Šalis, kurioje gyvename

Ambasadorius JAV su viceprezidentu ir įtakingais biejų partijų atstovais diskutavo, kaip efektyviau plėtoti demokratiją pasaulyje

Written by admin · 46 sec read

JAV senatoriaus Johno McCaino kvietimu metiniame Sedonos forume balandžio 26–27 dienomis kartu su JAV viceprezidentu Josephu Bidenu, įtakingais respublikonų ir demokratų partijų atstovais bei valstybių vadovais dalyvavęs Lietuvos ambasadorius Vašingtone Žygimantas Pavilionis akcentavo būtinybę aktyviau plėtoti transatlantinę integraciją ir laisvos nedalomos Europos projektą.

 

Kasmetiniame Arizonos valstijoje vykusiame renginyje pasisakęs Ž. Pavilionis pabrėžė transatlantinės bendruomenės stiprinimo būtinybę ir teigė, jog galutiniam laisvos ir nedalomos Europos sukūrimui būtinas JAV dėmesys.

Jis pridūrė, kad didesnis JAV dėmesys suartėjimui su Europa bei demokratijos plėtrai už rytinių ES sienų yra nepaprastai svarbi sąlyga svariam netrukus prie ES Tarybos vairo stosiančios Lietuvos indėliui šiose srityse. Pirmininkavimo metu Lietuva sieks reikšmingai prisidėti prie Rytų partnerystės iniciatyvos bei derybų dėl ES ir JAV laisvosios prekybos sutarties vystymo.

Sedonos forumą atidarė JAV viceprezidentas J. Bidenas ir senatorius J. McCainas, jame aktyviai dalyvavo respublikonų bei demokratų partijų lyderiai, užsienio valstybių vadovai, ministrai, kiti įtakingi politikos ir verslo veikėjai.

Daugelis jų sutiko, jog sumažėjusi parama demokratijos bei laisvės plėtrai pasaulyje neigiamai atsiliepė nedalomos ir laisvos Europos vizijai, kuri pastaraisiais dešimtmečiais skatino ES ir NATO plėtrą. Dalyvių nuomone, 2014 metais plėtra turi būti sugrąžinta į NATO darbotvarkę.