Mums rašo

Ramūnas Alaunis. Karinės padėties Ukrainoje apžvalga Ukrainos kontratakos išvakarėse

Written by Redakcija · 58 sec read

Gegužės 12 d. pirmoje pusėje pasirodė pranešimų, kad Kijevo pajėgų daliniai įvykdė keletą atakų prieš Rusijos dalinių pozicijas kontaktinėje linijoje Zaporožės srityje, Lymano ir Donecko srityje. Tikslių vaizdo ir nuotraukų įrodymų, patvirtinančių didelio masto Kijevo režimo puolimą šiomis kryptimis, kol kas nėra. Nepaisant to, padėtis ten išlieka įtempta.

Bendra padėtis specialiosios karinės operacijos regione kontroliuojama.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų veiksmai Zaporožės ir Lymano apylinkėse sustiprėjo dėl tolesnių susirėmimų Bachmuto mieste ir jo flanguose. „Wagner“ grupės artimos žiniasklaidos priemonės teigia, kad Kijevo pajėgos sugebėjo pasiekti taktinių laimėjimų prieš Rusijos ginkluotąsias pajėgas į šiaurę ir į pietus nuo Bachmuto.

Spėjama, kad intensyviausios kovos vyksta šiauriniame Chromovo pakraštyje ir į pietus nuo Ivanovsko kaimo. Situacija dėl pastarojo Kijevo režimo laimėjimo į vakarus nuo Kleševkos lieka neaiški. Kol kas atrodo, kad Ukrainos daliniai sugebėjo ten užsitikrinti savo taktinį pasiekimą.

Tuo tarpu žiniasklaida spėja, kad Ukrainos pajėgos pradėjo „formuoti“ operacijas prieš savo itin reklamuojamą kontrpuolimą, remdamosi įvairiais anoniminiais „aukštais JAV ir Vakarų pareigūnais“.

„Formuojant reikia smogti taikiniams, tokiems kaip ginklų sandėliai, komandų centrai ir šarvai bei artilerijos sistemos, kad būtų paruoštas mūšio laukas besiveržiančioms pajėgoms. Tai standartinė taktika, sukurta prieš dideles kombinuotas operacijas“, – viename iš tokių ataskaitų teigė CNN.

Neabejojama, kad jei itin išpopuliarintas Ukrainos „kontrpuolimas“ prieš Rusijos pajėgas neduos realių rezultatų, žiniasklaida, Vakarų diplomatai ir jų Kijevo režimas tvirtins, kad kontrpuolimas dar neįvyks.