292