Mums rašo

Vincentas Sakas. Gripui artėjant…

Written by Redakcija · 4 min read

Prieš gripą ir imunitetui stiprinti pataria Vincentas Sakas, nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas

 gripas spamguoles     gripas krienai Kas rytą, tik atsikėlus išskalaukite burną šiltu vandeniu ir išgerkite šaukštą 2% ryžių  arba savo gamybos obuolių acto (atkreipkite dėmesį, kad maistprekių pardavyklose tikro obuolių acto nėra, o kaip iš tikrų obuolių sulčių surauginti actą – rasite internete).  gripas gingergripas cesnakai Būtent taip – rytais išgerdami šaukštą 2%  ryžių acto šešis tūkstantmečius elgiasi kinai ir todėl pusantro milijardo žmonių beveik neserga širdies ir kraujagyslių ligomis. Nepatariu užgerti vandeniu, nes tikras obuolių actas labai silpnas ir gerai padeda tiems, kas serga skrandžio opalige, skundžiasi skrandžio rūgštingumu, sunkumu, bėdomis virškinant.

Tikras ryžių ir obuolių actas nesukelia rūgštingumą, o  atvirkščiai – pagerina jo šarmines reakcijas. Net jei pavalgius jaučiate sunkumą, skaudėjimą skrandyje, jei sustojo virškinimas, – negerkite visokiausių vaistų, o tik pusę puoduko vandens su šaukšteliu 6 procentų acto.

O dabar svarbiausias dalykas – lietuviams lietuviškas sveikatinantis pagalbininkas – Vincento antigripinas, kuris apsaugos organizmą nuo gripo bacilų:

Plakikliu (blenderiu – kainuoja apie 40 litų) sutrinkite 700g lietuviškų spanguolių, 500g lietuviško medaus, 50g kaimiškų česnakų, 50g kaimiškų svogūnų. Taip pat sutarkuokite 20g nuluptų laukų krienų (neturite, dėkite turguje pirktų jau paruoštų krienų), sumaišykite su spanguolėmis, po to įmaišykite 10g lietuviškos bičių duonelės, 5g lietuviško medaus žiedadulkių, 5g šviežiai pakepintų maltų garstyčių (neturite, dėkite parduotuvėje pirktų nerūgščių garstyčių), 5g šviežiai maltų cinamonų, 1g šviežiai maltų aitriųjų paprikų (galima sumalti kavos malūnėliu). Laikykite šaldytuve inde su dangteliu.

10-15 minučių po to, kai ryte išgėrėte tikro obuolių acto,  išgerkite šaukštą sveikatinančio Vincento antigripino.

Kol siaučia epidemija, Vincento antigripiną gerkite ir vakarais.

Epidemijos metu daug ir dažnai valgyti česnakų, svogūnų, šviežiai trintų krienų, ypač sveika rauginti agurkai, kitos daržovės ir vaisiais, dar geriau beveik kasdien, kas vakarą suvalgyti 100g raugintų kopūstų, pagardintų smulkiai kapotais svogūnais ir kanapių arba sėmenų aliejumi. Iš vis išmeskite iš savo mitybos marinuotus agurkus ir kitas marinuotas daržoves bei vaisius.

Būtinai padėkite savo kūdikėlių imunitetui: nakčiai sutrinkite kelias  česnako skilteles į košelę ir įdėkite kūdikėliui į kojinytes nakčiai taip, kad česnakas liestų padukus.

Saugokite save nuo užsikrėtimo gripu: parėjus iš gatvės pirmiausiai nusiplaukite rankas ir kuo dažniau plaukitės rankas (būtinai to reikalaukite iš vaikų), ypač prieš ruošiant ar imant į rankas valgį. Eidami į gatvę, parduotuvę ir darbe nešiokite kaukę, o į batus įdėkite po skiltelę česnako. Nebijokite jo kvapo, nes daug geriau česnaku kvepėti, nei sirgti ar mokėti „išrinktųjų klanui – korpokratams“ niekšiškai didelius pinigus už injekcijas, kurių poveikis yra abejotinas ir pasaulio žiniasklaidoje jau smerkiamas, kaip iš anksto sumanyta ir įvykdyta antihumaniška afera.

Parėję namo iš darbo arba lauko, tuoj pat nusiplaukite rankas, suvalgykite porą šaukštų spanguolių arba bruknių. Kasdien ypač vakarais, valgykite kaimiškos juodos ruginės duonos su kaimišku sviestu, sočiai pabarstę kaimiškais česnakais (parduotuvėse tikros duonos nėra, ją kepa Panevėžyje Jūratė Vytėnienė, jos sesuo Ramunė Petkevičienė ir dar vienas kitas ūkininkas).

Valgius gaminkite su daug česnakų, daug svogūnų, patiekalus duokite ne su chemikalų ir krakmolo prifarširuotais parduotuviniais kečupais, o su savo paruoštomis garstyčiomis arba krienais.

