pilietybe

Arvydas Juozaitis. Dviguba pilietybė – melas (Papildyta)

Written by Biciulystė Siūlo · 10 min read

Paūmėjusios globalistų aistros kaunantis dėl dvigubos pilietybės pasiekė aukštakrosnės laipsnį. Nors bėk ir rėk, emigruok. Tik išlėkęs iš Tėvynės, matyt, kokioje numylėtoje Anglijoje nebejausi jų. Bet, matyt, ir ten – ne. Transatlantistai pasieks tave net įlindę į TV „diskusijų šou“, kur laimi garsiausiai šaukiantis chamas. Net ausų neužsikimši – perrėkia sandariausius kištukus.

Dviguba pilietybė tik paskatins naują emigracijos bangą – ar girdėjome tokią mintį? Nė žodžio. Nė vieno tyrimo, nė vieno balso. Nes reikia šaukti priešinga, ir tik viena kryptimi. Šaukti taip, kad nesigirdėtų klausimo: „Ponai ir draugai, o juk dviguba pilietybė tik skatina Lietuvos išvarymą iš Lietuvos.“Ponai ir draugai, nekalbėkime apie labai retus atvejus (tokių visuomet atsiras), o pabrėžkime grėsmingą tendenciją.

Pirma.
 Kodėl protagonistai kalba tik apie dvigubą pilietybę? Atidenkime jų kortas ir pamatysime, kaip atsiveria Pandoros skrynia. Lietuvis godus, jam, kad taptų pasaulio piliečiu, netrukus reikės ne dviejų, o trijų ir t.t. pasų.


Antra.
 Globalios Lietuvos aktyvistai reikalauja dvigubos sąžinės (trijų pilietybių atveju – trigubos, ir t.t.) žmogaus. Viena Tėvynė, viena ir sąžinė. Net komunistai žinojo šią aksiomą, todėl ir kūrė viengubą „tarybinį žmogų“. Tuo metu mūsų globalistai siekia „euro-transatlantinio žmogaus“. Susidvejinusio, šizofreniško.


Trečia. 
Žmogus, įgyjantis JAV pilietybę, priesaika atsisako visų kitų valstybių pilietybių. Kodėl būtent JAV lietuviai iki pastarojo meto labiausiai kaitino dvigubos sąžinės „piliečius“? Vadinasi, papuvę lietuvių pamatai.


Ketvirta.
 Tėvynė, pasakys oponentai, – tai viena, valstybė, kurioje gyvenu, – kita. Tai ir mylėk Tėvynę, ir grįžk į ją. O jeigu pabėgai iš jos, net išsižadėjai jos svetimu pasu, tai padėk jai būdamas ir kitos valstybės piliečiu. Turėk sąžinės. Kur čia problema? Juk niekas netrukdo.

Penkta. Atvirai ir skaudžiai: Lietuvos pilietybė absoliučiai daugumai pabėgėlių reikalinga tik kaip tiesiausias kelias į Tėvynėje paliktą turtą, žemę. Juk tada be jokių papildomų sąnaudų galės prekiauti, pardavinėti žemę užsieniečiams. Nereikės peržengti įvairiausių teisinių, kainuojančių procedūrų.

Šešta.
 Kokias kiaulės akis reikės turėti lietuviui, kai jis su Lietuvos pasu kišenėje skubės pagalbos ne į Lietuvos ambasadą ar konsulatą, o, tarkime, į Anglijos ar Airijos? O juk taip ir bus, ten „solidžiau“. Ir apskritai, kokiai šaliai tada atstovaus lietuvis? Šizofreniškai kelioms?


Septinta.
 Bjauriausia tezė… Lietuvos Konstitucinis Teismas jau tris kartus (kartą net prezidentei D.Grybauskaitei) išaiškino, kad „dviguba pilietybė“ pagal Konstituciją negalima. Taškas. Reikia referendumo. „Ne!“ – sako toks ponas ir draugas Žygimantas Pavilionis (jį reikia paminėti, nes jis itin jėzuitiškai ir akiplėšiškai tai daro). Ne, sako ir jo sekėjai. Konstitucija, matai, yra „euro-transatlantinė“ (tai svarbiau negu lietuviška), ją galima vartyti taip, kaip reikia „šiuo metu“. Visa tai primena prievartautojo požiūrį į vargšę mergelę: vieną kartą atstums, antrą kartą neprileis, trečią kartą… Bet kur tau, aš jai ketvirtą kartą užtaisysiu, ir ji tada jau niekur nesidės! Rusais pagąsdinsiu, kad tie baisiau prievartaus.

