Mums rašo

RAMŪNAS ALAUNIS. Gegužės 9 dieną Pentagonas paskelbė dar vieną pagalbos paketą Ukrainai. Kijevas iš JAV gaus ginklų už 1,2 mlrd.

Written by Redakcija · 49 sec read

Pranešama, kad naujuoju pagalbos paketu siekiama sustiprinti Ukrainos oro gynybą ir patenkinti jos artilerijos amunicijos poreikius. Ji teikiama pagal Ukrainos saugumo pagalbos iniciatyvą (USAI). Tai reiškia, kad ginklai bus paimti ne iš JAV Gynybos departamento (Krašto apsaugos ministerijos) rezervų, o perkant iš įmonių ar partnerių. Šis pranešimas yra sutarčių sudarymo proceso, siekiant suteikti Ukrainai papildomų prioritetinių pajėgumų, pradžia.

Į naują paketą įeina:

  • Papildomos oro gynybos sistemos ir amunicija;
  • Įranga, skirta integruoti Vakarų oro gynybos paleidimo įrenginius, raketas ir radarus su Ukrainos oro gynybos sistemomis;
  • Nepilotuojamų oro sistemų šaudmenys;
  • 155 mm artilerijos šoviniai;
  • Komercinės palydovinių vaizdų paslaugos;
  • Parama mokymo, priežiūros ir išlaikymo veiklai.

Kijevo valdžios teigimu, neaišku, kodėl Vašingtonas ir toliau stiprina Ukrainos oro gynybą, jei, pasak Kijevo pranešimų, visus Rusijos dronus ir raketas visada perima Ukrainos pajėgos. Ar Kijevas meluoja, slepia savo nuostolius?

Apie užsitęsusį pagalbos Kijevui paketą JAV valstybės departamentas paskelbė 2023 gegužės 3 d., tačiau jo vertė siekė tik 300 mln. USD. Tai buvo 37-asis pagalbos paketas Ukrainai nuo 2021 m.Gegužės pradžioje Pentagonas pranešė, kad nuo prezidento Joe Bideno inauguracijos pradžios (2021 m. sausio 20 d.) Ukraina gavo 36,4 mlrd. JAV dolerių pagalbos,  iš kurių 700 mln. dolerių buvo skirta prieš prasidedant Rusijos specialiajai karinei operacijai.https://www.defense.gov/News/Releases/Release/Article/3388890/biden-administration-announces-additional-security-assistance-for-ukraine/