Mums rašo

Skatinkime lietuvių kalbos vartojimą

Written by Redakcija · 1 min read

Mes esame susirūpinę lietuvių kalbos sklaida šiuolaikiniame pasaulyje. Vis didėjanti emigracija, daugiau lietuvių, kalbančių užsienio kalbomis ir vis mažėjantis poreikis užsieniečiams išmokti lietuviškai, mažina mūsų kalbos populiarumą ir sklaidą.

Bliu Bliu šią vasarą skelbia Lietuvių kalbos vasara!

Bliu Bliu įkūrėjas italas, norėjo išmokti lietuvių kalbos, tačiau lietuviai su juo bendravo angliškai, nes taip buvo paprasčiau – tai puikiai iliustruoja esamą situaciją.Be to, standartiniai kalbų kursai yra neįdomūs, neatitinka mokinio kalbos lygio ir vis dar naudoja nuobodžius vadovėlius. Natūralu, kad vis daugiau žmonių renkasi internetinį mokymąsi. Tačiau, yra vos keletas platformų siūlančių lietuvių kalbos išmokti internetu ir jos nėra labai efektyvios.

Matydami šią problemą, mes norime prisidėti prie lietuvių kalbos populiarinimo ir skelbiame akciją – LIETUVIŲ KALBOS VASARA.

Šią vasarą, siūlome, visiems norintiems išmokti lietuviškai prisijungti prie Bliu Bliu ir naudotis platforma tik už vieno mėnesio kainą.

Mokytis lietuvių kalbos ir daugiau informacijos apie kursą rasite čia (https://bliubliu.com/en/l/lithuanian-language-summer/?utm_source=centrai&utm_medium=email&utm_campaign=ltvasara)

Jei sudominome Jus ir norite prisidėti prie šios akcijos sklaidos, kviečiame:

  • Įvairiais būdais kviesti bendruomenę prisijungti prie projekto.
  • Pasidalinti šia akcija savo tinklapyje, per naujienlaiškį ir socialiniuose tinkluose.
  • Pakabinti plakatus, padėti skrajučių gerai matomose vietose.

Mainais, mes siūlome:

  • Visą vasarą LRT TV rodys reportažą apie šią akciją savo internetinėje sveitainėje. Jums siūlome galimybę prisidėti prie turinio kūrimo, taip pat, tokiu būdu skleisti žinią apie savo organizaciją Lietuvoje.
  • Įtrauksime Jus ir Jūsų logotipą į savo video ir kitą turinį, kuriuo dalinsimės savo bloge, per naujienlaiškius ir Facebook’e.
  • Galimybę prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos.

Kadangi esame maža komanda, mums labai svarbu rasti norinčių prisidėti prie šio projekto. Lauksime Jūsų atsakymo, kad galėtume aptarti bendradarbiavimo galimybes.

Šiek tiek apie Bliu Bliu:

Kodėl vaikams taip lengva įsisavinti kalbas dar prieš mokyklą? Atsakymas labai paprastas – nes jie nežino taisyklių ir mokosi natūraliai iš konteksto. Su Bliu Bliu kalbos išmokimas vyksta natūraliai per įdomaus turinio vartojimą. Mes nemokom gramatikos ar taisykių, mes mokome kalbos taip, kaip ją išmoksta vaikai.

Bliu Bliu nuolatos seka vartotojo kalbos lygį ir pateikia tekstus su keliais nežinomais žodžiais, kuriuos lengva įsisavinti ir suprasti, pagal turinio kontekstą. Kalba išmokta per struktūrą ir jos vartojimą lengvai neužsimiršta, mokymosi procesas yra kur kas linksmesnis, suprantamesnis ir greitesnis.

Indrė iš Bliu Bliu