Šalis, kurioje gyvename

Atėjo laikas „Texit“, arba Teksasas rimtai svarsto savo nepriklausomybės referendumo klausimą

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Nuotrauka: foxnews.com

Pasak amerikiečių žurnalisto, rašytojo, knygos „Vidurnaktis Amerikos imperijoje. Kaip korporacijos ir jų politiniai tarnai griauna amerikietiškąją svajonę“ (Midnight in the American Empire: How Corporations and Their Political Servants are Destroying the American Dream, 2013) autoriaus Roberto Bridge’o, respublikonai nori apsisaugoti nuo liberalizmo bangos, kuri ateina su oficialiai rinkimus laimėjusiu Joe Bidenu. Teksaso įstatymų kūrėjai šiuo metu kalba apie nepriklausomybės referendumą.

R. Bridge’as atkreipia dėmesį, kad Teksaso politikas kalba ne vien apie demokratus ir Joe Bideną, bet apie visą federalinę vyriausybę: „Kieti žodžiai iš kietos valstijos. K. Biedermanno strategija – Teksaso nepriklausomybė, o ne vienos partijos kritika. Manau, kad pirmiausia tai – kritika Aukščiausiajam teismui (SCOTUS), į kurį kreipėsi 17 valstijų, palaikiusių Teksaso ieškinį dėl rinkimų klastojimo.“

Kai Donaldas Trumpas tapo JAV prezidentu, vienas pirmųjų jo darbų buvo vadinamojo Tualeto įstatymo atšaukimas. Šį įstatymą, leidusį vyrams naudotis moterų tualetais, jei save „identifikuoja kaip moteris“, priėmė buvęs JAV prezidentas Barackas Obama bei jo viceprezidentas J. Bidenas. Konservatyvusis Teksasas smarkiai atsikando šio įstatymo.

Jei net respublikono D. Trumpo administracijoje buvo mokoma „kritinės rasių teorijos“, pagal kurią „visi baltieji, nesvarbu, kiek „atbudę“ jie yra, prisideda prie rasizmo“, galima tik įsivaizduoti, ko moko liberaliuose universitetuose.

Šiandien daugybė hiperprogresyvių judėjimų – nuo transgenderių studijų, mokomų pradinėse mokyklose, iki drag queen’ų (vyrukų, persirenginėjančių tetomis), skaitančių knygas vaikams viešosiose bibliotekose – meta iššūkį tradiciniams konservatoriams. Ir jie tai daro kiekviename įmanomame posūkyje.