Šalis, kurioje gyvename

Amerikos žydų komiteto nariai lankėsi Lietuvos konsulate Čikagoje

Written by admin · 32 sec read

2014 metų spalio 30 dieną Generaliniame konsulate Čikagoje lankėsi Amerikos žydų komiteto (angl. American Jewish Committee)  JAV vidurio-vakarų regionų vadovai.
Jau tapo gražia tradicija, kad kasmet Čikagoje viešintys Amerikos žydų komiteto JAV vidurio-vakarų regioninių padalinių vadovai lankosi Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje. Susitikimo su generaliniu konsulu Marijumi Gudynu metu svečiai dėkojo Lietuvai už nuoseklią politiką, kuri padeda kurti konstruktyvius Lietuvos ir Izraelio dvišalius santykius. Kaip gero bendradarbiavimo pavyzdys paminėtas Izraelio ambasados Lietuvoje atidarymas, kuris dar labiau prisidės prie mūsų šalių dvišalių santykių plėtojimo ekonomikos, kultūros ir turizmo srityse.

 

Taip pat buvo padėkota už Lietuvos Respublikos Seime priimtą įstatymo pataisą, kuria žydų gelbėtojai pripažinti laisvės kovų dalyviais.  Pokalbio metu buvo aptartos ir tarptautinės politinės aktualijos – vykstančio derybos Irano branduolinės programos klausimu, Izraelio – Palestinos taikos derybų procesas ir kiti aktualūs klausimai.