Mums rašo

Vilniuje – Afrikos ir Lotynų Amerikos šokių festivalis „One Love“

Written by admin · 1 min read

Birželio 27 d., kai visas Vilnius šurmuliavo festivalio „Tebūnie naktis“ ritmu, Crowne Plaza Vilnius viešbutyje vyko Afrolatin šokių studijos „Souls“ vadovų Giedrės ir Šarūno Kondratų jau ketvirtą kartą organizuotas Afrikos ir Lotynų Amerikos šokių festivalis „One Love“.

Šiais metais festivalį aplankė piliečiai iš dvidešimt penkių Pasaulio šalių, 4  pasaulio žemynų, tetrūko Azijos. Pernai metais festivalyje dalyvavę žmonės vieningai sako, kad jame buvo

aukščiausios klasės pasaulinio lygio Afrikos ir Lotynų Amerikos šokių meistrai, tokie kaip Kwenda Lima (Žaliojo iškyšulio sala/ Portugalija) bei Kadu Pires ir Larissa Thayane (Brazilija/Australija). Šiemet buvo tikėtasi ir planuota, kad bus visi tie patys instruktoriai ir keli nauji, tačiau dėl didelio noro atvežti Lietuvai gyvos muzikos grupę iš Dominykos Respublikos ir dėl mažesnio valstybės finansavimo, nei buvo žadėta, ne visi norai išsipildė. Vilniečiai ir Vilniaus svečiai mėgavosi pasaulyje Bachata muzikos kunigaikščiu tituluojamu Joan Soriano gyvo garso koncertu, „Pasaka“ kino teatre rodytu dokumentiniu filmu apie jį, bei naujų, festivalyje dar nedalyvavusių Lietuvos ir užsienio instruktorių pamokomis. Vakarėliai taip pat stebino savo programomis. Juose pasirodė šaunios Vilniaus ir Kauno šokių studijos: „Souls“, „Soul Lounge“, „Tumbao“, „Šokių akademija“, „Indance“, Flamenko šokių grupė „Solea“, „Salsa Kaunas“. Tango šokį pristatė Lietuvoje gerai žinoma pora Deividas Meškauskas ir Ineta Stasiulytė, dainas atliko Rasa Kaušiūtė, Cha Cha su „Tiene Tumbao“ dovanojo Donatas Chlebinskas, o afrikietiškų rūbų kolekciją pristatė afrikietė dizainerė Eskedar Tilahun („Matihana“).

Pasibaigus festivaliui buvo sulaukta dvejopų nuomonių. Tie, kurie tikėjosi instruktorių iš pernai metų, buvo nusivylę. Tačiau daugiau buvo tų, kurie nedėjo visų vilčių į pavienius žmones ir pasiėmė iš festivalio „kiek galėjo panešti“.

pagal respublika.lt

Atsiuntė Giedrė Ieva Kondratė