O kur dėsimės mes, broliai lietuviai? Juk su vienu pasu, viena pilietybe liksime antrarūšiai, netikri „euro-transatlantiniai“ lietuviai. Likome namuose, Tėvynėje, ją labiau mylėjome už pabėgėlius. Vadinasi, neverti kitų valstybių privilegijų. Ką gi, kvaili ir kalti. Bet kol dar galime, pasakykime: DVIGUBA PILIETYBĖ – MELAS.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“

KT: Dviguba pilietybė galima tik po referendumo

Konstitucinis Teismas penktadienį paskelbė, kad dvigubos pilietybės išplėtimas galimas tik referendumu pakeitus Konstituciją. Seimas negali įstatymu nustatyti, kad Lietuvos piliečiai, išvykę po nepriklausomybės atkūrimo, gali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės piliečiais, – paskelbė KT pirmininkas Dainius Žalimas.

Eltos inf

PAPILDYTA KOMENTARAIS IS tiesos.lt:

Al.       2017-10-23 2:49

Lietuvis turi turėti teisę į pilietybę amžinai. O iš gimusio Lietuvoj jos niekas neturi teisės atimti. Tai tokia pat svarbi teisė, kaip nuosavybės neliečiamumas, kaip šeimos savarankiškumas. Niekas neturi teisės atimti prigimtinių teisių. Taškas. Kokios gali būti to pasekmės tautai ? Jei negerbsim atskiro žmogaus, tai apie iš ko bus sudaryta ta tauta ? Iš baudžiauninkų ? Rusų kolchoznikams komunistai net pasų neduodavo, laikydavo seife. Stebina tai, kad seniai save demaskavę lauciai išlenda su pamokymais tautai.

Algis       2017-10-22 16:58

Dviguba ar dešimguba pilietybė lietuviams tai kas? Bet neleisti buvusiems okupantams palaikyti Rusijos pilietybės, kad nepradėtu čia šeimininkauti.
O čia gyvenantys piliečiai biznieriai ar turi tą meilę visiems lietuviams kaip, kad Juozaitis tautoja? Jie privertė Seimą atidaryti plačiai duris emigrantams iš Rusijos, kad nereiktu lietuviams kelti algų. Lietuvoje žemos algos ir nesivija Europos sąjungos. Vidutinė alga vos 1/4 Europos, bet Lietuvoje jau pagaminama 3/4 Europos vidurkio nuo galvos. Tad pagaminama, bet algomis neišmokama. Žemas algas ir minimumą nekelia. Verčiau vežasi pigesnius darbininkus iš Rusijos. Kur čia tas Juozaičio perdėtas patriotizmas? Nesimato kad tiems biznieriams, lietuvos piliečiams rūpėtu likusieji 90 procentų lietuviai?

Dzeikas       2017-10-22 11:08

—>Tomas     2017-10-21 12:51
Tavo nuomuone Lietuvos valdantieji jau savo subine nusivale. Kokia ten tavo nuomuone bebutu, Prezidentas TURI teise “uz ypatingus” nuopelnus lauzyti Lietuvos konstitucija ir dalinti svetimsaliams Lietuvos pilietybe.
Na jeigu svetimsaliams, na jeigu Prezidentas – tai galima.
O eiliniam lietuviui cholopui – siukstu ne.
Kaip rusai sako “zakon chto dyshlo, kak poverniosh, tak i vyshlo” (istatymas kaip pavalkai, kur pasuksi – ten ir eis, rus.).
Cholopas-mudozvonas gina Lietuvos meslabajoriu teise i privelegija dalinti ir tureti 2-guba pilietybe.O eiliniai lietuviai cholopai tam pritardami galva kinkuoja.

