Mums rašo

paramos prašymas

Written by Redakcija · 1 min read

Labas vakaras,

Jums rašo 16-metė Dalia Karpauskaitė iš Kauno. Šiais metais gavau „Global Outreach” nepilną stipendiją metams mokytis JAV, Viskonsine. Rašau Jums, nes susidūriau su finansinėmis problemomis. Deja, gavau nepilną stipendija ir taip pat dar reikėtų padengti skrydžio kainas, sveikatos draudimo ir vizos išlaidas, man trūksta 3500 eurų. Esu dešimties asmenų šeimos narė, mano tėvai negali padengti šios sumos. Jau nuo mažens svajoju metus mokytis JAV. Patyriau daug sunkumų, gaila, bet dauguma jų – finansiniai. Kiek atsimenu, visada teko dalintis kambarį su
sesėmis, taip pat ne visada gaudavau to, ko norėdavau. Visa tai, išėjo man į naudą, išmokė dalintis, daug ir atkakliai dirbti siekiant savo svajonių.
Nors mokiausi paprastoje kaimo mokyklėlėje, esančioje Kazliškiuose, paaugusi, įstojau į Kauno jėzuitų gimnaziją. Gaunu stipendiją ir todėl galiu mokytis vienoje geriausių mokyklų Lietuvoje. Žinau, kad svajonės pildosi, jei daug stengiesi ir dirbi. Namuose tėvai visada skatina mokytis, todėl įdedu daug darbo ir esu viena geriausių moksleivių.

Žinau, kad norint daug pasiekti, reikia įdėti darbo. O gimnazija yra vieta, kuri ir leidžia išreikšti save įvairiose srityse.

Pradėjau lankyti debatus, teatrą, baseiną, mokslininkų užsiėmimus ir kitus būrelius. Savanoriauju vaikų ir senelių namuose. Vedu vokiečių, anlgų kalbos pamokas pažįstamų vaikams, padedu vertėjauti stovyklose.
Dalyvaudama įvairioje veikloje ir padėdama kitiems, jaučiuosi laiminga ir galiu atskleisti savo gerąsias savybes.

Mano šeima vienas svarbiausių dalykų mano gyvenime, kuris kasdien formuoja mane kaip asmenybę. Savo tėvų, brolio ir seserų dėka tapau drąsia, mėgstančia bendrauti ir tvirta asmenybe. Kiekvieną dieną matau, kaip mano tėvai stengiasi mums duoti, ką gali geriausio. Tai mane skatina jų neapvilti, stengtis ne tik dėl savęs, bet ir dėl jų. Mano sesės ir brolis – labai stiprūs ir ypatingi žmonės, kurie padeda man, kai sunku. Vyriausioji Gabija rašo magistrinį darbą Kembridžo universitete. Jaunesnioji Seva taip pat rašo magistrinį darbą John Hopkings‘o universitete. Brolis Juozas studijuoja Vokietijoje. Sesuo Rūta, jau metus praleido JAV, tai ji sustiprino mano norą mokytis užsienyje, nes pamačiau kaip smarkiai tie metai sustiprino sesers asmenybę ir kiek savarankiškumo suteikė ir dabar ji studijuoja Niujorko universiteto padalinyje Abu Dhabyje. Kita sesuo Laura pabaigė mokslus tarptautiniame „United World College of the Adriatic” koledže ir kitais metais studijuos tame pačiame universitete, kaip Rūta. Sesuo Eglė, taip pat kaip Rūta, praleido metus JAV ir ruošiasi studijuoti kažką, susijusio su politikos mokslais, o mažoji Kotryna puikiai pasirodžiusi neseniai įstojo į Kauno jėzuitų gimnaziją. Kaip matote, visi mano šeimos nariai yra labai stiprūs ir atkaklūs žmonės. Jie padeda man ir skatina sekti jų pėdomis.

Dalyvavimas „Global Outreach” programoje, man labai svarbus: jos pagalba, visų prima puikiai įvaldysiu anglų kalbą, įgausiu reikalingų lyderio savybių ir žinoma savarankiškumo. Domiuosi politika ir tikiuosi vieną dieną galėsiu prisidėti prie gyvenimo sąlygų Lietuvoje gerinimo. Žinau, kad suprantate, kokie reikalingi ir svarbūs man būtų metai Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl norėjau Jūsų paprašyti padengti bent dalelę 3500 eurų sumos, kurios man trūksta.  Būčiau Jums labai dėkinga.

Pagarbiai,
Dalia Karpauskaitė