Mums rašo

Ramūnas Alaunis. Karas Ukrainoje. Mūšis dėl Balaklėjos. Rusijos kariuomenė apsuptyje

Written by Redakcija · 1 min read

Rugsėjo 6 d. Pirmąją puolimo dieną Balaklėjos miesto rajone Charkovo srityje Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko įtvirtinti kelių, vedančių į gyvenvietes, ugnies kontrolę, tačiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos (UKR GP) dar turi patekti į Balaklėjos miestą.

Rugsėjo 6 d. UKR GP pradėjo puolimą įvairiose Charkovo srities vietose. Kol artilerijos dvikovos tęsėsi Charkovo miesto pakraštyje, pagrindinis mūšio laukas yra netoli Balaklėja miesto.

UGP ilgai ruošėsi puolimo operacijai, paskutines savaites nuolat apšaudydamos Rusijos pozicijas, o rugsėjo 6-osios rytą pradėjo puolimą.

Mūšis dėl Balaklėja: Rusijos grupuotė operatyvinėje apsuptyje

Rugsėjo 6 d. vakarą UKR GP perėmė vakarinę Verbovkos kaimo dalį, esančios šiaurės vakariniame Balaklėja pakraštyje. Teigiama, kad miestelį gina Lugansko mobiliojo rezervo kariai ir kiti, Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų ir Vagnerio grupės kovotojai.

UKR GP tęsia savo bandymus veržtis į rytus ir perimti kelią, vedantį į Volokhov Yar, kad nukirstų Balaklėja iš šiaurės. Jos taip pat bando perimti didelį 65 arsenalą, esantį šiauriniame Balaklėja miesto pakraštyje. Tačiau, remiantis keliais pranešimais iš rajono, arsenalą iš anksto ištuštino Rusijos pajėgos. Norėdami patekti į priekį Verbovkoje, UKR GP turi kirsti Sredniaja Balaklėjos upę. Tiltas per upę nebuvo sugriautas, vyksta mūšiai dėl jo kontrolės.

Šiuo metu Balaklėja yra aktyvioje apsuptyje. Rusijos pajėgos susprogdino tiltą per Balaklėjos upę, kad priešo transporto priemonės neprasiskverbtų gilyn į miestą.

Įsitvirtinusi vakarinėje Verbovkos dalyje, UKR GP pasiekė tam tikrą sėkmę link Jakovenkovo ​​kaimo, bandydama patekti į Volokhov Yar. Šiuo metu pagrindiniai mūšiai tęsiasi rytiniame Jakovenkovo ​​pakraštyje. Kelias į Balaklėja yra kontroliuojamas Ukrainos artilerijos.

Nepatvirtintais duomenimis, Rusijos pajėgos atmušė Ukrainos puolimą į pietus nuo Balaklėja netoli Bairako kaimo ir sugebėjo išplėsti savo kontrolės zoną link Gusarovkos.

Rusijos pozicijos Balaklėja miestre yra strategiškai svarbios, nes užtikrina Rusijos grupuotės Iziume šiaurės vakarinio flango saugumą. Karinių pozicijų praradimas rajone gali kelti grėsmę Rusijos operacijai blokuoti Ukrainos pajėgas Slavjansko srityje ir netgi duotų kelią Ukrainos GP puolimui Donecko respublikoje.