Dzeikas       2017-10-22 10:54

  1. Rasinelio autorius parode savo principinguma, girdi viena priesaika – vienas pasas.Girdi cia prekeivos emigrantai pinigelio turedami 2pasus uzsimane dasidurt uz doru lietuviu-cholopu saskaita.
    Tarkim taip.Tarkim autorius 200% teisus. Ar nereiktu tada Prezidentei pirstu i jos padarytas kruveles nurodyti – privelegija dalinti 2-guba pilietybe ir placiu tos privelegijos naudojimu? Berods kazkas is svetimsaliu gaves skubos tvarka Lietuvos pilietybe po poros menesiu subine tuo pasu nusivale ir isvyko atgalios i JAV.
    Autorius doros ir principingumo apologetas turetu ant prezidentes koja kelt.Kur tas jo principingumas? Ar klynas per skystas sio pasaulio stipriesiems priminti?

Dzeikas       2017-10-22 10:46

Ponuli, tai jeigu jus begsite i Lietuvos konsulata su pagalbos prasymu tai jus…na jus zinote kur jus politkorektiskai pasius. Tai jus nelaikykite lietuvio nevisaprociu, mes gi visi suprantam, kad nei Lietuva valstybe, nei jos konsulatai atstovauja ja.Ten sedi geru dedziu sunenai “ant atlyginimo” ir prasivedinimui europse, o ne “valstybes” atstovai.
O turesite jus JAV pasa – dede Semas bet kam nasrus perples uz jus.O negales – padarys kas imanoma palengvinti tavo dalia.
Jusu teise rinktis.
Cia Lietuva kazkuom panaseja su Izraeliu. Skirtumas tik toks, kad jei tu zydas tai dzyn kokie ten tavo popieriai.Visada rasi prieglobsti istikus bedai. Na mes lietuviai, darykim tai ka mokame: dusinkime prakutusi broli ir pavydekime(ir tyliai nekeskim) zydams.

Pasaulio       2017-10-21 21:48

civilizuotose salyse zmogus gali tureti dvi ir tris pilietybes .Tik pavydo zalios akys iskreipia savoka i “dviguba pilietybe “.Nusigyvenot , filosofe , savanaudiskai pavydedamas savo tautai susiburti .

gaila       2017-10-21 21:35

…o ir liudna del sitokios autoriaus pozicijos. Nuvylete manau daugeli . Tikejau jumis. Is kur tas nepasitikejimas ? Ramybes ir skaidrumo jusu sielai.

dream stalker        2017-10-21 20:24

“O kur dėsimės mes, broliai lietuviai? Juk su vienu pasu, viena pilietybe liksime antrarūšiai, netikri „euro-transatlantiniai“ lietuviai”
Tur but sitoj citatoj sukoncentruota visa runkelistano esime.
———————
Tas Arvydas yra grinas runkelis. Jeigu as neturiu ir niekada neturesiu kitos pilietibes, tai tegul 2-os pilietibes niekas netures.

Autorius vargelio       2017-10-21 19:46

nemate, valdiska duonele krimto. Dirbdamas LR ambasadoje Kaliningrado srityje, sugebejo issiskirti su lietuve zmona, susirasti nauja, kitataute ir t.t. O dabar, pavydo pilnas tiems, kurie nenoredami stoveti su istiestomis rankomis ar gyventi is pasalpu, vyko i kitas salis, kad galetu padeti ant stalo vaikams, pasiusti artimiesiems i Lietuva, skalsesni kasni. Retas kuris koki turteli susikrove. Retas. Bet demokratiniu saliu gyvenima patyre savo kailiu, pamate akimis ir isgirdo ausimis.  Dalis uzsidirbo pensija, kuria, sugrize i Lietuva ir, turedami teise islaikyti prigimtine pilietybe, gales gyventi kiek auksciau skurdo ribos, neuzkraudami Lietuvai maisto, busto , apskritai islikimo problemu. Jie i biudzeta ines savo dali, isleisdami pensija Lietuvoje. Gyvenimo patirtis uz Lietuvos ribu, pades palaikyti kovotojus us TIESA! Apgailetinai Juozaitis drebina kinkas: ,,O kur dėsimės mes, broliai lietuviai? Juk su vienu pasu, viena pilietybe liksime antrarūšiai, netikri „euro-transatlantiniai“ lietuviai. Likome namuose, Tėvynėje, ją labiau mylėjome už pabėgėlius. Vadinasi, neverti kitų valstybių privilegijų. Ką gi, kvaili ir kalti. Bet kol dar galime, pasakykime: DVIGUBA PILIETYBĖ – MELAS.” Taip taip, p Juozaiti,  – Tevyne labiau mylejote uz ,,lietuviskus pabegelius”, nes valgete valdiska skalsia duona. Daug nieko nenuveikdami – tokia valdininku duona. O kokias ,,kitu valstybiu privilegijas” atsiveza ar atsivez sugrizusieji?! Sunkiai uzsidirbta pensija ir teise buti apgintam nuo Lietuvos teisesaugos neteisingumo! Juk JAV ar IZraelio pilietybe turintis pilietis zino, beje, kaip ir LR teisesauga, kad lengvai ir neteisingai jo nenuteis!!! Sarunas Paberalius – Lietuvos teisesaugos geda! JAV teisesauga tai jau irode.