Per gripo epidemiją išmeskite iš valgiaraščio chemiškai ypatingai užterštą vištieną, krabų lazdeles, šaldytą žuvį, šaldytas daržoves ir šaldytus vaisius, šaldytus bulvių ir miltų pusgaminius (cepelinus, koldūnus, virtinius, blynus ir visą kitą jovalinį prastmaistį), išmeskite iš mitybos visus konditerijos gaminius, nes juose esantys cheminiai preparatai naikina žmogaus imuninę sistemą. Atminkite, kuo daugiau pyragaičių, tortų, kitų šių dienų konditerijos gaminių, tuo suaugusiems daugiau ligų, o vaikeliams ir jaunimui dardidesnis  spuogų skaičius ant veidelių.

gripas kokteilis     logo kulin pav logo2  Be to pasidarykite sveikatinantį apsauginį spanguolių arba bruknių gėrimą: sutrinkite plakikliu (blenderiu) 500g uogų, sutrinkite trintuve arba išspauskite preseliu 50g česnako, sumaišykite su 100g medaus ir taip laikykite uždarame inde šaldytuve. Geriant į 200g vandens įplakite 50g uogų mišinio.

Gripo epidemijos laikotarpiu vaikus girdykite tik šviežiomis, ką tik išspaustomis šviežių daržovių, uogų ir vaisių sultimis, bet jokiu būdu neduokite vaikams gerti sulčių iš pakelio, nes tenai yra ne sultys, o chemizuoti pakaitalai, surogatai, jokiu būdu neduokite nuodingų bamblinių limonadų, niekada savo vaikams nepirkite gira nebuvusių „girų“ bei organizmą alinančių cocapepsicolų, fantųspraitų, ir ypatingai nuodingų „energinių“ gėrimų.

Galima gerti ir karštą arbatą su imbieru, citrina ir medumi. Bet lietuviams labiau padėtų naminis gyvas alus (jokiu būdu ne pasterizuotas, angliarūgšte pripūstas, kurio prikrautos parduotuvių lentynos).

Karšta arbata su imbieru. 200g nulupto imbiero supjaustyti labai smulkiais kubeliais, 2 citrinas (220g) gerai nuplauti, supjaustyti plonais griežinėliais, o juos dar nedideliais trikampėliais ir viską išmaišyti su 180g medaus. Laikyti uždarame inde šaldytuve. Išeiga – 600g. Patiekiant, į stiklinę įdėti 50g mišinio, užplikyti 150g karšto vandens.

Sveikatinantis gyvas alus. 200g gyvo alaus (jo sunku gauti, bet įmanoma) pakaitinkite iki 40 laipsnių, įmaišykite šaukštą medaus, šaukštelį trinto česnako, šaukštelį trintų krienų, pusę šaukštelio bičių duonelės, įlašinkite 20 lašų ežiuolės tinktūros.

Pradėjus kosėti, gerkite karštą pienu su medumi ir česnaku. 200g naminio pieno (jokiu būdu ne parduotuvinio, nes ten yra ne pienas, o tik pieno surogatas) pakaitinkite iki 40 laipsnių, ištirpinkite jame nubrauktą šaukštą medaus, šaukštelį trinto česnako ir mažais gurkšneliais išgerkite.

 Geriausias antigripinis inhaliatorius – česnako stagarų dūmai, nes jie iš kart sunaikina bet kokio gripo bacilas. Atsiradus pirmiesiems gripo požymiams, pradėjus snargliuoti, tuoj pat čiupkite česnakų stagarą, uždekite jo galą, užgesinkite, o aitrius jo dūmus kvėpkite į save per atvirą burną ir nosį kiek galima giliau, kad apimtų net smulkiausius bronchus. Būtinai namuose turėkite česnakų, dažnokai padeginkite česnakų stagarus ir patiems jais pakvėpuokite, ir kambarius, ypač vaikų, pakvėpinkite.

Suskaudus gerklei, išvirkite bulvių su lupenomis, nupilkite vandenį ir, užsidengę galvą rankšluosčiu, giliai kvėpuokite bulvių garais.

Svarbiausiai – mūvėkite šiltas kojines, geriausiai vilnones. Jei pajutote negalavimą, pakaitinkite kojas karštame vandenyje su garstyčiomis, nušluostykite, apsimaukite vilnones kojines ir griūkite lovon. Jokių televizorių, – tik knygą į rankas…

gripas vonia  Nėra geresnio vaisto už garinę lietuvišką pirtį, tačiau ne visi jas turi. Todėl du kartus per savaitę prieš einant gulti pasidarykite 45 laipsnių karščio vonią ir sėdėkite karštame vandenyje 10 minučių. Kam sunku, ką kamuoja širdies negalios,

apsišlakstykite galvą, krūtinę šalia pasidėtų šaltu vandeniu. Išlipę apsišluostykite, susivyniokite į lininę ar medvilninę paklodę, gulkite į lovą ir apsiklokite. Kai gerai išprakaituosite, pasikeiskite patalynę ir ramiai… miegokite…

O svarbiausiai gripo epidemijos metu nereikėtų gerti alkoholinių gėrimų, net vyno, nevalgyti parduotuvėje pirktų konditerijos gaminių, kuriuose yra daug chemikalų, naikinančių mūsų organizme esančias kovingas, imunitetui būtinas bakterijas.

 logo kulinar guru 4      logo Sakas 5 logo1 

 Vincentas Sakas, nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas

Mob. tel. +370617 24 338

El.paštas: vsakas@gmail.com,

Melnragė, 1999.09.09

 

.