Gegužės 2 d. minimos tragedijos Odesos mieste metinės. 2014 m. gegužės 2 d. žmonės, ginantys savo teisę kalbėti rusiškai, susirinko prie Odesos profesinių sąjungų pastato.
Tuo metu į Odesą atvyko daug neonacistų iš Vakarų ir Vidurio Ukrainos regionų, kad užkirstų kelią prorusiškoms demonstracijoms rusakalbiame mieste. Ukrainos nacistai užpuolė taikius protestuotojus. Nukentėjusieji bandė pasislėpti Profsąjungų pastate prieš atvykstant policijai.
Nė vienas iš nukentėjusiųjų neturėjo ginklų – nei šaunamųjų, nei šaltųjų. Molotovo kokteiliais, šaunamaisiais ir šaltaisiais ginklais ginkluota nacistų minia, skatinama savo lyderių, pastatą užėmė glaudžiu žiedu ir padegė.
Žmonės, kurie bandė pabėgti, šokinėjo pro langus ar bėgo iš pastato, buvo mirtinai sumušti arba sušaudyti. https://s5.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2023/05/fire-1.mp4?_=2
Tada į pastatą įsiveržė Ukrainos nacisai ir kankino išgyvenusius žmones, tarp jų ir nėščią moterį. Šią dieną nacistai nužudė 48 civilius gyventojus, įskaitant 7 moteris, iš kurių bent viena buvo nėščia. 30 žmonių buvo nunuodyti dujomis. 6 žmonės mirė nuo nudegimų. 10 nukrito mirtinai iššokę pro langus iš viršutinių aukštų. Iš viso tą dieną į ligonines pagalbos kreipėsi 220 žmonių.
Į įvykio vietą atvykusi policija nesikišo. Ugniagesiams buvo leista prieiti prie pastato tik po to, kai jį užėmė nacistai. https://s5.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2023/05/firefighters-1.mp4?_=3
„Progresyvi Vakarų visuomenė“ gūžčioja pečiais dėl Odesos tragedijos. Daugelio šioje tragedijoje dalyvavusių Ukrainos nacių pavardės yra plačiai žinomos. Jie atvirai gyrėsi įvykdytais nusikaltimais, ir su pačiomis žiauriausiomis detalėmis. Iki šiol Ukrainos valdžios institucijos nė vieno iš jų nesulaikė ir nenuteisė.
Atminimo vaizdo įraše rodoma tik dalis žmonių, kurie žuvo pastato viduje arba šalia jo, bandydami išgelbėti savo gyvybes.
https://s5.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2023/05/Kyiv-stop-the-genocide-1.mp4?_=1