Julius       2017-10-21 19:24

Bėda tame kad tas komunistinis sovietinis establešmentas kuris pasiliko Lietuvos universitetuose turi tokį supratimą apie Lietuvą visi gyvena skurde aš taip vertinčiau Juozaičio užuomina apie žemes ir turtus. Tas pas jį toks pikdžiukiškas pasidžiaugimas kad lietuvems yra apsunkinta paveldėjimo teisė man tai kaip komunistinis sovietinis pavydas. Susidariau įspūdį kad pagal Juozaiti išvykę lietuviai yra patys blogiausi žmonės pasaulyje kurie nekovojo kad Lietuva šiandieną būtų laisva ir kad žmonės nebūtų kaip kokiu komunistlaikiu sovietmečiu suvaryti į gardus ir apribotos jiems laisvės. O galbūt Juozaitis pasiilgo gardo?

Dream stalker >       2017-10-21 17:23

tokiu budu kegebist-čekistine gauja siunčia žinute tautai: “Ei runkeli! nu kam tau ta 2guba pilietibe? Bek iš tos prakeiktos bananu respublikos ir nesidairik atgal. Jeigu turesi galimybe turet kita pilietibe, atsisakik bananu respublikos pilietibes negalvodamas”

Dėmesio!       2017-10-21 17:18

Dviguba pilietybė atvertų kelią Lenkijos politikams dar labiau kištis į Lietuvos vidaus reikalus: tomaševskininkai priimtų Lenkijos pilietybę, kaip antrąją pilietybę ir tokiu atveju Lenkija įgautų teisę ginti jau kaip savo „skriaudžiamų“ piliečių teises.

Dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com2017-10-21 15:43

Istorinės klaidos autorius nenuilstamai tiražuoja savo nuomone, kaip filosofas viską sistemiškai išdėsto ir ant pačio galo atsiveria, kad būtent PAVYDAS užgraužė: “O kur dėsimės mes, broliai lietuviai? Juk su vienu pasu, viena pilietybe liksime antrarūšiai, netikri „euro-transatlantiniai“ lietuviai. Likome namuose, Tėvynėje, ją labiau mylėjome už pabėgėlius. Vadinasi, neverti kitų valstybių privilegijų. Ką gi, kvaili ir kalti. Bet kol dar galime, pasakykime: DVIGUBA PILIETYBĖ – MELAS.”
Dėl to A.Juozaičio pavydo, tai tegu save susigriaužia jei nesugeba savęs įveikti. Tačiau MELĄ skleisti ponas A.Juozaitis neturėtų. Ar nepavargome nuo melo? Taip ponas A.Juozaiti, tavo melas yra tame, kad teigi, kad LR piliečiai, kurie liks gyventi bus ANTRARŪŠIAI. Visiems LR piliečiams galioja ta pati Konstitucija ir tos pačios konstitucinės nuostatos. O tai reiškia, kad elgiantis pagal Konstituciją, ne pagal LR KT šarlatanų iškraipytą variantą, visų LR piliečių teisę į ir kitos valstybės pilietybę GARANTUOJA LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2 dalis, kai jie ATSKIRAI, ne Lietuvoje apsigyvena. Pasiskaityk melagi lietuviško žodžio reikšmę žodyne. To žodžio “atskiras” reikšmę sunormino kalbininkas Jonas Jablonskis. Tamsta melagi A.Juozaiti, savo nuomonę pateikei kaip aukštenę nei Konstitucija, o tai reiškia, kad dar neatsipurtei nuo komunistinio režimo palikimo. Ar nepavėluosi filosofe atsipurtyti?
Ponas “istorinė klaida” Arvydai Juozaiti, kad dvi pilietybės yra NE MELAS teigia ir LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-a dalis. Tai gal ir Konstitucija yra MELAS? Dvi pilietybės yra konstitucinė vertybė, o ne melas.  Taigi A.Juozaiti esi tas, kuris niekina LR Konstituciją, o tai reiškia trypi LR konstitucinius, teisinius pamatus.
Ir dar matyt dar daug kartų reiks kartoti, kad tokia daug kartų pasikartojanti nuostata, kurią išsako ir nuo kažkur nusikopijavęs, Arvydas Juozaitis: “Trečia. Žmogus, įgyjantis JAV pilietybę, priesaika atsisako visų kitų valstybių pilietybių. Kodėl būtent JAV lietuviai iki pastarojo meto labiausiai kaitino dvigubos sąžinės „piliečius“? Vadinasi, papuvę lietuvių pamatai.” yra ANTIKONSTITUCINĖ.
Filosofui Arvydui Juozaičiui paaiškinu, kad LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-oji dalis garantuoja, kad įstatymo nustatytais atskirais atvejais LR pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu. O tai reiškia, kad kitos valstybės pilietybės įgyjimas negali būti ir nėra Konstitucijoje traktuojamas kaip LR pilietybės atsisakymas. Nes jeigu taip būtų, tai iš principo niekas niekur pasaulyje, visame pasaulyje, ar supranti filosofe, visame pasaulyje ir Lietuvoje taip pat, negalėtų turėti JAV ir kitos valstybės pilietybės. Kaip kitaip priversti JAV pilietį turėti kitos valstybės pilietybę, jeigu jis jos pats atsisako. Taigi tamstos, filosofe, antikonstitucinis klausimo traktavimas galima reiškia kgbistinę instrukciją, nes ją girdžiu ir apie tai rašau jau tikrai ne pirmą kartą. Kada nustosite kgbsitiškai karksėti?

Ir dar ponas filosofe, jeigu turi nuosavą galvą, tai panaudodamas terminą “dviguba pilietybė” pasidarai dvigubu idiotu, nes tokia pilietybė neegzituoja. Gali būti dvi pilietybės, bet ne “dviguba pilietybė”. Tik pagal proto sanklodą esantys dvigubi idiotai naudoja sąvoką “dviguba pilietybė” vietoj lietuviško termino “dvi pilietybės”. Ir trumpiau ir aiškiau ir lietuviškai.

Taigi išvadoje, filosofas A.Juozaitis su savo nuomone išsityčiojo iš LR Konstitucijos, už kurią gal net pats balsavo, taigi yra nevertas LR pilietybės, bet jos iš jo atimti negalima, jeigu ją įgijo gimimu. Konstitucija niekam nesuteikia teisės atimti gimimu įgytos pilietybės.

kokie pavydūs ir gobšūs tie komuniagos…       2017-10-21 12:26

dreba dėl savo prisivogto turtelio
dreba, kad kiti geriau negyventų
na nenuostabu – tautos padugnės ėjo į komunistus.
nesupranta komuniagos, kad tas pavydas ir gobšumas juos pačius žudo – bet nenuostabu – protingi žmonės nėjo į komunistus
——-
todėl visom jėgom priešinsis dvigubai pilietybei komuniagos – iš baimės ir pavydo..

Ylos maise nepaslepsi…       2017-10-21 11:24

Pabeges is Lieuvos lietuvis galvoja,kaip dar nuo tos Lietuvos nukast kasneli.

Juozapas       2017-10-21 11:06

Retorinis klausimas:
– O kas dabartinėje Lietuvoje ne melas?
Lietuvoje Tiesa yra labai retai pasitaikanti išimtis- anomalija.

albina       2017-10-21 10:20

Niekaip neįsikertu:kaip gali būti dvigubas žmogus?Taigi pasas bus ne dvigubas?Bus du pasai,dvi pilietybės?Jau taikliau ir aiškiau kaip tai padarė Autorius,nepaaiškinsi.Pagal kokią pilietybę pilietis gins tėvynę?Ar bus nustatyta eilė? Viena viltis,kad referendume Lietuvos dauguma nepraras sveiko proto.

