Mums rašo

Monika Bartoševičiūtė. Pristatė išskirtinę paslaugą lietuviškų šaknų turintiems žmonėms

Written by Redakcija · 1 min read

Lauknesa_nuotraukos (1) „Pasiilgote Lietuvos? Ji – visai čia pat”. Prenumeruojamų siuntinių startuolis „Laukneša” išsikėlė tikslą – numalšinti po pasaulį išsibarsčiusių ir lietuviškų šaknų turinčių žmonių ilgesį Lietuvai bei pamaloninti jų lietuviškąją pusę. Lauknesa_nuotraukos (2)-2  Startuolis „Laukneša” gegužės mėnesį pristatė naują paslaugą: prenumeruojamus siuntinius, kurie kiekvieną mėnesį užsisakiusiesiems į namus atgabens sukomplektuotą dėžutę unikalių, lokaliai ir mažais kiekiais gaminamų, lietuviškų produktų.

„Prisiminus savą patirtį gyvenant užsienyje, ilgesį namams numalšindavo tik mamos atsiųstas lauknešėlis. Tad, mūsų komanda nusprendė šia laime pasidalinti su kitais ir sukūrė startuolį „Laukneša”. Taip viliamės pasiekti lietuviškų šaknų turinčius žmones ir pradžiuginti jų širdyse esančią lietuvybės dalelę”, – apie naują paslaugą lietuvių išeiviams pasakoja startuolio bendraįkūrėjas Ignas Bakanauskas.

Kartu su I. Bakanausku startuolį įkūręs Arnas Petravičius sako, kad jų tikslas „Lauknešos” projektą pristatyti įvairaus amžiaus išeiviams iš Lietuvos: tiek tarpukariu į Jungtines Amerikos Valstijas išvykusiems žmonėms ir jų šeimoms, tiek jaunesnioms lietuvių kartoms, gyvenančioms Europoje.

„Lietuvos kūrėjai geba sukurti autentiškus ir originalius produktus. Norime, kad tai pamatytų ne tik vietiniai gyventojai, bet ir lietuviškų šaknų turintys žmonės, gyvenantys užsienyje. Gal vieniems tai padės prisiminti vaikystėje ragautus skonius, o jaunesniems – pamilti Lietuvą ir pamatyti jos unikalumą”,- apie startuolio idėją kalba A. Petravičius.

Originalų „Lauknešos” pavadinimą startuolio komanda pasirinko neatsitiktinai. Tai – džiugią emociją skleidžiantis ir skambią lietuvių kalbą primenantis žodis. Šnekamojoje lietuvių kalboje dažniausiai susiduriame su mažybine šio žodžio forma – „lauknešėliu”, kuri reiškia siuntinį, kupiną skanių produktų.

„Pirma mąstėme apie pavadinimą anglų kalba, kuris būtų geriau suprantamas užsienyje gimusiems ar ilgą laiką praleidusiems žmonėms. Visgi, atradus žodį „laukneša” supratome, kad jame glūdi visa idėja, kurią norime skleisti. Kurdami startuolį, viliamės suteikti žmonėms galimybę ne tik pajusti smagų jaudulį laukiant ir išpakuojant „Lauknešą”, bet ir joje rasti išsiilgtus skonius bei atsiminimus sukeliančius daiktus”,- tikina A. Petravičius.

„Lauknešos” komanda savo autoritetais laiko būtent žmones, kurie gyvena ne Lietuvoje, tačiau geba išlaikyti patriotiškumą savo šaliai.

„Mus įkvėpė bendruomenės, puoselėjančios lietuvybę už tūkstančių kilometrų. Liaudies šokiai, kartu minimos šventės, lietuvių kalbos mokyklėlės – visą tai padeda neužmiršti savųjų šaknų ir įžiebti meilę Lietuvai”,- pasakoja „Laukneša” bendraįkūrėjas. 

Laukneša” tai prenumeratos principu paremta paslauga skirta užsienyje gyvenantiems ir lietuviškų šaknų turintiems žmonėms, kurie yra išsiilgę artimo krašto produkcijos ar nori artimiau susipažinti su šiandienine lietuviška kultūra, skoniais bei kūryba. Užsisakykite: www.lauknesa.com

Monika Bartoševičiūtė
Communcations at LAUKNEŠA
+370 682 26773