Lietuvos keliautojai, įsigydami kelionių draudimą, vis dažniau draudžiasi ir nuo padažnėjusių netikėtumų kelionėje. Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos stoka skatina keliautojus ir verslininkus apsidrausti nuo papildomai kylančių kelionės nemalonumų. „PZU Lietuva“ duomenimis, 2011 m. kelionių sezonu smarkiai išaugo skaičius žmonių,
kurie draudėsi kelionės atidėjimą, kelionės jungtis, kelionės dokumentų praradimą, bagažo vėlavimą ir bagažo praradimą.
„PZU Lietuva“ Asmens draudimo produktų vadovės Gitanos Beinorienės manymu, apsidrausti nuo šių nemalonių kelionės įvykių paskatino Lietuvos keleivių patirtis, įgyta per paskutinius kelerius metus.
„Iš šalių, į kurias besidraudžiantys klientai keliauja, galima daryti išvadą, kad dažniausiai žmonėms tenka pakeisti lėktuvą vieną ar net kelis kartus, mat tiesioginių skrydžių iš Lietuvos net ir į Europos miestus nėra daug. Taigi keliautojams atsiranda papildomos rizikos – dažniau pametamas ar vėluoja bagažas, vėluojama į kitą skrydį“, – sako Gitana Beinorienė.
Kelionių agentūros „BPC Travel“ generalinis direktorius Gvidas Aukštuolis patvirtino, kad daugiau nei 60 proc. parduotų kelionių sudaro skrydžiai su persėdimu ir tik trečdalis tenka tiesioginiams skrydžiams. Be to, 2011 m. skrendančiųjų jungiamaisiais skrydžiais padaugėjo šeštadaliu.
Jis patvirtina nuomonę, kad jungiamųjų skrydžių keliamos rizikos turėjo daugiausiai įtakos besikeičiantiems kelionių draudimo poreikiams.
Apsidraudusiųjų kelionės jungtis „PZU Lietuva“ bendrovėje padaugėjo 2 kartus, apsisaugoti kelionės atidėjimo atveju panoro 4 kartus daugiau keliautojų. Kelionės dokumentų draudimo populiarumas išaugo 5 kartus.
„Daugiau keliautojų pradėjo skraidyti tomis kryptimis, į kurias niekada nebuvo ir nebus tiesioginių skrydžių – dažniausiai tai yra Rytų kryptys, Rusija. Tai greičiausiai susiję su Lietuvos verslininkų kelionėmis, ieškant naujų nišų savo verslui ir produkcijai“, – teigia G.Aukštuolis.
Be to, G.Aukštuolio teigimu, poilsines keliones vis daugiau žmonių organizuoja patys. Ši tendencija taip pat skatina ir draudimo svarbą.
Pasak G. Beinorienės, žmonės, ieškodami pigesnių kelionės variantų, dažnai perka bilietus iš anksto ir siekdami išsaugoti investuotas lėšas, apsidraudžia nuo atvejų, kuomet kelionė neįvyksta. Per 2011 m. besidraudžiančiųjų nuo šios rizikos padaugėjo 25 proc. Tokiu atveju 90 proc.išlaidų skrydžio bilietams, viešbučių rezervacijai ir kitiems suplanuotiems bei apmokėtiems kelionės elementams kompensuoja draudikas.
Kelionių agentūros „BPC Travel“ vadovo teigimu, kelionių draudimas ir šiemet turės tendenciją augti, nes Lietuvos keliautojai paskutiniu metu linkę savarankiškai keliauti net ir tomis kryptimis, kur iki šiol buvo vykstama kelionių operatorių siūlomais poilsiniais maršrutais. Dažniausiai mūsų šalies keliautojai su jungiamaisiais skrydžiais savarankiškai keliauja į Kanarų salas, Tailandą, Kubą, Meksiką, Maldyvus, Jungtinius Arabų Emyratus.
Daugiau informacijos:
Jovita Aukštuolytė-Minderienė
Komunikacijos vadovė
UAB DK „PZU Lietuva”
Tel. +370 5 272 8945
Mob. +370 698 37318
El. p. j.minderiene@pzu.lt