Klausimas       2017-10-21 9:33

tai pagal autoriu tie 22000 lietuviu, turinciu dvigube pilietybe jau dabar – tai sizofrenikai su kiaules akimis? As taip nemanyciau

pasiliko tai komunistai ir kgbistai…       2017-10-21 8:42

ir labai gerai gyvena komuniagos
ir bijo tų lietuvių, kurie gyveno krikščioniškos demokratijos šalyse: JAV, UK, Airijoje ir kitur.
——-
moralas: vaikuti – parduok sielą velniui, save okupantams: gyvensi gerai ir gražiai kaip kolaborantas juozaitis (pragare, tiesa, reikės smaloje virti)

Julius       2017-10-21 8:09

Su ta pilietybę yra kažkas ne taip. LR piliečiai yra ES piliečiai tai juk jau dviguba pilietybė. Jeigu pažvelgus į SSRS tai skirtumas kad dabar galima deklaruoti LR ir ES pilietybę kas anksčiau buvo tik SSRS pilietybę.
O šiaip tai kur tie lietuviai kurie mylėjo lietuvius? Mes vienas kitam pavydim ir vienas kito nekenčiame.

 Ligija Tautkuviene       2017-10-21 2:40

vienam filosofui dviguba pilietybe -melas, kitam – ,,paskutine vinis i Lietuvos karsta”. Abu nelaimeliai, absoliuciai atitruke nuo realaus gyvenimo pasaulyje. Kovoja pries tautos islikima. O juk ,,musu tiek nedaug”, – kaip sake Prezidente pries rinkimus. Sake, pasake ir vetavo. Pilietybes istatymas keistas, papildytas ne karta. Kuo skiriasi iseivija, kuriai suteikta dvigubos pilietybes teise (ne visi jie angeliukai, ne visi bego nuo ,,raudonojo maro”), visi kiti LR pilieciai (neretai vadinami ,,stirlicais”), isvyke, pabege, santuokose su zydu tautybes asmenimis, religijos keliais palike Lietuva iki 1990 m kovo 11 (pvz. isvyko Kovo 9 d. 1990 m.) nuo tu, kurie del ivairiausiu priezasciu isvyko po Kovo 11?! Jau po 2006 m. lapkricio 13 d., kai KT isnagrinejo ,,atskira” atveji, Pilietybes istatymas kiek kartu keistas? Mano vienas vaikaitis , atveztas i JAV 2 metuku, LR pilietybe tures iki 21 m., o vaikaite, gimusi JAV tures LR pilietybe iki gyvenimo pabaigos, jei panores. Sunu atvezem i JAV 15 m. Atvyko ne pats, gal ir ne savo noru… Dalis lietuviu, sudariusiu santuokas su uzsienieciais, turi teise islaikyti LR pilietybe. JAV lietuviu Visuomeninio komiteto ,,Uz dviguba pilietybe” 2012 m. priimta rezoliucija, kuriaprieme ir patvirtino Pasaulio lietuviu Seimas tu paciu metu rugpjuti, skamba taip: ‘‘LR pilietybe islaikoma, igijus kitos salies pilietybe, jei asmuo ar jo tevai, seneliai buvo LR pilieciais iki rusu okupacijos, t.y. 1940 06 15”. Si rezoliucija tinka visiems – tremtiniams, iseivijai ir t.t. Po Pilietybes istatymo iseivijai, tereikia padeti kableli ir irasyti si teksta.  Visi kiti- okupantu, kolonistu palikuonys – atskiras atvejis. Cia subliuksta ir spec.Kubiliaus pataisa zydu tautybes asmenims, kurie atvyko i Lietuva jau po karo it is jos isvyko… Jokio referendumo nereikia. Tik sveiko proto ir geros Seimo valios. 26 ES valstybes suteikia savo tautieciams teise islaikyti prigimtine pilietybe. O JAV ne nesigilina kiek kas turi pilietybiu. Lietuviui REIKIA LR pilietybes. Lietuvai reikia islaikyti Tauta, o ne saujomis dalinti pilietybe pabegeliams.