Šalis, kurioje gyvename

Amerikiečiai nepasitiki žiniasklaidos informacija apie Covid-19

Written by Redakcija · 59 sec read
Amerikiečiai nepasitiki žiniasklaidos informacija apie Covid-19

Remiantis nauju tyrimu, tik vienas iš dešimties amerikiečių pasitiki žiniasklaida, kai tai liečia pranešimus apie Covid – 19 ir pandemiją.

Iš tyrimo, kurį atliko NewsNation/Decision Desk HQ paaiškėjo, kad didžioji dauguma JAV gyventojų labai menkai pasitiki žiniasklaida: devyni iš dešimties nejaučia pasitikėjimo informacija, kuri žiniasklaidos priemonių skleidžiama šiame kontekste.

To paties tyrimo duomenimis, retas pasitiki ir prezidentu Džo Baidenu (Joe Biden), tik 15 procentų pareiškė, kad tiki tuo, ką jis sako apie Covid-19.

JAV prezidento pagrindinis patarėjas sveikatos klausimais Antonis Faučis (Anthony Fauci) irgi nesulaukė itin didelio pasitikėjimo, nors jis buvo žymiai didesnis nei dviejų prieš tai išvardintų. Faučiu pasitiki 30 procentų.

Šiek tiek daugiau nei pusė mano, kad pandemija niekada nesibaigs.

Baidenas nepopuliarus kaip niekada

Prezidentas Džo Baideno veikla nėra ta, kuri imponuotų amerikiečiams. 53 procentams nepatinka jo veikla, o beveik tokiai pačiai daliai atrodo, kad jis skaldo šalį. Tik 33 procentams atrodo, kad jis dirba gerai, ir tai yra sumažėjimas 11 procentų tik per vieną mėnesį.

Gruodžio pabaigoje atliktos visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, jei dabar vyktų rinkimai, Donaldas Trampas (Donald Trump) įveiktų Baideną.

Danų laikraštis prašo atleidimo

Neseniai danų laikraštis Ekstra Bladet pasisakė prašydamas skaitytojų atleidimo dėl to, kaip „hipnotizuojančiai“ jis pranešinėjo apie pandemiją ir kaip nekritiškai perdavinėjo institucijų naratyvą.

Ypač tai lietė informavimą apie ligonių skaičių, bet taip pat ir kitus pandemijos aspektus, apie kuriuos politikai ir institucijos melavo.

Tuo pat metu buvo konstatuota, kad vakcinos kaip pandemijos užbaigimo priemonės efektyvumas institucijų buvo smarkiai perdedamas.

Šaltinis: samnytt.se

tiesos.lt